Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2019.04.15

Mayday! Majówka w Śląskim!

Dwie części najśmieszniejszej farsy świata w odświętnej cenie!

WIĘCEJ

Zapraszamy na majówkowy maraton z obiema częściami sztuki „Mayday” Raya Cooneya!

Przy zakupie biletów na „Mayday" bilet na „Mayday 2" za 20 zł!

„Mayday" to jedna z najlepszych i najczęściej granych na świecie fars. Historia londyńskiego taksówkarza bigamisty, któremu przez lata udaje się bezkolizyjnie lawirować między dwiema kochającymi go żonami. Na skutek wypadku John Smith musi spędzić noc w szpitalu. Zaniepokojona małżonka zawiadamia komisariat policji o nieobecności męża. Co gorsza, w tym samym czasie druga żona taksówkarza zawiadamia inny komisariat. Rozpoczynają się dwa śledztwa, a z każdą minutą sytuacja staje się coraz bardziej skomplikowana. Komizm sytuacji fabularnych i języka sprawia, że „Mayday” od chwili prapremiery rozśmiesza publiczność na całym świecie.

Skuszony powodzeniem swojej farsy „Mayday” na wszelkich możliwych scenach świata, Ray Cooney po ponad dwudziestu latach, w 2001 roku, dopisał część dalszą losów rodzin Smith (bigamista i jego dwie żony), poszerzając szacowne grono o dwójkę nastoletnich dzieci. Cały ambaras w tym, że osiemnastoletni Vicky i Gavin umawiają się na spotkanie przez internet, nie wiedząc, że ich pokrewieństwo jest wyjątkowo bliskie. Ich pierwsza randka to dla głównego bohatera Johna prawdziwa katastrofa. Bigamia tak, kazirodztwo - stanowczo nie! John zaczyna szaleńczą jazdę pomiędzy dwoma domami i rodzinami, by zapobiec kolosalnej katastrofie. 

Na jakie terminy obowiązuje promocja?

„Mayday 2”
1, 2, 3 maja godz. 19.00
5 maja godz. 17.00

„Mayday”
9, 10, 12 maja godz. 19.00
12 maja godz. 16.00

Bilety w promocyjnej cenie można zakupić w kasie teatru i zarezerwować w Biurze Obsługi Widza (32 258 89 67).


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.04.15

Gorące przyjęcie "Pod presją" w Warszawie

Spektakl Mai Kleczewskiej na Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

WIĘCEJ

Za nami dwa pokazy spektaklu „Pod presją” w reżyserii Mai Kleczewskiej na 39. edycji Warszawskich Spotkań Teatralnych. Spotkanie z warszawską publicznością odbyło się dwukrotnie w okolicznościach pękającej w szwach sali Teatru Dramatycznego i długiej owacji na stojąco po pokazach. W sobotę odbyło się również spotkanie z aktorami, które zgromadziło w klubie „Kulturalna” tłum słuchaczy.

Fot. Dagmara Gumkowska


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.04.13

"Pod presją" dziś i jutro w Warszawie

Spektakl Mai Kleczewskiej na 39. Warszawskich Spotkaniach Teatralnych

WIĘCEJ

Dziś i jutro warszawska publiczność zromadzona w Teatrze Dramatycznym w Warszawie będzie mogła zobaczyć „Pod presją” w reżyserii Mai Kleczewskiej. Spektakl zostanie zaprezentowany w ramach 39. Warszawskich Spotkań Teatralnych

Festiwal trwa od 3 do 16 kwietnia 2019 roku.

Poza naszym spektaklem stołeczna widownia zobaczy w głównym nurcie 12 produkcji z teatrów z całego kraju. W ramach 39. WST odbędzie się także międzynarodowy projekt teatralny - Grotowski.Fest - upamiętniający postać Jerzego Grotowskiego. Dla dzieci i młodzieży wybrano 5 spektakli, które będą pokazane w ramach Małych WST.

Trzymajcie kciuki za nasz zespół dziś o 18.00 i jutro o 17.00!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.04.10

ŚWIETLICA TEATRALNA

Podczas trwającego strajku nauczycieli Teatr Śląski zaprasza uczniów do Świetlicy Teatralnej

WIĘCEJ

CO PROPONUJEMY:

Od 8.00 do 16.00 na Scenie  w Malarni organizujemy TEATRALNĄ ŚWIETLICĘ – dzieci mogą spędzić czas z naszymi pracownikami, którzy proponują wspólne aktywności artystyczne. Zaplanowaliśmy m.in. projekcję video, wspólne czytanie, warsztaty plastyczne, oprowadzanie po teatrze itp.

JESTEŚ RODZICEM:

Jeśli chcesz skorzystać z naszej pomocy zadzwoń do nas i zgłoś swoje dziecko – telefony ze zgłoszeniem odbieramy od 6.00 do 22.00. Telefon odbiera Ola Czapla-Oslislo (509834407). Zapraszamy uczniów szkół podstawowych.

Więcej szczegółów oraz informacje na bieżąco ile mamy wolnych miejsc na zajęcia podajemy na Facebooku.

TEATR ŚLĄSKI W KATOWICACH
SCENA W MALARNI
Ul. Teatralna 2 (wejście w bramie)

Liczba miejsc ograniczona - prosimy o telefoniczne zgłoszenia.

 


MNIEJ