Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2019.12.09

Realizator/ka dźwięku poszykiwany/a!

Dołącz do naszego zespołu

WIĘCEJ

Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko realizatora/ki dźwięku. Proponujemy umowę o pracę na cały etat. Wymagane jest doświadczenie zarówno w pracy live jak i w studio.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do Działu Kadr Teatru Śląskiego (kadry@teatrslaski.art.pl)


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.12.02

Teatralny bufet już działa!

WIĘCEJ

Po przerwie w działalności powraca teatralny bufet, a w nim pokrzepiające śniadania, pyszna kawa i ciasta, sycące zupy, dania obiadowe, przekąski i czego dusza (czy też żołądek) zapragnie. Zapraszamy na domowe jedzenie w teatralnej atmosferze od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 17.00. Wejście znajduje się od ulicy Warszawskiej (jak na Scenę Kameralną), a sam bufet mieści się na drugim piętrze. Serdecznie zapraszamy!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.11.30

Premiera "On wrócił" za nami!

Spektakl w reżyserii Roberta Talarczyka od wczoraj na Scenie w Galerii!

WIĘCEJ

Za nami premiera spektaklu „On wrócił” w reżyserii Roberta Talarczyka. Bestsellerowa powieść Timura Vermesa została przeniesiona na teatralne deski dzięki adaptacji Miłosza Markiewicza. Na scenie podziwiać moża Artura Święsa, Zbigniewa Wróbla, Wiesława Kupczaka, Dawida Ściupidro, Annę Kadulską i Annę Lemieszek. Postapokaliptyczną przestrzeń sceniczną wykreowała Katarzyna Borkowska, która odpowiadała za scenografię, kostiumy i reżyserię światła. Przeszywającą muzykę przygotował Cezary Duchnowski a za projekcje odpowiadają Kamil Małecki i Mateusz Znaniecki.

Publiczność nagrodziła twórców owacją na stojąco. W styczniu i lutym (bilety na grudniowe pokazy są już wyprzedane) można będzie osobiście przekonać się, czym ten spektakl uwiódł publiczność.

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.11.29

Kto za tym stoi? | Robert Talarczyk

Prezentujemy sylwetki twórców spektaklu "On wrócił" (premiera: 29 listopada, Scena w Galerii)

WIĘCEJ

Dzisiaj premiera spektaklu „On wrócił” na Scenie w Galerii (Galeria Katowicka, poziom +2). Jego reżyserem jest Robert Talarczyk.

Robert Talarczyk | reżyseria

Fot. P. Jendroska

Reżyser, aktor teatralny i filmowy, scenarzysta, dramaturg, autor i tłumacz piosenek, dyrektor Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Ukończył Wydział Aktorski we Wrocławiu Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego. Po studiach związany przez kilkanaście lat jako aktor z Teatrem Rozrywki w Chorzowie, w którym debiutował również jako reżyser (Ptasiek, 1998). Współpracował z teatrami instytucjonalnymi, prywatnymi i offowymi w Polsce oraz zagranicą. Tworzył też spektakle Teatru Telewizji TVP i Teatru Polskiego Radia. Jako reżyser realizował sceniczne debiuty tekstów Artura Pałygi i Weroniki Murek. Jest laureatem Specjalnej Złotej Maski (Nagroda Artystyczna Marszałka Województwa Śląskiego) za kreatywność i wszechstronność umiejętności adaptatorskich, aktorskich i reżyserskich. Występował m.in. w filmach Macieja Pieprzycy, Magdaleny Piekorz czy Małgorzaty Szumowskiej.

W latach 2005–2013 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Polskiego w Bielsku-Białej. Od września 2013 roku pełni funkcję dyrektora naczelnego i artystycznego Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Jako dyrektor Teatru Śląskiego położył nacisk na twórczość związaną z tradycjami regionu i województwa śląskiego, za co został uhonorowany m.in. Cegłą z Gazety – nagrodą dla najważniejszych śląskich twórców kultury. Zrealizowane przez niego spektakle, które dotyczą śląskiej tematyki to: Cholonek, Piąta strona świata, Wujek.81. Czarna ballada i Drach. W latach 2013–2015 realizowany był w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego jego autorski cykl „Śląsk święty / Śląsk przeklęty”, w ramach którego swoje spektakle realizowali m.in. Arkadiusz Jakubik, Jacek Głomb, Ewelina Marciniak czy Ingmar Villqist. Od 2018 roku pełni funkcję dyrektora artystycznego Międzynarodowego Festiwalu „Open the Door” w Katowicach, którego był pomysłodawcą. Pisze i tłumaczy teksty piosenek (m.in. Nicka Cave’a, Toma Waitsa czy Jaromira Nohavicy). W 2011 roku ukazała się jego debiutancka płyta Słowa. W 2015 roku został odznaczony Złotym Krzyżem Zasługi, w 2017 Srebrnym Medalem Zasłużony Kulturze „Gloria Artis”.

Bilety na grudniowe pokazy jego najnowszego spektaklu zostały wyprzedane, zapraszamy jednak już w 24, 25, 26 i 30 stycznia oraz 1 i 2 lutego.


MNIEJ