5. Festiwal OPEN THE DOOR: „Eurydyka” Teatr Biuro Podróży (Polska)

Teatr Biuro Podróży

Spektakl gościnny Festiwal OPEN THE DOOR Inne 50 min.

Cztery postacie przed płonącym napisem DEPARTURES

Pandemia stała się nieoczekiwanie pierwszym, wspólnym, globalnym doświadczeniem, które w sposób mniej lub bardziej dramatyczny dotknęło każdego człowieka na Ziemi. Lęk i konieczność izolacji, rozłąka, chwilowa lub na zawsze, pożegnania bliskich lub brak możliwości ostatniego pożegnania stały się powszechnym przeżyciem. Najnowszy spektakl Teatru Biuro Podróży to artystyczna reakcja na samotność, rozstanie i tęsknotę. W przedstawieniu przywołane zostają losy dwojga ponadczasowych bohaterów: Orfeusza i Eurydyki. Ich miłość jest silniejsza niż śmierć. Orfeusz nie mogąc się pogodzić z utratą swojej ukochanej postanawia ją odnaleźć. Wyobrażenie tego, co znajduje się po drugiej stronie życia miesza się tu z rzeczywistością. Dociera on do piekła pełnego szczurów, musi mierzyć się ze swoimi wspomnieniami i rozterkami. W spektaklu ziemska rzeczywistość splata się z metafizycznym światem podziemnym, który manipuluje czasem, prawdą i nadzieją. Co jest realne, a co jest ułudą? Jak zakończy się ta wędrówka?

EURYDYKA - ENG

Rok Jubileuszowy w Teatrze Śląskim został objęty patronatem honorowym przez Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba Chełstowskiego oraz Prezydenta Miasta Katowice Marcina Krupę.

Logo województwa śląskiego. Żółty orzeł na niebieskim tle. Honorowy patronat Marszałka Województwa Śląskiego Jakuba ChełstowskiegoLogo Miasta Katowice. Patronat Honorowy Prezydenta Miasta Katowice

Realizatorzy

reżyseria
Paweł Szkotak
muzyka
Łukasz Matuszyk
scenografia
Teatr Biuro Podróży, Natalia Kołodziej, Joanna Sapkowska Pieprzyk, Michał Wielkopolski
technika
Adam Mikołajczak, Jevgienii Shapoval

Obsada

Bartosz Borowski
Łukasz Kowalski
Maja Osińska
Paweł Stachowczyk
Marta Strzałko
Tomasz Wrzalik
Maciej Zakrzewski

Patroni i mecenasi

Repertuar

Przeczytaj