Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2014.11.25

Mikołaj w Teatrze

Pokazy spektakli mikołajkowych będą trwały w tym roku od 2 do 10 grudnia!

WIĘCEJ

Na początek zapraszamy na „Oskara i Panią Różę" a 3 grudnia na popularną i dobrze znaną naszym młodym widzom opowieść „Przygody Sindbada Żeglarza”. 
Kolejne dwa spektakle 5 i 6 grudnia zaprezentuje gościnnie Teatr Pinokio z Łodzi. 
Ich współczesna Alicja w Krainie Czarów, czyli „Koralina” N. Gaimana, to opowieść o tym, żeby uważać na to, czego sobie życzymy (przedstawienie nagrodzone Złotą Maską za najlepszy spektakl lalkowy). 
6 grudnia na naszej scenie zagości nietypowy „Kopciuszek” wg braci Grimm, grany z muzyką na żywo.
Blok Mikołajkowy zakończy 9 i 10 grudnia „Oskar i Pani Róża".

Po spektaklach odbędą się spotkania z Mikołajem oraz słodkie poczęstunki. 
 
2.12.2014, godz. 16.00, Scena Kameralna - „Oskar i Pani Róża”
3.12.2014, godz. 10.00, Duża Scena - „Przygody Sindbada Żeglarza”
4.12.2014, godz. 10.00, Duża Scena - „Przygody Sindbada Żeglarza”
5.12.2014, godz. 9.00 i 11.30, Duża Scena - Koralina”
6.12.2014, godz. 12.00 i 16.00, Duża Scena - „Kopciuszek”
9.12.2014, godz. 10.00 i 12.45, Scena Kameralna - „Oskar i Pani Róża” 
10.12.2014, godz. 10.00 i 19.00, Scena Kameralna - „Oskar i Pani Róża”
 

Sponsorzy wydarzeń mikołajkowych w Teatrze:

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2014.11.24

Blogerzy teatralnie wybrani!

legitymacje blogerów, a tym samym przepustki do podglądania różnorodnych działań w naszym teatrze otrzymają: Natalia Stryj, Mariusz Partyka i Sebastian Pypłacz.

WIĘCEJ

W Teatrze Śląskim najważniejsi są widzowie i to właśnie im chcemy oddać głos, aby mogli pisać o swoich wrażeniach związanych z naszymi działaniami. Wraz z uruchomieniem nowej strony internetowej planowaliśmy zaprosić do współpracy trójkę blogerów. Spośród zgłoszonych osób do akcji „3po3. Trójka blogerów o trzech scenach” nie było łatwo wybrać, spotkaliśmy wielu pasjonatów teatru i ludzi, którym nie jest obojętne to, co dzieje się w kulturze współczesnej. Ostatecznie legitymacje blogerów, a tym samym przepustki do podglądania różnorodnych działań w naszym teatrze otrzymają: Natalia Stryj, Mariusz Partyka i Sebastian Pypłacz. Zwycięzcom gratulujemy i niecierpliwie czekamy na ich pierwsze opinie, zdjęcia, czy filmy. Na naszej nowej stronie internetowej przygotowaliśmy specjalną zakładkę, gdzie już niebawem będzie można śledzić ich wpisy.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2014.11.19

„Meblościanka” na Boskiej Komedii

Międzynarodowy Festiwal „Boska Komedia” w Krakowie.

WIĘCEJ

Spektakl młodych twórców, który obecnie jest realizowany pod szyldem Teatru Śląskiego znalazł się w programie Międzynarodowego Festiwalu „Boska Komedia” w Krakowie. 
Twórcy spektaklu „Meblościanka” zaczynali niezależnie, jako absolwenci Wydziału Teatru Tańca chcący pokazać siebie na scenie. Reżyserii ich teatralno-tanecznego projektu podjął się Błażej Peszek. Absolwenci korzystając z wiedzy i doświadczenia wyniesionego ze szkoły, międzynarodowych projektów oraz pracy w zawodowym teatrze czy w filmie, stworzyli i wyprodukowali autorski spektakl, będący wypowiedzią na temat ich próby odnalezienia się we współczesności. Teatr Śląski widząc ich energię użyczył im na początku Sceny w Malarni i ostatecznie wprowadził spektakl w swój repertuar. Przedstawienie pokazano już m.in. podczas: Sceny Tańca Współczesnego w Krakowie czy 54. Kaliskich Spotkań Teatralnych.
Pokaz „Meblościanki” podczas 7. Międzynarodowego Festiwalu „Boska Komedia” zaplanowano 8 grudnia o godzinie 17.30 w Teatrze Groteska. Przedstawienie wpisano jako jedno z pięciu w sekcję PARADISO – Laboratorium Młodych.
Rezerwacja i kupno biletów: https://www.boskakomedia.pl/bilety 

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2014.11.12

Nagroda dla „Piątej strony świata”

XIV Festiwal Teatrów Moraw i Śląska

WIĘCEJ

Podczas XIV Festiwalu Teatrów Moraw i Śląska pokazano i nagrodzono "Piątą strona świata". Jurorzy przeglądu w Czechach w werdykcie uzasadniali, że nagradzają inscenizację prozy Kazimierza Kutza w reżyserii Roberta Talarczyka za „magiczne odwzorowanie losów ludności Śląska”. Podczas festiwalu pokazano 12 przedstawień z Polski, Czech i Słowacji.


MNIEJ