Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.04.14

Wiosennego przebudzenia na sztukę!

Życzymy wszystkiego dobrego podczas Świąt Wielkanocnych

WIĘCEJ

W ten świąteczny czas życzymy Państwu spokoju i wypoczynku, radości oraz chwil spędzanych w miłej i przyjaznej atmosferze. Niech te dni pozwolą Państwu zapomnieć o troskach i napełnią energią na nadchodzące miesiące.

Dyrekcja i Zespół
Teatru Śląskiego im. St. Wyspiańskiego


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.04.10

Pierwsze głosy po naszej prapremierze!

Marta Odziomek pisze o „Porwaniu Europy”

WIĘCEJ

„Czego w tej sztuce nie ma. Jest i zabawa formą, czyli farsą, jak również samym teatrem, który odsłania przed widzami swoją sztuczność, umowność i nieprawdziwość. Są świetnie, choć grubą kreską nakreślone typy ludzkie (...). Jest traktat o odchodzeniu w niebyt starej Europy. I wreszcie – znakomita refleksja o Polsce, która, leżąc na styku Europy i wrót Azji, nigdy w swej historii nie wiedziała, w którą stronę ma podążyć, w związku z czym – rozdarta i na zachód, i na wschód – nie potrafi odnaleźć się na francuskich salonach.” – to zaledwie fragment recenzji, której całość można przeczytać w „Gazecie Wyborczej” TUTAJ

A dla tych, którzy jeszcze nie widzieli naszego najnowszego spektaklu mamy dobrą wiadomość – zostały jeszcze miejsca na jutrzejszy pokaz (wtorek, 11 kwietnia). Bilety możecie kupić w kasie i online.

Do zobaczenia na widowni!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.04.09

„Inwazja jaszczurów” w Legnicy

Dziś wieczorem premiera spektaklu Roberta Talarczyka według prozy Karela Čapka

WIĘCEJ

„Inwazja jaszczurów" to wizja ludzkiego świata, który opanowują olbrzymie płazy. Niezależnie od interpretacji – dzieło to można bowiem odczytywać jako przestrogę przed rosnącym w siłę faszyzmem, przed nieodpowiedzialnymi eksperymentami ze światem społecznym i przyrodą, wreszcie przed chciwością, która każe ludziom szukać usprawiedliwienia dla każdej niegodziwości – powieść Čapka jest niejednoznacznym, lecz wymownym ostrzeżeniem, które do dziś nie straciło aktualności.

Dziś wieczorem, o godz. 19.00, w Teatrze im. H. Modrzejewskiej w Legnicy premiera spektaklu w reżyserii Roberta Talarczyka, który zaprosił do współpracy twórców dobrze znanych naszym widzom: Weronikę Murek (adaptacja), Małgorzatę Bulandę (scenografia), Ilonę Binarsch (kostiumy), Przemysława Sokoła (muzyka), Katarzynę Kostrzewę (choreografia) i Marię Machowską (kompozycja świateł).

Życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.04.08

Prapremierowy pokaz „Porwania Europy"

Reżyser Teatru Narodowego, Piotr Cieplak zakończył pracę nad najnowszym spektaklem

WIĘCEJ

No i mamy finał! Po kilku miesiącach pracy z Piotrem Cieplakiem, reżyserem Teatru Narodowego, nasi aktorzy zagrali „Porwanie Europy" J.M. Rymkiewicza przed premierową publicznością. Farsa z podtekstem politycznym już na naszym afiszu. Salon Pompadurów zaprojektował Andrzej Witkowski (scenografia i kostiumy). Muzykę, która sprawia, że aktorzy „wirują i walcują na raz, dwa, trzy" wegług wskazówek autora, skomponował Mateusz Dębski.

Na scenie:
Grażyna Bułka - Pompadura
Dorota Chaniecka - Idalia
Dariusz Chojnacki - Kicio
Aleksandra Fielek - Amalia
Anna Kadulska - Kiciowa
Barbara Lubos - Europa
Arkadiusz Machel - Spirydon
Michał Piotrowski - Kensington
Zbigniew Wróbel - Pompadur

zdjęcia: Przemysław Jendroska


MNIEJ