Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2020.10.24

Premiera interaktywnej gry teatralnej

Zagraj już dziś w "Sztuczkę"

WIĘCEJ

Z okazji 113. urodzin teatru zrobiliśmy sobie i Wam prezent - interaktywną grę teatralną, która od dziś dostępna jest w sieci pod adresem www.grateatralna.pl

SZTUCZKA to interaktywna gra teatralna stworzona przez Turbolarp we współpracy z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. SZTUCZKA jest opowieścią interaktywną, która zachwyci przede wszystkim miłośników eksploracji. To gra dla osób, które lubią odkrywać kolejne elementy opowieści, historie bohaterów, dla których tajemniczość i brak dosłowności motywuje do dalszej podróży.
 
SZTUCZKA to opowieść o tajemniczej kobiecie, Małgorzacie. Z urywków dostępnych informacji, zdjęć i zapisków, próbujemy stworzyć obraz tego, kim była naprawdę. Co łączyło ją z teatrem i postaciami, które poznajemy podczas oglądania nagrań? Każdy gracz idzie przez opowieść własną ścieżką. Od indywidualnych wyborów zależy późniejsza interpretacja wydarzeń.
 
Do udziału w grze zostali zaangażowani m.in. aktorzy Teatru Śląskiego oraz pracownicy katowickiej sceny – zerknijcie koniecznie jakie przypisano im tym razem role! Nad całością pracowało ponad 20 osób. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
 
Zdjęcia podczas pracy wykonał Przemysław Jendroska.
 
 

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.10.22

113. urodziny teatru odwołane

Wspólne świętowanie urodzin katowickiej sceny przełożone

WIĘCEJ

Niestety, nie uda nam się wspólnie świętować urodzin teatru zaplanowanych na 24 października. Spektakl "Skaznay na bluesa" oraz urodziny odbędą się w innym termnie, o którym poinformujemy niezwłocznie. Tymczasem pozdrawiamy wszystkich przyjaciół teatru i widzów bardzo serdecznie.
Trzymajcie się zdrowo i do szybkiego zobaczenia!

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.10.21

Do 31 października pokazy na naszych scenach zostają odwołane

WIĘCEJ

Drodzy widzowie,

otrzymaliśmy potwierdzenia przypadków koronawirusa w naszym Teatrze. Troska o Wasze zdrowie i poczucie bezpieczeństwa nakazuje nam podjąć środki zapobiegawcze, które ochronią Was oraz nasze koleżanki i kolegów z pracy. Dlatego zdecydowaliśmy się na tymczasowe zamknięcie naszych scen i przejście na tryb pracy zdalnej.

Z czym to się wiąże?

  • Odwołujemy wszystkie pokazy do 31 października.

  • Biuro Obsługi Widzów będzie stacjonarnie zamknięte, a kontakt z nami będzie możliwy pod nr tel. 513120156 oraz mailowo pod adresem bow@teatrslaski.art.pl, od poniedziałku do piątku od 9.00 do 17.00.

  • Kasa Teatru będzie czynna w normalnych godzinach pracy.

  • Bilety zakupione na odwołane spektakle możecie zachować i wykorzystać w innym terminie. Istnieje również możliwość zwrotu. Nasza kasa będzie się z Wami kontaktować telefonicznie lub mailowo. W tej sprawie możecie również do nas zadzwonić pod nr tel. 32 259 93 60 .

To decyzja dla nas bolesna, ale nasze poczucie odpowiedzialności za Was i za nasz zespół nie pozwala nam postąpić inaczej. Dlatego liczymy na Waszą wyrozumiałość i wsparcie, którego nigdy nam nie szczędzicie. Tylko z Wami i dzięki Wam będziemy mogli to przetrwać.

Trzymajcie się zdrowo, dbajcie o siebie, bliskich i tych których macie wokół.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.10.19

Biuro Obsługu Widzów chwilowo nieczynne

WIĘCEJ

Szanowni Państwo,
do środy 21 października włącznie, Biuro Obsługi Widzów będzie niedostępne. W sprawie biletów i rezerwacji prosimy o kontakt z kasą Teatru pod numerem 32 259 93 60 lub 513 120 156.
Za utrudnienia przepraszamy.

MNIEJ