Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.12.09

PIĄTKI ZA PIĄTKI!

Za nami sprzedaż biletów na spektakl „Śmieszny staruszek”

WIĘCEJ

Kolejna akcja PIĄTKI ZA PIĄTKI już za nami! Tym sprzedawaliśmy bilety na błyskotliwy monodram Tadeusza Różewicza, „Śmieszny staruszek”. Na granicy halucynacji i snu bohater inscenizuje własny proces, bluźni, urąga i prowokuje. Do końca nie wiadomo, czy to spowiedź z prawdziwego mrocznego występku, czy po prostu ze starczej samotności. Długi monolog o przegranym życiu na Scenie Kameralnej wypowiada Bernard Krawczyk, legenda śląskiego teatru i filmu, aktor nieustannie podejmujący nowe artystyczne wyzwania.

 

Spektakl w ramach akcji PIĄTKI ZA PIĄTKI zagramy 27 grudnia na Scenie Kameralnej o godzinie 19.00.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.12.06

Czeska wizyta teatralna, czyli „Język obcy”

Dziękujemy artystom z Divadlo X10 za spektakl i dyskusję

WIĘCEJ

Czy da się stworzyć uniwersalny język, który przemówi do wszystkich bez względu na kraj pochodzenia? W jaki sposób opowiadać o emocjach? Czy sztuka może być lekarstwem na rzeczywistość, próbą ucieczki w jedyny świat, nad którym ma się jakąkolwiek władzę? To niektóre z pytań, jakie postawili przed nami twórcy spektaklu „Język obcy” według tekstu Marii Wojtyszko. Artyści z teatru czeskiego Divadlo X10 pokazali swoje przedstawienie na Scenie w Galerii w ramach projektu z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego. Po spektaklu odbyło się spotkanie z Jakubem Kroftą, reżyserem, oraz Lenką Havlíkovą, dyrektorą praskiej sceny, które poprowadził nasz dramaturg Artur Pałyga. Dziękujemy licznie zgromadzonej publiczności za obecność i żywą dyskusję!

 

fot. P. Jendroska


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.12.05

Spotkanie z Nikołajem Koladą przeniesione

Studium Wiedzy o Teatrze odbędzie się w czwartek, 7 grudnia

WIĘCEJ

Z przyczyn od nas niezależnych, jesteśmy zmuszeni odwołać dzisiejsze spotkanie z Nikołajem Koladą w ramach Studium Wiedzy o Teatrze. Odbędzie się ono w najbliższy czwartek, 7 grudnia, o godz. 14.30 na Scenie w Malarni. Przepraszamy za powstałe niedogodności.

Serdecznie zapraszamy!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.12.04

„Conrad” – nowy tytuł na afiszu

Na Scenie Kameralnej nowy spektakl Ingmara Villqista

WIĘCEJ

W wyjątkowym dniu – 3 grudnia 2017, a więc w 160. rocznicę urodzin Josepha Conrada – odbyła się prapremiera spektaklu zrealizowanego w ramach obchodów Roku Conrada przy wsparciu Instytutu Książki oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Nowy spektakl Ingmara Villqista, CONRAD, w reżyserii autora, mierzy się z legendami narosłymi wokół pisarza, który dał światu „Jądro ciemności” czy „Lorda Jima”. Reżyser pyta, co tak naprawdę wiemy o Josephie Conradzie oraz co pisarz miałby do powiedzenia współczesnym Europejczykom. Obok pytań o Conrada stawia te o nas samych i o kultywowane przez nas symbole oraz bohaterów.

Spektakl w reżyserii Ingmara Villqista, z kostiumami Ewy Kerger-Gardas, publiczność nagrodziła gorącymi brawami. Aktorskie kreacje stworzyli: Ewa Kutynia, Bernard Krawczyk, Grzegorz Przybył, Artur Święs i Andrzej Warcaba. CONRAD na Scenie Kameralnej w najbliższym czasie zagości również 5 grudnia oraz 3 i 4 stycznia. Do zobaczenia na widowni!

fot. P. Jendroska


MNIEJ