POMAGAMY: Akcja charytatywna dla katowickiego hospicjum

Artykuł

Sprawdź jak możesz pomóc - akcja trwa do 13 grudnia

Zdjęcie dla artykułu POMAGAMY: Akcja charytatywna dla katowickiego hospicjum

Pandemia dotknęła wszystkich, bez wyjątku. Niestety najbardziej cierpią z jej powodu najsłabsi i najbardziej bezbronni. I pewnie doszlibyśmy zaraz do wniosku, że świat jest zły i pełen mroku, gdyby nie to, że... MAMY WAS! A Wy już nie raz udowodniliście, że potraficie zdziałać cuda!

Archidiecezjalny Dom Hospicycjny w Katowicach potrzebuje pomocy. A my właśnie na własnej skórze przekonaliśmy się, że pomaganie w pandemii jest nie tylko możliwe, ale na dodatek daje dużo radości.

Jak do tego doszło? Otrzymaliśmy sygnał z hospicjum, że dzieje się źle. Wypytaliśmy, co możemy zrobić. Zorganizowaliśmy zbiórkę darów wśród pracowników teatru. Zrobiliśmy też zakupy wszechczasów i busem wypchanym po sufit pojechaliśmy do hospicjum. Na miejscu było mnóstwo radości i wzruszeń, a po wszystkim została duma, że pracujemy z tak hojnymi, wspaniałymi ludźmi.

Postanowiliśmy jednak, że nie na tym koniec i teraz Was, drodzy widzowie zapraszamy do pomocy, bo jest jeszcze kilka spraw do załatwienia.

Jak dołączyć?

Sprawdź poniższą listę potrzebnych produktów. Do 13 grudnia przynieś jeden lub kilka produktów z listy na naszą portiernię (wejście od ul. Warszawskiej). Jeśli nie możesz wziąć udziału w akcji, prosimy podaj informację dalej, może ktoś zechce zrobić nietypowe zakupy i wesprzeć za naszym pośrednictwem katowickie hospicjum.

POTRZEBNE PRODUKTY:

 • nowe kołdry nadające się do prania (nie z pierza), wymiary 150-160 x 200 cm
 • nowe poduszki nadające się do prania (nie z pierza)
 • podkłady jednorazowe 60 x 90 cm
 • podkłady wielorazowego użytku (takie jak tutaj: cutt.ly/AhkbDzh)
 • rozkładana suszarka na pranie
 • ręczniki średnie, np. 50 x 70 cm, 60 x 90 cm
 • woda niegazowana, butelki o pojemności 1,5 litra
 • ręczniki papierowe

Jest też zadanie specjalne! Potrzebny jest WÓZEK ZABIEGOWY (taki jak ten: cutt.ly/0hkb1vf).

DZIĘKUJEMY!!!!

Przeczytaj

 • BYK na PRZYSTANKU ŚLĄSK

  Zdjęcie dla artykułu BYK na PRZYSTANKU ŚLĄSK, autor zdjęcia Przemysław Jendroska

  Artykuł

  Dzisiaj na PRZYSTANKU ŚLĄSK gramy „Byka” Szczepana Twardocha, czyli monodram w wykonaniu Roberta Talarczyka, do bólu szczerze rozliczający śląskie dziedzictwo,

  Czytaj o: BYK na PRZYSTANKU ŚLĄSK