Logo


FLOEX (CZ) | koncert


MUZYCZNE

FLOEX (CZ) | koncert
Scena w Malarni

[PI]    26.11   |  20.00
Bilety:
30 zł

Bilety wkrótce w sprzedaży
UDZIAŁ BIORĄ

ŚCIEŻKA SZTUKIFLOEX (CZ) | KONCERT

Gościnne wydarzenie XXX Festiwalu Ars Cameralis
Bilety na poszczególne wydarzenia można kupić na portalu internetowym Ticketmaster
Wydarzenie będzie dostępne również online
Pełny prorgram festiwalu na na stronie internetowej arscameralisfestiwal.pl


Koncert: FLOEX (CZ)

Klarnecista, kompozytor, producent, artysta multimedialny pochodzący z czeskiej Pragi. W swojej twórczości eksploruje możliwości współistnienia dźwięków elektronicznych i akustycznych. Z jednej strony kładzie duży nacisk na naturalną muzykalność, z drugiej zaś – na nowatorskie podejście do produkcji muzyki elektronicznej. Tworzy także instalacje multimedialne oraz soundtracki do gier.

Floex opublikował dwa albumy Pocustone (2001) oraz Zorya (2011), a także epkę Gone (2014). Efektem ekscytującej współpracy z Tomem Hodgem była płyta A Portrait Of John Doe (2018) nagrana z Prague Radio Symphony Orchestra, na której muzyka klasyczna oraz radykalna, wręcz awangardowa elektronika mieszają się, tworząc unikalny, organiczny wszechświat.

Muzyka Floexa jest niezwykłym doświadczeniem, zarówno ta z płyt, jak i ta doświadczana na żywo. Jego sety dj'skie z kolei pokazują jeszcze inną stronę jego osobowości – są pełne energii, ekstatycznych momentów i co ciekawe, potrafią być bardzo długie (zdarzało mu się grać sety, które trwały 10 i więcej godzin). W ramach Festiwalu Ars Cameralis 2021 Floex wystąpi w towarzystwie czeskiej artystki Never Sol oraz Robota Josefa z gry przygodowej Machinarium.