Logo


Somatopia


GOŚCINNIE

Somatopia
Scena w Galerii

[SO]    14.08   |  19.00
Bilety:
20 zł
10 zł
UDZIAŁ BIORĄ

Wykonawcy: Aneta Jankowska, Jakub Margosiak, Grzegorz Labuda
Choreografia i reżyseria: K.J. Holmes
Muzyka: Aneta Jankowska
Kostiumy: Grzegorz Labuda
Produkcja: Living Space Theatre
Koprodukcja: Instytut Kultury Polskiej w Nowym Jorku
Koordynacja projektu: Kamil Baryła
Partnerzy: Churchtown Dairy, Hudson Opera House, Sadhana Yoga Studio, The Dragon’s Egg, Teatr Śląski w Katowicach
Wsparcie: The Actors’ Ensemble

ŚCIEŻKA SZTUKIPLAKAT / ULOTKASOMATOPIA

Spektakl teatru tańca prezentowany tuż po pokazach w Nowym Jorku (sierpień 2021), gościnnie na Scenie w Galerii. „Somatopia” to praca amerykańskiej choreografki z Brooklynu nawiązując do poszukiwania utopijnego świata.
Utopia jest opisywana jako „brak miejsca”, ale także jako „teren”. Soma jest definiowana jako ciało, ale także jako wyobraźnia wewnątrz ciała Jeśli nasze kości przechowują historię, gdzie znajdziemy przyszłość? Czy u kresu pandemii zaczniemy cofać się do tego, co znaliśmy wcześniej, czy wykreujemy nową rzeczywistość? Być może jesteśmy w zawieszeniu czasu, w naszych snach, w tym miejscu - bez miejsca.


Living Space Theatre to teatr nomadyczny założony w 2016 roku przez artystów, którzy ukończyli PWST w Krakowie. Jako kolektyw teatralny skupiamy się na pracy z ciałem i wyobraźnią, które są potężnymi narzędziami w procesie twórczym. Od kilku lat zgłębiamy Technikę Michała Czechowa i stosujemy ją w naszych pracach, łącząc ruch, taniec i aktorstwo. Poprzez nasze spektakle chcemy zabierać głos na temat aktualnych problemów społecznych, tolerancji i praw człowieka. Od momentu powstania Living Space Theatre współpracuje z artystami i organizacjami z USA, Chin, Korei Południowej, Polski, Belgii, Holandii i Bułgarii (organizując warsztaty taneczne, ruchowe i aktorskie oraz prezentując spektakle). Nasze spektakle wystawiane były na całym świecie podczas festiwali teatralnych i innych wydarzeń. Więcej informacji na stronie: www.livingspacetheatre.com 


K.J. Holmes - tancerka i aktorka z Brooklynu; ukończyła studia taneczne w New School w Nowym Jorku, The School for Body-Mind Centering prowadzoną przez Bonnie Bainbridge Cohen, a także trening aktorski techniki Sanforda Meisnera w Esper Studio, NYC. Holmes jest obecnie wykładowczynią i nauczycielką tańca w New York University (Experimental Theatre Wing) oraz w Movement Research. K.J. od 1981 roku zgłębia improwizację jako proces twórczy i performance. Współpracowała m.in. z: Julie Carr, Simone Forti, Karen Nelson, Lisą Nelson oraz Image Lab, Stevem Paxtonem; występowała w spektaklach m.in. Miguela Gutierreza i The Powerful People, Xaviera Le Roya, Lance'a Griesa, Marka Dendy'ego, Melindy Ring, Karinne Keithley Seyers. Jej prace były prezentowane w wielu miejscach, m.in. The Chocolate Factory, PS122, Danspace Project, Mana Contemporary Chicago, The Belfry, Chashama, Dixon Place. Więcej informacji na stronie: www.kjholmes.info 


Spektakl jest współorganizowany przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca w ramach programu własnego Zamówienia choreograficzne 2021, finansowany ze środków Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Dofinansowano z budżetu samorządu Miasta Katowice.