Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.05.15

#VQRV wygrywa festiwal w Pradze

Dwie nagrody na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Aktorskich

WIĘCEJ

Zaledwie 3 dni po premierze absolwenci naszej Szkoły Aktorskiej pokazali swój najnowszy spektakl dyplomowy, #VQRV w reż. G. Gietzky’ego, na Międzynarodowym Festiwalu Szkół Teatralnych „PidiFEST” w Pradze. Spektakl został uznany za najlepsze przedstawienie festiwalu, a Michał Woźniak otrzymał tytuł najlepszego aktora. Gratulujemy!

Na najbliższe pokazy zapraszamy już 1 i 2 czerwca. Spektakl będzie też gościł w naszym repertuarze przez cały nadchodzący sezon.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.05.13

Oni już tu są!

14 maja zapraszamy na spotkanie wokół spektaklu „Muzułmany”

WIĘCEJ

Spektakl reżyserowany przez Piotra Ratajczaka to opowieść o tym, jak steruje się lękiem i panicznym strachem. O ludziach niepewnych jutra, którzy muszą mierzyć się z brakiem pieniędzy, kryzysami rodzinnymi, chorobami czy zagrożeniem utraty pracy, a jednocześnie muszą zdecydować, jaka jest ich postawa wobec „zagrożenia muzułmańskiego”. Okazuje się, że w momentach kryzysu, najłatwiej jest znaleźć kozła ofiarnego…

 

„Kim są muzułmanie tu i teraz?” – pyta w programie do spektaklu autor sztuki, Artur Pałyga. Teatr to miejsce nie tylko artystycznej wypowiedzi, ale także realnej dyskusji, do której zapraszamy widzów. Bez uprzedzeń, stereotypów i gotowych odpowiedzi, przyglądając się tematowi z różnych perspektyw, z szacunkiem dla każdego głosu i – przede wszystkim – dla faktów, chcemy zastanowić się nad tym, kim są i co symbolizują dziś w Polsce muzułmanie.

 

Już 14 maja o godz. 16.00 na Scenie Kameralnej zapraszamy do dyskusji o współczesnych lękach, w której udział wezmą:

  • Artur Pałyga, autor tekstu
  • Piotr Ratajczak, reżyser spektaklu
  • Natalia Kałuża, organizatorka projektów społecznych związana z cieszyńską świetlicą „Krytyki Politycznej”
  • Jakub Dziewit, kulturoznawca z Zakładu Teorii i Historii Kultury Uniwersytetu Śląskiego

MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.05.13

Bilety za 500 groszy sprzedane!

Dziękujemy za zainteresowanie i tak liczną obecność

WIĘCEJ

Zaledwie 1,5 godziny – tyle czasu wystarczyło, by w kasie zostało kilka ostatnich miejsc na „Porwanie Europy”, które pokażemy 19 maja. Widzowie ustawiali się pod naszym teatrem na długo przed godziną 10.00, kiedy to rozpoczęła się sprzedaż w ramach akcji „Bilet do teatru za 500 groszy”.

Gratulujemy wytrwałości i do zobaczenia na widowni!

 

Akcja „Bilet do teatru za 500 groszy”, finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 

fot. Przemysław Jendroska


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.05.10

Grosze grają rolę!

13 maja uruchamiamy sprzedaż biletów za 500 groszy na „Porwanie Europy”

WIĘCEJ

23 maja 2015 roku, z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce, obchodzony był po raz pierwszy Dzień Teatru Publicznego. Okazji tej towarzyszyła akcja „Bilety do teatru za 250 groszy”, która spotkała się z dużym i pozytywnym odzewem publiczności. Także w tym roku obchodzimy święto teatru publicznego – tym razem udział w akcji bierze 98 teatrów z 39 miast w Polsce, a świętowanie trwa aż 2 tygodnie. W naszym Teatrze pokażemy z tej okazji nasz najnowszy spektakl, czyli prapremierowe wykonanie – po ponad 40 latach – farsy Jarosława Marka Rymkiewicza „Porwanie Europy” w reż. Piotra Cieplaka. Do zobaczenia na Dużej Scenie już 19 maja o godz. 19.00.

Akcja „Bilet do teatru za 500 groszy”, finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Sprzedaż biletów rozpocznie się 13 maja o godz. 10.00. Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety.


MNIEJ