Logo
A. PAŁYGA
Psubracia [krwawy hołd dla Q. Tarantino]


Premiera
29.04.2016

Scena w Malarni
1 h 10 min.

Bilety normalne:
25 zł

Bilety ulgowe:
15 zł


SPEKTAKL

ZZA KULIS

WIDEO


REALIZATORZY

Mateusz Znaniecki reżyseria
Adrianna Gołębiewska kostiumy
Zespół Afar muzyka
Marcin Łyczkowski realizacja światła i dźwięku
Marcin Müller / Anna Kandziora realizacja projekcji
Anna Kandziora inspicjentka i suflerka
Małgorzata Długowska-Błach producent wykonawczy
Jadwiga Lemańska projekt plakatu
Krzysztof Lisiak dokumentacja fotograficzna

Live music: Bartłomiej Błaszczyński (perkusja), Michał Rolnicki (gitara elektryczna), Mateusz Znaniecki (gitara basowa), Marcin Szaforz (wokal)OBSADA

Bartłomiej Błaszczyński Szeryf
Dariusz Chojnacki Ksiądz
Grzegorz Przybył Cebula
Michał Rolnicki Rolnik
Marcin Szaforz Ochroniarz Mirek
Robert Talarczyk Boss (do marca 2017)
Marcin Łyczkowski (głos) + pies Chytrus Boss (od marca do października 2017)
Antoni Gryzik Boss (od października 2017)
Mateusz Znaniecki Spoko
PLAKAT / PROGRAMŚCIEŻKA SZTUKI

PSUBRACIA [KRWAWY HOŁD DLA Q. TARANTINO]

Słodko-kwaśna opowieść inspirowana kinem Quentina Tarantino. Opowieść o mężczyznach, którzy pomiędzy kolejnymi piwami nie tylko rozmawiają o kobietach i opowiadają sobie dowcipy, ale też planują wielki skok. Jednak czy potrafią się do niego przygotować? Jak mogą ze sobą współpracować, skoro nie mogą nawet używać własnych imion? A jeśli wpadną w policyjną zasadzkę? Czy będą w stanie wyjść z tego cało? I przede wszystkim: czy w takiej zbieraninie typów spod ciemnej gwiazdy można sobie wzajemnie zaufać?

Reżyserem „Psubraci” jest Mateusz Znaniecki, który wspólnie z Arturem Pałygą stworzył tekst sztuki na podstawie aktorskich improwizacji z prób.

W spektaklu wykorzystane zostały fragmenty utworów muzycznych zespołu Afar oraz fragment wiersza „Pomocy” autorstwa Zdzisława Najmrodzkiego z tomu „Oblicza prawdy” (Oficyna Wydawnicza Galicja).


Spektakl pierwotnie zrealizowany został na Scenie w Galerii. Od marca 2017 roku pokazywany jest na Scenie w Malarni.


Spektakl bierze udział w 23. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej.Polecane Studentom Sztuka WspółczesnaMEDIA O SPEKTAKLU

- To mój hołd dla wielkiego reżysera - zwierzył się nam tuż po spektaklu Artur Pałyga. - Tarantino wszystkie swoje dzieła oparł o już istniejące pomysły i to z kina klasy B. Zrobił z tego coś wyjątkowego. To wielka sztuka.

Artur Pałyga nie okazał się gorszy, co zresztą widać było po reakcjach widzów.Spektakl stanowi znakomity przyczynek do tego, aby ukazać ludzkie charaktery z całą gamą ich różnorodności. Jest przesycony czarnym humorem, pełny zaskakujących momentów, wywołuje u widza refleksje.

Portal bielsko-biała.pl

Odrobina wyobraźni i choćby pobieżna znajomość kilku filmów Quentina Tarantino wystarczy, aby po usłyszeniu pierwszych dźwięków muzyki w spektaklu Psubracia” poczuć się, jak podczas oglądania trailera najnowszej produkcji słynnego reżysera.

Portal Teatralia

 

Każdy miłośnik twórczości Quentina Tarantino z pewnością doceni próby oddania przez Mateusza Znanieckiego klimatu panującego w filmach genialnego reżysera. Dzięki charyzmie bohaterów i nieustannej akcji, widz ani przez chwilę nie ma szansy na to, aby się nudzić.

Magdalena Świerczek, Dziennik Teatralny Katowice
PATRONI I MECENASI PREMIERY