Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.01.16

Czarna ballada zabrzmiała w Bytomiu

Spektakl „Wujek.81 Czarna ballada” doskonale przyjęty przez widzów Opery Śląskiej

WIĘCEJ

Za nami pokaz spektaklu „Wujek.81 Czarna ballada” w Operze Śląskiej w Bytomiu, która wspomagała nas przy produkcji przedstawienia. To właśnie dzięki niej możemy podziwiać na scenie tancerzy baletu oraz doskonałą Joannę Kściuczyk-Jędrusik w roli Barbórki. Tym razem, 15 stycznia, artyści Opery wystąpili na swojej scenie, a my byliśmy ich gośćmi. Publiczność bardzo dobrze przyjęła spektakl i nagrodziła go entuzjastyczną owacją na stojąco. Dziękujemy!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.01.14

Robert Górski na naszej widowni

Autor zobaczył „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem”

WIĘCEJ

Wczoraj wieczorem, 13 stycznia, na widowni popołudniowego spektaklu „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem” w reż. Roberta Talarczyka zasiadł gość, na którego długo czekaliśmy. Był nim autor tekstu i piosenek tego przedstawienia, Robert Górski, współtwórca Kabaretu Moralnego Niepokoju. Podczas braw, artyści zaprosili go na scenę okrzykami „Autor! Autor!” i wręczyli kwiaty od zespołu Teatru Śląskiego. Już po ukłonach, Robert Górski długo rozmawiał z występującymi w spektaklu artystami.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.01.13

Piotr Cieplak rozpoczął próby z naszymi aktorami

Pracujemy już nad „Porwaniem Europy”

WIĘCEJ

Za nami pierwsza próba czytana, którą odbył z naszymi aktorami Piotr Cieplak. W najbliższych miesiącach będą pracować nad nie wystawianym dotąd tekstem Jarosława Marka Rymkiewicza „Porwanie Europy” – prapremiera tej „farsy sypialnianej” na naszej już 8 kwietnia. Na Dużej Scenie zobaczymy Grażynę Bułkę, Dorotę Chaniecką, Dariusza Chojnackiego, Aleksandrę Fielek, Annę Kadulską, Barbarę Lubos, Arkadiusza Machela, Michała Piotrowskiego i Zbigniewa Wróbla.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.01.09

Już w najbliższą niedzielę, 14 stycznia, zapraszamy na spektakl „Kopidoł”

Rozpoczynamy cykl „Tu i Teraz! Goście na Scenie w Galerii”

WIĘCEJ

Pierwszym spektaklem, który pokażemy na naszej Scenie w Galerii jest „Kopidoł” Teatru Naumionego z Ornontowic w reżyserii Iwony Woźniak. Przedstawienie właśnie powróciło z ogólnopolskiej trasy w ramach programu „Teatr Polska” – opowieść osnutą wokół śląskich zwyczajów pogrzebowych obejrzeli i doskonale przyjęli mieszkańcy 8 małych miejscowości. Tym razem „Kopidoł” będzie do zobaczenia w Teatrze Śląskim, w samym sercu regionu, otwierając cykl „Tu i Teraz!”. Zachęcamy do lektury wywiadu z reżyserką, która tak wspomina m.in. werdykt jury konkursu w Tarnogrodzie:

Pan profesor Edward Wojtaszek wstał i powiedział, że jest to wydarzenie w polskim teatrze. (…) Powiedział, że w tym spektaklu jest prawda, nikt nie oszukuje. Mówi się lokalnym językiem – czyli gwarą, która zanika. Jest to tragikomedia osnuta wokół bardzo prostego przecież wątku, bo nie ma w niej wielkich filozoficzno-politycznych rozważań. To po prostu historia rodziny, w której umiera senior rodu, z bardzo fajnie narysowanymi przez Joasię Sodzawiczny, autorkę scenariusza i aktorkę, postaciami, w których aktorzy dobrze się czują. To portret rodziny w konflikcie – ale w której rodzinie nie ma chociażby drobnych nieporozumień?

Całość do przeczytania TUTAJ, a bilety są dostępne w kasach oraz online!


MNIEJ