Matka Gorkiego

tekstLena Laguszonkowa

Scena Kameralna

Zdjęcie z spektaklu Matka Gorkiego

Wydarzeniem zapowiadającym premierę projektu artystycznego realizowanego w ramach rezydencji będzie czytanie performatywne dramatu Leny Laguszonkowej pt. „Matka Gorkiego”, które przygotuje Yuliia Maslak.

Lena Laguszonkowa pochodzi spod Ługańska. Skończyła studia historyczne na uniwersytecie w Ługańsku. Jej sztuki teatralne wystawiano m.in. w Kijowie i Charkowie. Planowana była premiera w Odessie. Obecnie z mamą i wywiezionymi z wojny kotami przebywa w Bydgoszczy.

„Matka Gorkiego” to sztuka, która znalazła się w finale Aurory, ważnego bydgoskiego konkursu dramaturgicznego. Jest to rozpoczynająca się w latach siedemdziesiątych XX wieku opowieść o kobietach pod Ługańska oraz o wielkich wydarzeniach historycznych, w cieniu których przebiegało ich życie.

Realizatorzy

reżyseria
Yuliia Maslak

Repertuar

Przeczytaj

 • Sztukowanie - informacje organizacyjne

  Zdjęcie dla artykułu Sztukowanie - informacje organizacyjne z spektaklu Sztukowanie - informacje organizacyjne

  Artykuł

  Drodzy Widzowie, zapraszamy Was na kolejne spotkania z cyklu SZTUKOWANIE! W związku w tym, że cieszą się one ogromną popularnością

  Czytaj o: Sztukowanie - informacje organizacyjne
 • Walentynki w Teatrze Śląskim

  Zdjęcie dla artykułu Walentynki w Teatrze Śląskim z spektaklu Walentynki w Teatrze Śląskim

  Artykuł

  Zbliżają się Walentynki! Niezależnie od tego, czy je obchodzicie, czy też nie – wizyta w teatrze to zawsze świetny pomysł!

  Czytaj o: Walentynki w Teatrze Śląskim