Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2015.07.06

Zakończenie KATO/LATO

Spotkanie sąsiedzkie i spektakl familijny na zakończenie festiwalu

WIĘCEJ

W niedzielę zakończyliśmy pierwszą edycję Festiwalu KATO/LATO. W wydarzeniach udział wzięło kilka tysięcy widzów. Za nami prapremiera, koncert, warsztaty, wystawa, spektakle i spotkanie. W ostatnim dniu odbyło się spotkanie sąsiedzkie, podczas którego odczytaliśmy zebrane opowieści z ulic Teatralnej i Warszawskiej, a później na Dużej Scenie pokazaliśmy familijne przedstawienie „Fragile XXL” Teatru Pantakin z Wenecji.

Spotkanie Sąsiedzi

Teatro Pantakin

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.07.05

„Wiśniowy sad" teatru Woskresinnia z Ukrainy

Tłum na plenerowym spektaklu na Placu Teatralnym

WIĘCEJ

W sobotni wieczór po zmroku zespół Teatru Woskresinnia pokazał plenerową wersję „Wiśniowego sadu" Czechowa. Pełen efektów spektakl jest cześcią trwającego Festiwalu KATO/LATO, który finansowo wspiera firma TAURON.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.07.05

Wernisaż fotografii uczestników warsztatów FOTO/KATO

Ulice Warszawska i Teatralna w obiektywie mieszkańców

WIĘCEJ

Zakończyły się kilkudniowe warsztaty fotograficzne FOTO/KATO. Efekty prac uczestników można oglądać przed Teatrem Śląskim. Grupa ponad dwudziestu osób pracowała pod okiem dwóch fotografów: Przemysława Jendroski i Krzysztofa Lisiaka. Wybrane zdjęcia dokumentujące życie sąsiednich ulic: Warszawskiej i Teatralnej trafiły na wystawę.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.07.04

Koncert Sokół Orkestar

Za nami pierwszy koncert muzyczny na Placu Teatralnym

WIĘCEJ

W upalny piątkowy wieczór zainaugurowaliśmy pierwszy koncert plenerowy w przestrzeni katowickiego rynku - na Placu Teatralnym przed naszą siedzibą. Koncert formacji Sokół Orkestar jest częścią trwającego Festiwalu KATO/LATO.  Muzyków charakteryzuje potężna dawka energii, niepowtarzalny styl grania, oryginalny repertuar oraz wirtuozeria, a wszystko to za sprawą siły instrumentów dętych blaszanych oraz brzmienia energetycznej sekcji rytmicznej. Liderem zespołu jest Przemek Sokół, zafascynowany muzyką etniczną trębacz i kompozytor mający na swoim koncie liczne osiągnięcia artystyczne. Sokół jest m.in. autorem muzyki do naszych spektakli „Piąta strona świata", za którą otrzymał nagrodę na Festiwalu Dwa Teatry w Sopocie oraz do jednej z najnowszych produkcji na Dużej Scenie - „Westernu".


MNIEJ