Logo


Książka na scenę! | M. Houellebecq


EDUKACJA

Książka na scenę! | M. Houellebecq
Scena Kameralna

[CZ]    28.10   |  18.00
Bilety:
1 zł
UDZIAŁ BIORĄ

ŚCIEŻKA SZTUKIKSIĄŻKA NA SCENĘ! | M. HOUELLEBECQ

LICZBA MIEJSC dostępnych na Scenie Kameralnej w obowiązującym standardzie sanitarnym: 65 miejsc / wejście na podstwie biletu wejściówki w cenie 1 zł


KSIĄŻKA NA SCENĘ!
Teatralny Klub Książki prof. Ryszarda Koziołka i Ewy Niewiadomskiej

Co autor miał na myśli? Czy lektury powinny być obowiązkowe? Co czytają Polki i Polacy? Czy literatura musi być piękna? Zapraszamy na nowy cykl spotkań i rozmów o literaturze oraz o pisarzach i pisarkach, w których się zaczytujemy. Będziemy rozmawiać o autorach, którzy pisali swoje tomy przed wiekami i o tych współczesnych, na których nowe powieści czekamy z niecierpliwością. O takich, których książki warto mieć na swojej półce.

Spotkania będą rozmową dwóch niezwykłych osobowości.
ONA to jeden z najważniejszych głosów Śląska. Redaktorka Polskiego Radia, dziennikarka, autorka popularnych wywiadów z artystami. Ewa Niewiadomska, która na co dzień zajmuje się publicystyką kulturalną, relacjonowaniem i recenzowaniem najważniejszych wydarzeń w świecie sztuki na Śląsku. 
ON – słynny pan od literatury, uwielbiany profesor i błyskotliwy opowiadacz historii. Prof. Ryszard Koziołek, literaturoznawca, historyk literatury, a także rektor Uniwersytetu Śląskiego przez lata przewodniczył m.in. kapitule Nagrody Literackiej „Nike”.
Duet Niewiadomska i Koziołek znany jest także z popularnych podcastów Polskiego Radia Katowice „Poczet Pisarzy Polskich”.

Drugie spotkanie będzie poświęcone literaturze francuskiej i M. Houellebecq'owi– na spotkanie wokół tej twórczości zapraszamy 28 pażdziernika o godzinie 18.00 na Scenę Kameralną.

Zasady uczestnictwa: wejściówka za złotówkę + książka! Zachęcamy, by każda osoba, która chce uczestniczyć w spotkaniu, przynosła ze sobą dowolną książkę, którą zostawia na naszym teatralnym regale zgodnie z idę bookcrossingu (wymiana książek), wychodząc po spotkaniu zabiera jedną nową, którą przyniósł inny uczestnik.

Na spotkanie obowiązuję wejścióki w cenie 1 zł.

Zapraszamy do wspólnych spotkań w klubie, rozmów i wymiany książek. Partnerem spotkań jest Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Katowicach, która także na każde spotkanie dostarcza książkę do wymiany.