JUBILEUSZOWE POWROTY. KONTYNUACJA.

Scena Kameralna

Zdjęcie z spektaklu JUBILEUSZOWE POWROTY. KONTYNUACJA.

Magdalena Zawadzka - polska aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna będzie pierwszym gościem cyklu JUBILEUSZOWE POWROTY. KONTYNUACJA zorganizowanego przez Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach dla uczczenia Roku Jubileuszowego, na który składa się aż 5 jubileuszy: 115 lat teatru, 100 lat sceny polskiej, 25 lat Rady Mecenasów Teatru Śląskiego, 5 lat Fundacji Teatru Śląskiego "Wyspiański" oraz 5 lat Międzynarodowego Festiwalu Open the Door.

Spotkanie poprowadzi Violetta Rotter-Kozera, a poświęcone będzie postaci Gustawa Holoubka, która przez siedem lat był aktorem Teatru Śląskiego a przez dwa sezony, od 1954 do 1956 roku, był jego dyrektorem artystycznym. Do historii teatru przeszły jego liczne kreacje powstałe w Katowicach, takie jak: Pierczychin w "Mieszczanach" Gorkiego, Król w "Mazepie" Słowackiego, czy Fantazy w reżyserowanym przez siebie dramacie Słowackiego.

Spotkanie z Magdaleną Zawadzką odbędzie się w piątek 18 marca o godz. 18.00.

Patroni i mecenasi

Repertuar

Przeczytaj

 • Sztukowanie - informacje organizacyjne

  Zdjęcie dla artykułu Sztukowanie - informacje organizacyjne z spektaklu Sztukowanie - informacje organizacyjne

  Artykuł

  Drodzy Widzowie, zapraszamy Was na kolejne spotkania z cyklu SZTUKOWANIE! W związku w tym, że cieszą się one ogromną popularnością

  Czytaj o: Sztukowanie - informacje organizacyjne
 • Walentynki w Teatrze Śląskim

  Zdjęcie dla artykułu Walentynki w Teatrze Śląskim z spektaklu Walentynki w Teatrze Śląskim

  Artykuł

  Zbliżają się Walentynki! Niezależnie od tego, czy je obchodzicie, czy też nie – wizyta w teatrze to zawsze świetny pomysł!

  Czytaj o: Walentynki w Teatrze Śląskim