Logo


[plenerowo] Staś i Zła Noga


EDUKACJA

[plenerowo] Staś i Zła Noga
Poza siedzibą

[NI]    23.05   |  17.30
Bilety:
1 zł
1 zł

Bilety wkrótce w sprzedaży
UDZIAŁ BIORĄ

Katarzyna Błaszczyńska adaptacja

Bartłomiej Błaszczyński reżyseria

Magdalena Grundwald scenografia, kostiumy i reżyseria światła

Sylwia Hefczyńska-Lewandowska choreografia

Jakub Adamiak muzyka

Patrycja Hefczyńska muzyka na żywo

ŚCIEŻKA SZTUKI

Karina Grabowska Mama

Dawid Kobiela Staś

Michał Rolnicki Zła Noga[PLENEROWO] STAŚ I ZŁA NOGA

Po miesiącach kontaktów z widzami on-line znów gramy! Zaczynamy od majowych wydarzeń plenerowych. Zapraszmay na pokazy na schodach teatru, przed naszą główną siedzibąn a Rynku.

Ważne! Na wydarzenie obowiązują bilety w cenie 1 zł, bilet upoważnia do wejścia na teren strefy widza i zajęcie jednego z ustawionych w odpowiednich odległoścaich krzeseł plenerowej widowni.


Staś przyjaźni się ze swoją Złą Nogą, ale Mama powoli zaczyna martwić się, że ten nietypowy przyjaciel sprowadzi na jej syna nieszczęście. Chłopiec, choć nie traci dobrego humoru, zaczyna przynosić ze szkoły kiepskie oceny i powoli traci kolejnych znajomych. Mama również wydaje się nie mieć szczególnego szczęścia do międzyludzkich relacji. Czy Zła Noga jest naprawdę taka zła? A może to tylko wymysł Stasia, który próbuje wymigać się od obowiązków i kar?

„Staś i Zła Noga” to opowieść o kilkunastoletnim chłopcu z niepełnosprawnością, którego samotnie wychowuje Mama. O ich zmaganiach z codzienną rzeczywistością, przezwyciężaniu przeciwności i poszukiwaniu przyjaciół. Wszystko to podszyte solidną dawką ironicznego humoru, bo przecież ta historia to znacznie więcej! Mama walczy z systemem, Staś trenuje zdolności telepatyczne, a Zła Noga marzy, by zostać kosmonautką. Jak potoczą się ich historie?

Spektakl nie tylko dla młodego widza!


Spektakl na podstawie komiksu Tomasza SPELLA Grządzieli „Przygody Stasia i Złej Nogi”.
Koprodukcja ze Śląskim Teatrem Lalki i Aktora ATENEUM w Katowicach.