Logo


Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało


SPOTKANIE

Krzysztof Wielicki. Piekło mnie nie chciało
Duża Scena

[WT]    03.12   |  19.00
Bilety:

UDZIAŁ BIORĄ

Krzysztof Wielicki - bohater biografii
Dariusz Kortko - autor książki
Marcin Pietraszewski - autor książki
Ewa Niewiadomska - prowadzenie spotkania

ŚCIEŻKA SZTUKIKRZYSZTOF WIELICKI. PIEKŁO MNIE NIE CHCIAŁO

Zapraszamy na przedpremierowe spotkanie z Krzysztofem Wielickim i autorami jego biografii Dariuszem Kortko i Marcinem Pietraszewskim. Krzysztof Wielicki jest jednym z najwybitniejszych polskich himalaistów, laureatem Złotego Czekana za całokształt dokonań. Biografia bohatera spotkania trafi na rynek dzień później ale uczestnicy spotkania będą mogli nabyć ją przedpremierowo. Autorzy książki, to duet, który na swoim koncie ma bestsellerowe opowieści o Jurku Kukuczce i Mirosławie Hermaszewskim!
Wśród gości zaproszonych na wieczory Centrum Premier znaleźli się Janusz Mayer wieloletni kierownik Programu Polskiego Himalaizmu Zimowego im. Artura Hajzera, Jerzy Natkański, himalaista, członek Klubu Wysokogórskiego w Warszawie, również kierował wyprawami programu Polski Himalaizm Zimowy PZA, Kasia Wielicka - żona bohatera biografii spotkania, Anna Czerwińska, himalaistka, zdobywczyni sześciu ośmiotysięczników i Korony Ziemi, Zbigniew Terlikowski - himalaista, przyjaciel Krzysztofa Wielickiego, Jerzy Porębski - przyjaciel, reżyser, agent książek.

Mam szczęście, bo ciągle żyję - przyznaje Krzysztof Wielicki. Jego reporterska biografia to opowieść o determinacji w dążeniu do celu, sztuce cierpienia na ośmiotysięcznikach, śmierci, związanych z nią dylematach moralnych, miłości, a także cenie, jaką trzeba zapłacić za sukces. To historia jednego z ostatnich Lodowych Wojowników. Człowieka, który zdobył wszystko i znalazł powód, aby powiedzieć sobie dość. Biografia to także opowieść o tym, jak bardzo zmieniło się środowisko: od pełnych pasji wspinaczy amatorów, po skupionych na sobie profesjonalistach.

Na spotkaniu będzie można kupić książkę w promocyjnej cenie i otrzymać autografy gości.

Członków Klubu Przyjaciół „Wyborczej” zapraszamy na spotkania bezpłatnie. Pozostali chętni mogą kupić bilet w cenie 20 zł tutaj.

Na premierę zaprasza Centrum Premier Czerska 8/10Polecane Studentom Spotkanie Autorskie