Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2019.12.10

Kazimierz Kutz znów na naszej Dużej Scenie

Za nami spotkanie wokół ostatniej książki Kazimierza Kutza

WIĘCEJ

Za nami wieczór wspomnień, anegdot, ciepłych myśli wokół tak bliskiego nam w Teatrze Śląskim Kazimierza Kutza. Wczoraj na Dużej Scenie odbyło się spotkanie wokół jego ostatniej książki, której premiera miała miejsce 13 listopada br. i ukazała się nakładem wydawnictwa „Znak”.  Wcześniej, za życia artysty, opublikowano m. in. „Piątą stronę świata” czy zbiór felietonów „Fizymatenta”. W spotkaniu udział wzięli Jerzy Illg, Zbigniew Zamachowski i Ryszard Koziołek, rozmowę prowadziła Ewa Niewiadomska a fragmenty książki czytała Ewa Leśniak.

Kazimierz Kutz ostatnie lata życia poświęcił na spisanie autobiografii, która właśnie trafiła do księgarń pod tytułem "Będzie skandal. Autoportret". Odkrywa w niej swoje tajemnice: o denaturacie pitym z aktorami na planie „Soli ziemi czarnej”, o tym, jak zainspirował Jeremiego Przyborę do napisania piosenki, czy o pełnych szaleństwa wyjazdach do Wenecji w towarzystwie Andrzeja Wajdy i Elżbiety Czyżewskiej. Z odwagą opowiada, jak wyrwał się ze Śląska, jaką cenę zapłacił za swoje wybory i co dawało mu siłę w podążaniu własną artystyczną drogą.

Pisząc o ukochanym Śląsku czy środowisku artystycznym, wydobywa na jaw nieznane dotąd zjawiska i fakty. Z ironią i odwagą podsumowuje ponad 50 lat swojej pracy twórczej. Ta opowieść pozwala zrozumieć, na czym polegał fenomen reżysera.

Książka Kutza, pełna fascynujących wspomnień o początkach Łódzkiej Szkoły Filmowej i pierwszych głośnych filmach zrealizowanych przez jej absolwentów, jest także historią polskiej kinematografii. Opowiedzianą przez uczestnika tych wydarzeń, z perspektywy bardzo prywatnej, obfitującą w skandale, anegdoty zza kulis i malownicze ekscesy obyczajowe.

 

Fot. P. Jendroska


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.12.09

Realizator/ka dźwięku poszykiwany/a!

Dołącz do naszego zespołu

WIĘCEJ

Poszukujemy do pracy osoby na stanowisko realizatora/ki dźwięku. Proponujemy umowę o pracę na cały etat. Wymagane jest doświadczenie zarówno w pracy live jak i w studio.
Zgłoszenia prosimy przesyłać do Działu Kadr Teatru Śląskiego (kadry@teatrslaski.art.pl)


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.12.02

Teatralny bufet już działa!

WIĘCEJ

Po przerwie w działalności powraca teatralny bufet, a w nim pokrzepiające śniadania, pyszna kawa i ciasta, sycące zupy, dania obiadowe, przekąski i czego dusza (czy też żołądek) zapragnie. Zapraszamy na domowe jedzenie w teatralnej atmosferze od poniedziałku do piątku, od 9.00 do 17.00. Wejście znajduje się od ulicy Warszawskiej (jak na Scenę Kameralną), a sam bufet mieści się na drugim piętrze. Serdecznie zapraszamy!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.11.30

Premiera "On wrócił" za nami!

Spektakl w reżyserii Roberta Talarczyka od wczoraj na Scenie w Galerii!

WIĘCEJ

Za nami premiera spektaklu „On wrócił” w reżyserii Roberta Talarczyka. Bestsellerowa powieść Timura Vermesa została przeniesiona na teatralne deski dzięki adaptacji Miłosza Markiewicza. Na scenie podziwiać moża Artura Święsa, Zbigniewa Wróbla, Wiesława Kupczaka, Dawida Ściupidro, Annę Kadulską i Annę Lemieszek. Postapokaliptyczną przestrzeń sceniczną wykreowała Katarzyna Borkowska, która odpowiadała za scenografię, kostiumy i reżyserię światła. Przeszywającą muzykę przygotował Cezary Duchnowski a za projekcje odpowiadają Kamil Małecki i Mateusz Znaniecki.

Publiczność nagrodziła twórców owacją na stojąco. W styczniu i lutym (bilety na grudniowe pokazy są już wyprzedane) można będzie osobiście przekonać się, czym ten spektakl uwiódł publiczność.

 


MNIEJ