Logo

MICHAŁ PIOTROWSKI
WYKSZTAŁCENIE:

Studium Aktorskie przy Teatrze Śląskim
(państwowy egzamin eksternistyczny ZASP dla aktorów dramatu)

 

NAJWAŻNIEJSZE ROLE:

Tomcio Paluch w „Przygodach zucha Tomcia Palucha” D. Wiktorowicza
(reż. H. Adamek, Teatr Dzieci Zagłębia im. Jana Dormana w Będzinie)

Jorg Brajter w „Piątej stronie świata” K. Kutza
(reż. R. Talarczyk, Teatr Śląski)

Wojaczek w „Pęcie”
(Teatr Gry i Ludzie w Katowicach)

Błażej Pindel/Kolumb w „Rebelii” M. Sieniewicza
(reż. E. Wyskoczyl, Teatr Śląski)

Benjamin Sudel w „Męczennikach” M. von Mayenburga
(reż. M. Nogieć, Teatr Gry i Ludzie w Katowicach)

Stiepan w „Ożenku” N. Gogola
(reż. N. Kolada, Teatr Śląski)
ŚLĄSK TO DLA MNIE...

Całe życie tutaj.

 

 

O MNIE

Urodził się w 1990 roku w Katowicach. W roku 2005 pod okiem Małgorzaty Kruszelnickiej wraz z kilkoma przyjaciółmi założył Formację Teatralno-Kabaretową 3D, skąd przez teatr młodzieżowy Michała Tramera, w 2008 roku trafił pod skrzydła Macieja Nogiecia do Teatru Gry i Ludzie w Katowicach. Dwa lata później rozpoczął naukę w Studium Aktorskim przy Teatrze Śląskim. W czasie studiów wystąpił w kilku spektaklach Teatru Śląskiego (m.in. „Przygody Sindbada Żeglarza”, „Komedia Teatralna”, „Piąta strona świata") oraz kilkunastu w Teatrach Gry i Ludzie oraz Rawa w Katowicach czy w Teatrze Dzieci Zagłębia w Będzinie (za rolę w „Przygodach Zucha Tomcia Palucha” nominowany do Złotej Maski 2011). W 2014 roku zdał egzamin eksternistyczny ZASP dla aktorów dramatu.

Trzykrotnie otrzymał stypendium w dziedzinie kultury Marszałka województwa śląskiego (lata 2013, 2015, 2018). W 2015 roku założył Teatr Czwarta Scena – stowarzyszenie studentów i absolwentów Studium Aktorskiego W 2016 roku za rolę Stiepana w „Ożenku” w reż. Nikołaja Kolady otrzymał nagrodę ZASP „Ale aktor!” za najciekawszą kreację komediową na XX Ogólnopolskim Festiwalu Komedii TALIA w Tarnowie. Obecnie studiuje reżyserię filmową na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Od września 2015 roku jest członkiem zespołu aktorskiego Teatru Śląskiego. Od 2017 roku jest dyrektorem artystycznym Teatru Gry i Ludzie.