15. KATOWICKI KARNAWAŁ KOMEDII: Prezent Urodzinowy, Teatr im. Cypriana Kamila Norwida, Jelenia Góra

autorRobin Hawdon

Katowicki Karnawał Komedii Duża Scena 95 minut z przerwą

Kelner i para siedząca przy stole

Wyobraź sobie taką sytuację: właśnie rozstałeś się z żoną i z okazji urodzin twój przyjaciel podarował ci upojną noc w hotelu z pewną kobietą o imieniu Mimi. Nie jesteś przekonany do tego pomysłu, trochę się stresujesz, ale zjawiasz się w wyznaczonym miejscu.
I tak rozpoczyna się wieczór, którego nie zapomnisz do końca życia… W apartamencie – połączonym z innym pokojem – pojawiają się kolejno:
urocza i nieśmiała Kate, psychiatra Dick, twoja była żona i ponętna Mimi. A na dodatek pojawia się szalony Włoch, kelner Tony, który bardzo chce pomóc w rozwiązaniu niezręcznej dla siebie sytuacji. Ale nie wiadomo – bardziej pomaga czy komplikuje?

Sztukę napisał Robin Hawdon, który przez blisko dwadzieścia lat był aktorem. Zagrał wiele ról w teatrach West Endu, w filmie i w telewizji. Około roku 1983 porzucił jednak karierę aktorską, by skoncentrować się na pisaniu i reżyserowaniu.

Realizatorzy

przekład
Elżbieta Woźniak
reżyseria
Jerzy Bończak

Obsada

Marta Kędziora
Magdalena Kępińska
Jacek Grondowy
Piotr Konieczyński
Robert Mania

Repertuar

Przeczytaj

 • Przypominamy zasady obowiązujące w Teatrze

  Grafika czerwonego symbolu wirusa covid

  Artykuł

  Drodzy Państwo, W związku z obecna sytuacją pandemiczną, przypominamy zasady panujące w Teatrze Śląskim. Z uwagi na wspólne bezpieczeństwo, prosimy

  Czytaj o: Przypominamy zasady obowiązujące w Teatrze
 • Żegnamy Tadeusza Bradeckiego

  Tadeusz Bradecki podczas próby

  Artykuł

  Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Tadeusza Bradeckiego, który w naszym teatrze od 2007 do 2013 r.

  Czytaj o: Żegnamy Tadeusza Bradeckiego