Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2021.08.30

Weekend seniora z kulturą 2-3 października

Teatr Śląski zaprasza na „Sztukę” w reż. Tadeusza Bradeckiego

WIĘCEJ

Wraz z wieloma instytucjami kultury w Polsce włączamy się w akcję WEEKEND SENIORA Z KULTURĄ zaplanowaną w tym roku 2 i 3 października. Z naszej strony w tych dniach proponujemy seniorom spektakl „Sztuka” Y. Rezy w reż. Tadeusza Bradeckiego na Scenie w Malarni za symboliczną złotówkę (bilety dostępne w kasie). Równolegle 3 października na Dużej Scenie można będzie obejrzeć spektakl „Pokora” Sz. Twardocha w reżyserii Roberta Talarczyka. Jest tu dogodna dla seniorów godzina 14.00, a bilety mogą oni nabyć w cenie ulgowej 50/40/15 zł (bilety dostępne w kasie oraz online).


 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2021.08.27

Za nami towarzystki mecz drużyn Teatru Śląskiego i Teatru Zagłębia

Dziękujemy za wspaniałe sportowe emocje!

WIĘCEJ

Sąsiedztwo to ważna rzecz! Bo wbrew pozorom, Śląsk lubi Zagłębie, a Zagłębie lubi Śląsk! O tym, że daliśmy z siebie wczoraj wszystko na meczu, niech świadczą zdjęcia!  W naszej drużynie fantastyczne dwie aktorskie bramki zdobyli Kamil Suszczyk i Michał Piotrowski. Naszą "jedenastkę" złożoną z artystów i przyjaciół Teatru Śląskiego dopingowała publiczność - wszystkim kibicom, którzy mimo kapryśnej pogody przybyli na stadion, DZIĘKUJEMY!  Wiosną rewanż, który zorganizujemy na pewno wraz z prezydentem Marcinem Krupą. 
A na murawie woczraj w żółto-niebieskich barwach walczyli: Piotr Bułka, Dariusz Chojnacki,  Jakub Gajewski,  Marcin Krupa, Grzegorz Lamik, Arkadiusz Machel, Miuosh, Andrzej Ogłoza, Emil Owczarek, Krzysztof Pieczyński, Michał Piotrowski, Zbigniew Rokita, Kamil Suszczyk, Marcin Szaforz, Tobiasz Witek, Robert Witkowski, Mirosław Witek,  Mateusz Znaniecki.

zdjęcia - Przemysław Jendroska


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2021.08.26

5 wydarzeń, na których warto być we wrześniu 2021!

Premiera, nowości na afiszu, Noc Teatrów i teatralne hity. Gramy i zapraszamy!

WIĘCEJ

Pięć wrześniowych wydarzeń, na które warto zarezerwować czas wolny:


1.    Premiera spektaklu AMATOR 2020 – po przygodach pandemicznych wreszcie możemy znów zaprosić Was na nowy tytuł, którego pokazy były przekładane. W spektaklu, którego punktem wyjścia jest kultowy film Krzysztofa Keiślowskiego „Amator”, główną rolę gra Dariusz Chojnacki, a całość jest przygotowana jako koprodukcja z Teatrem im. Kochanowskiego w Opolu – bilety można kupować i rezerwować na 26 września na Scenę w Galerii.
2.    Noc Teatrów Metropolii – u nas w rytmach śląskiego bluesa, z uwielbianym przez widzów przedstawieniem o Ryszardzie Riedlu, z warsztatami śląskich tańców tradycyjnych i ze wspólnym muzykowaniem i śpiewaniem ponadczasowy piosenek zespołu Dżem wraz z Maciejem Lipiną – rezerwujcie czas 11 września od 16.00 do późnych godzin wieczornych.   
3. Wieczór z najsłynniejszą teatralną farsą – miłośnicy lekkiego repertuaru we wrześniu mogą odwiedzić nas dwukrotnie by zobaczyć jak toczą się dalsze losy słynnego taksówkarza bigamisty – „Mayday 2” gramy 4 i 5 września. PS Obiecujemy, jak ktoś nie widział pierwszej części, też będzie się świetnie bawić!
4.    Kameralne dylematy – na afisz wraca zagrany bardzo intymnie spektakl „Wątpliwość” z Michał Rolnickim w roli głównej. Sztuka była sensacją na Broadwayu i  okazała się ona największym sukcesem autora – Johna Patricka Shanleya – zbierając niemal wszystkie najważniejsze wyróżnienia teatralne – w tym Pulitzera za najlepszy tekst dramatyczny. Zapraszamy 7 września o 19.00
5.    Słabość do literatury rosyjskiej – nowy cykl na Scenie Kameralnej pt. "Książka na scenę!", podczas którego błyskotliwe dialogi prowadzą Ewa Niewiadomska i prof. Ryszard Koziołek. Obowiązkowe dla miłośników dobrych lektur! 30 września o 19.00 rozmowy o N. Gogolu i literaturze rosyjskiej.
 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2021.08.24

Prapremiera „Śniegu” w naszej koprodukcji na Festiwalu Solidarity of Arts w Gdańsku

Cztery teatry, w tym Teatr Śląski, zapraszają na premierę w reżyserii Bartosza Szydłowskiego. Pierwsze pokazy 28 i 29 sierpnia.

WIĘCEJ

Już za kilka dni, podczas Festiwalu Solidarity of Arts, odbędzie się prapremierowy pokaz „Śniegu” w reżyserii Bartosza Szydłowskiego. To pierwsza polska adaptacja powieści Orhana Pamuka wydanej w 2002 r. Jesteśmy jednym z koproducentów tego spektaklu, w którym grają m.in. Aleksandra Przybył i Artur Święs. 
Bartosz Szydłowski: „To powieść polityczna i poetycka zarazem. Dystopijne marzenie o lepszym życiu, wyrwaniu się z piekła politycznych i obyczajowych uzależnień. Małe prowincjonalne miasteczko Kars jest zwierciadlanym odbiciem polskiego pejzażu. Potrzeba wolności ściera się w nim z autorytarną wizją świata, fanatyzmem religijnym i zwykłym życiem, które pogrąża się w niespełnieniu, topniejąc jak płatek śniegu na dłoni. Gdzie może przetrwać to, co jest dla nas najważniejsze, to kim jesteśmy, to o czym marzymy? Skoro nie realizujemy się w konkretnym życiu, to może zrealizujemy się w poezji?”.
Premiery zaplanowano w Gdańsku, Warszawie, Krakowie i Katowicach — rezerwujcie terminy!
28–29.08.2021 / Festiwal Solidarity of Arts w Gdańsku
3–5.09.2021 / Teatr Łaźnia Nowa w Krakowie
28–30.10.2021 / Teatr Studio im. Stanisława Ignacego Witkiewicza w Warszawie
19–21.11.2021 / Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach 

Spektakl na podstawie książki Orhana Pamuka pt. „Śnieg” (tytuł oryginalny: „Kar”) w tłumaczeniu Anny Polat, wydanej przez Wydawnictwo Literackie w Krakowie. Copyright © 2002, Iletisim Yayincilik A.S fot. Jacek Martini Kielan


MNIEJ