15. KATOWICKI KARNAWAŁ KOMEDII: Kiedy sobie znowu umierała, Teatr STU, Kraków

autorkaNadieżda Ptuszkina

Katowicki Karnawał Komedii Duża Scena 135 minut 1 przerwa

Rodzina siedzący przy choince w mieszkaniu

Tania to stara panna - tuż przed sześćdziesiątką, ale nawet największy wróg nie dałby jej więcej niż pięćdziesiąt… siedem. Mieszka w ciasnej, moskiewskiej garsonierze wraz ze swoją matką Zofią, która rozpacza nad tym, że umrze bez zięcia i wnuków. A umrze na pewno, już wkrótce, lada moment… I tak mijają kobietom kolejne dni ich wspólnego starzenia się - przepełnione troską, miłością, ale i monotonią, samotnością i beznadzieją. Kiedy pewnego dnia omyłkowo do ich mieszkania trafia spieszący do swej kochanki Igor, Tania postanawia to zrządzenie losu wykorzystać, aby dać swej matce odrobinę pociechy. Z pełną zawziętością i charakterem tak okropnym, jaki winna mieć stara panna wciąga przypadkowego gościa w odgrywanie roli jej kochanka sprzed lat. Czy przekona Igora do udziału w tej romantycznej grze? Jakie jeszcze zaskakujące fortele zastosuje w swojej intrydze? Przekonamy się śledząc jej poczynania w tej pełnej komediowych perełek i zwrotów akcji sztuce jednej z najpopularniejszych współczesnych autorek rosyjskiego teatru i filmu.

Realizatorzy

autorka
Nadieżda Puszkina
przekład
Zbigniew Landowski
reżyseria
Mirosław Gronowski

Obsada

Kamila Bestry/Anka Graczyk
Aldona Jankowska/Beata Rybotycka
Anna Tomaszewska
Krzysztof Pluskota

Repertuar

Przeczytaj

 • Przypominamy zasady obowiązujące w Teatrze

  Grafika czerwonego symbolu wirusa covid

  Artykuł

  Drodzy Państwo, W związku z obecna sytuacją pandemiczną, przypominamy zasady panujące w Teatrze Śląskim. Z uwagi na wspólne bezpieczeństwo, prosimy

  Czytaj o: Przypominamy zasady obowiązujące w Teatrze
 • Żegnamy Tadeusza Bradeckiego

  Tadeusz Bradecki podczas próby

  Artykuł

  Z ogromnym smutkiem i żalem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Tadeusza Bradeckiego, który w naszym teatrze od 2007 do 2013 r.

  Czytaj o: Żegnamy Tadeusza Bradeckiego