Logo





BĄDŹ NA BIEŻĄCO



Czytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.








Projekt


data publikacji: 2017.02.17

Urodziny Kazimierza Kutza

Dziękujemy, że byliście wczoraj z nami!

WIĘCEJ

Życzenia, wzruszenia, goście, żarty i wspomnienia. To wszystko stało się częścią wczorajszej uroczystości obchodów 88. urodzin wybitnego śląskiego reżysera, Kazimierza Kutza. Wieczór ten stał się również okazją do zaprezentowania jego nowej książki – zbioru „Fizymatenta. Felietony z lat 2004–2016”, na którym pod koniec spotkania można było uzyskać autograf autora. Dziękujemy wszystkim, którzy towarzyszyli nam na widowni Dużej Sceny oraz tym, którzy oglądali uroczystość transmitowaną online.


MNIEJ




Projekt


data publikacji: 2017.02.16

Najlepsze życzenia dla Kazimierza Kutza!

Świętujemy dziś 88. urodziny wybitnego reżysera

WIĘCEJ

Kazimierzowi Kutzowi życzymy dziś – z okazji 88. urodzin – wszystkiego, co najlepsze! Przede wszystkim zaś wiele siły czerpanej z naszej śląskiej piątej strony świata! Do naszego teatru zmierza już m.in. Jerzy Trela, który będzie jednym z gości podczas wieczornej uroczystości na naszej Dużej Scenie. Dla tych, którym nie udało się dostać biletów na to wydarzenie, mamy dobre wieści – zostanie uruchomiona specjalna transmisja online.

Zapraszamy do wspólnego świętowania!


MNIEJ




Projekt


data publikacji: 2017.02.13

Zmienione godziny pokazów „Słowa o Jakóbie Szeli”

3 i 4 marca spektakle przeniesione na godz. 17.00

WIĘCEJ

Z powodów od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni przesunąć godziny pokazów spektaklu „Słowo o Jakóbie Szeli” w reż. Michała Kmiecika w dniach 3 i 4 marca. Odbędą się one o godz. 17.00.

Za wszelkie niedogodności przepraszamy.


MNIEJ




Projekt


data publikacji: 2017.02.11

Nowy tytuł na Scenie Kameralnej

Za nami wieczór premierowy „Słowa o Jakóbie Szeli" w reż. Michała Kmiecika

WIĘCEJ

Po raz pierwszy na scenie Teatru Śląskiego i po raz pierwszy z inscenizacją w regionie. Michał Kmiecik pokazał wczoraj swoją interpretację „Słowa o Jakóbie Szeli" B. Jasieńskiego. Na Scenie Kameralnej pracował z piątką aktorów: Katarzyną Błaszczyńską, Bartłomiejem Błaszczyńskim, Jerzym Głybinem,  Violettą Smolińską i Mateuszem Znanieckim. Do współpracy zaprosił Piotra Morawskiego, który czuwał nad dramaturgią tekstu. Muzykę do spektaklu napisali Adam Witkowski i Maciej Salamon z zespołu Nagrobki. Autorami scenografii i kostiumów są Iga Słupska i Szymon Szewczyk.


MNIEJ