Logo
SPEKTAKL EDUKACYJNY
Ogród pełen bajekScena w Malarni
1 h 20 min

Bilety normalne:
wstęp wolny

Bilety ulgowe:
wstęp wolny


SPEKTAKL

ZZA KULIS

WIDEO

KUP BILET
[WT]
30.11
| 11.00
> wszystkie terminy


REALIZATORZY

Piotr Janiszewski reżyseria i scenografia

Piotr Janiszewski i Renata Goliasz-Janiszewska dialogi

Renata Goliasz-Janiszewska i Paweł Szymkowiak słowa piosenek

Paweł Szymkowiak muzyka

 OBSADA

Magdalena Kaczmarek Basia, Zajączek, Kózka

Grzegorz Lamik Ojciec, Kruk, Lis, Wół 

Michał Piotrowski Gaweł, Myśliwy, Motyl, Wilk

Katarzyna Bała-Rosińska Matka, Koń

Ewa Rayman Sąsiadka, Koza, Owca, Niedźwiedź

Piotr Janiszewski Wujek Lucjan, Kozieł
PLAKAT / PROGRAM

OGRÓD PEŁEN BAJEK

W przyjemnym letnim ogrodzie swoją bajkową podróż rozpoczyna pewna zwyczajna rodzina. W ich codzienność wkroczą postacie z najlepszych opowieści klasyków, m.in. Ignacego Krasickiego, Aleksandra Fredry czy Jeana de la Fontaine`a. Spektakl „Ogród pełen bajek” z wpadającymi w ucho piosenkami to opowieść o takich fundamentalnych wartościach jak przyjaźń, odwaga, umiejętność życia w zgodzie z innymi i rozwaga.

 

Edukacyjne przedstawienie udało się przygotować w teatrze w ramach projektu profilaktycznego Straży Miejskiej „Z bajką bezpieczniej”. Przywołane bajki stają się przede wszystkim pretekstem do rozmowy o bezpieczeństwie najmłodszych, o tym, jak zachowywać się w nowych dla dzieci sytuacjach i jak trafnie odróżniać prawdę od fałszu, by nie dać się oszukać. W realizacji tego edukacyjnego projektu teatr wspiera Miasto Katowice.

 

Spektakl adresowany jest dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych

 

Projekt jest objęty mecenatem Miasta Katowice oraz dofinasowany ze Środków Rezerwy Celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”.Dla Młodego Widza EdukacjaMEDIA O SPEKTAKLU

Magdalena Kaczmarek jako Basia jest uroczo dziewczęca, świetnie śpiewa i bardzo wiarygodnie udało jej się pokazać uczucie między jej bohaterką i Karolem (Michał Piotrowski). (…) Słuchacze Studium Aktorskiego mile zaskoczyli mnie swoimi umiejętnościami lalkarskimi, cieszy również fakt, że w „Ogrodzie…” stanowią pełnoprawnych partnerów dla pozostałych aktorów. (…) Publiczność z pierwszych klas szkoły podstawowej reagowała bardzo żywo, celnie wychwytywała akcenty humorystyczne, a na koniec nagrodziła wykonawców długimi brawami.

"Dziennik Teatralny" Katowice
NAGRODY I WYRÓŻNIENIA

Nominacja w kategorii „Język" w plebiscycie „Słoneczniki 2018" portalu CzasDzieci.pl na najbardziej rozwojową inicjatywę dla dzieci w wieku do 14 lat.