Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2020.09.11

Wiesław Sławik wyróżniony!

WIĘCEJ

Wiesław Sławik został wyróżniony w 28. edycji subiektywnego spisu aktorów w kategorii "Zwycięstwo" za rolę w spektaklu Anny Augustynowicz "Czy pan się uważa za artystę?".

Spektakl z naszym wspaniałym aktorem będzie można zobaczyć już 1, 2 i 4 października na Scenie w Malarni.

Bilety można zakupić TUTAJ.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.09.11

Nagroda Prezydenta Katowic w dziedzinie kultury dla Roberta Talarczyka

WIĘCEJ

Robert Talarczyk otrzymał Nagrodę Prezydenta Katowic w dziedzinie kultury. Wyróżnienia te przyznawane są od 1984 roku za wybitne osiągnięcia artystyczne i organizacyjne, mające wpływ na rozwój i upowszechnianie kultury w Katowicach.

Oprócz dyrektora Teatru Śląskiego w gronie nagrodzonych znaleźni się Prof. dr hab. Antoni Cygan (rektor Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach) Stefan Łebek (kapelmistrz Orkiestry Dętej „Katowice”) i Adam Wesołowski (dyrektor Filharmonii Śląskiej w Katowicach).

Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.09.11

Casting!

Poszukujemy młodych, uzdolnionych wokalnie aktorek i aktorów do naszych spektakli!

WIĘCEJ

Poszukujemy młodych aktorów i katorek do dwóch naszych spektakli:

Do przedstawienia "Wujek 81. Czarna Ballada" w reżyserii Roberta Talarczyka szukamy:
- dziewczyny w wieku od 7 do 10 lat
- 4 śpiewających chłopców w wieku od 12 do 15 lat

Do spektaklu "Skazany na Bluesa" w reżyserii Arkadiusza Jakubika:
- śpiewającego chłopca w wieku ok. 8 lat

Prosimy kandydatki i kandydatów o nagranie krótkich filmików, w których przedstawią się i powiedzą kilka słów o sobie. Nagrany materiał prosimy o przesłanie na adres k.malcharek@teatrslaski.art.pl do 10 października br.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.08.31

Za nami pokaz specjalny serialu "6 mm"

WIĘCEJ

W niedzielę na Scenie w Galerii odbył się pokaz specjalny serialu "6 mm" połączony z rozmową z twórcami. Serial odważnie podejmujący temat poronień, powstał z inicjatywy Agnieszki Radzikowskiej. To pierwsza tego typu produkcja, która podejmując problem dotyczący co trzeciej pary w Polsce, przełamuje tabu i oddaje głos kobietom i mężczyznom, którzy doświadczyli poronienia.

Po pokazie, w rozmowie prowadzonej przez Ewę Niewiadomską, wzięli udział twórcy serialu: Agnieszka Radzikowska (producentka i inicjatorka), Dariusz Chojnacki, Katarzyna Błaszczyńska (autorka scenariusza 1. odcinka), Alina Moś-Kerger (autorka scenariusza 2. odcinka), Artur Pałyga (autor scenariusza 3. odcinka), Mateusz Znaniecki (reżyser 1. odcinka) i Beata Dzianowicz (reżyserka 2. odcinka). Na scenie wystąpił również zespół MÓW, którego utwory tworzą ścieżkę dźwiękową serialu.

Cały serial dostępny jest na naszym kanale YouTube:

Serial powstał dzięki dofinansowaniu z programu „Lokata w kulturę” (Katowice Miasto Ogrodów) oraz finansowemu wsparciu Marka Szrota (Energo - complex), w partnerstwie z Teatrem Śląskim.

Fot. Przemysław Jendroska


MNIEJ