Logo


Ogród pełen bajek


EDUKACJA

PROJEKT OGRÓD PEŁEN BAJEK

Ogród pełen bajek
Scena w Malarni

[PO]    06.04   |  10.00
Bilety:


WYDARZENIE ODWOŁANE
UDZIAŁ BIORĄ

REALIZATORZY: Piotr Janiszewski reżyseria i scenografia, Piotr Janiszewski i Renata Goliasz-Janiszewska dialogi, Renata Goliasz-Janiszewska i Paweł Szymkowiak słowa piosenek, Paweł Szymkowiak muzyka

OBSADA: Magdalena Kaczmarek Basia, Zajączek, Kózka, Grzegorz Lamik Ojciec, Kruk, Lis, Wół, Michał Piotrowski Gaweł, Myśliwy, Motyl, Wilk, Katarzyna Bała-Rosińska Matka, Koń, Ewa Rayman Sąsiadka, Koza, Owca, Niedźwiedź, Piotr Janiszewski Wujek Lucjan, Kozieł

ŚCIEŻKA SZTUKIPLAKAT / ULOTKAOGRÓD PEŁEN BAJEK

W przyjemnym letnim ogrodzie swoją bajkową podróż rozpoczyna pewna zwyczajna rodzina. W ich codzienność wkroczą postacie z najlepszych opowieści klasyków, m.in. Ignacego Krasickiego, Aleksandra Fredry czy Jeana de la Fontaine`a. Spektakl „Ogród pełen bajek” z wpadającymi w ucho piosenkami to opowieść o takich fundamentalnych wartościach jak przyjaźń, odwaga, umiejętność życia w zgodzie z innymi i rozwaga. 

Edukacyjne przedstawienie udało się przygotować w teatrze w ramach projektu profilaktycznego Straży Miejskiej „Z bajką bezpieczniej”. Przywołane bajki stają się przede wszystkim pretekstem do rozmowy o bezpieczeństwie najmłodszych, o tym, jak zachowywać się w nowych dla dzieci sytuacjach i jak trafnie odróżniać prawdę od fałszu, by nie dać się oszukać. W realizacji tego edukacyjnego projektu teatr wspiera Miasto Katowice.

Spektakl adresowany jest dla dzieci z przedszkoli oraz uczniów klas I-III szkół podstawowych

Projekt jest objęty mecenatem Miasta Katowice oraz dofinansowany ze Środków Rezerwy Celowej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w ramach Rządowego Programu Ograniczania Przestępczości i Aspołecznych Zachowań „Razem Bezpieczniej”.

W sprawie zapisów na pokazy prosimy o kontakt z Renatą Goliasz-Janiszewską tel. 032-2587 251 w. 286 lub 505 050 025.