Logo


Miasta Idei w Metropolii. 400 hulajnóg w Katowicach


GOŚCINNIE

Miasta Idei w Metropolii. 400 hulajnóg w Katowicach
Scena w Malarni

[ŚR]    13.11   |  17.00
Bilety:


Wstęp wolny
UDZIAŁ BIORĄ

Rafał Stefański - psycholog społeczny / prowadzenie warsztatów
Przemysław Jedlecki - dziennikarz / prowadzenie debaty 

ŚCIEŻKA SZTUKIMIASTA IDEI W METROPOLII. 400 HULAJNÓG W KATOWICACH

Kolejne spotkanie z cyklu „Miasta Idei” organizowane przez „Gazetę Wyborczą” tym razem odbędzie się w Katowicach na Scenie w Malarni i będzie dotyczyło nowego i popularnego zjawiska, jakim jest podróżowanie po mieście hulajnogą.

W Katowicach kilka firm oferuje wynajem elektrycznych hulajnóg. Niestety, użytkownicy zostawiają je gdzie popadnie. Coraz łatwiej się o nie potknąć. W ciągu dnia hulajnogi, które można wypożyczyć na minuty są zostawiane przez użytkowników w różnych, czasem dziwnych miejscach. Leżą i stoją na środku chodnika, przy przejściu dla pieszych, na drodze rowerowej. Czy właściciel hulajnogi powinien odpowiadać za to, co się z nią dzieje? Czy użytkownik powinien myśleć o innych pieszych? Jak pogodzić ze sobą interesy, wygodę i bezpieczeństwo? Czy karać za źle zostawiano hulajnogi? A kogo? I kto ma się tym zająć? A może wystarczy edukacja i apele o kulturę?

Zapraszamy na warsztaty oraz otwartą debatę.

17.00 – warsztaty Kawiarnia Sceny w Malarni (Uwaga! Liczba miejsc na warsztatach jest ograniczona, dlatego prosimy o zapisy na adres przemyslaw.jedlecki@agora.pl)
18.30 – otwarta debata – Scena w Malarni.

Na wydarzenie wstęp wolny.

organizator:

fot. Pexels.comSpotkanie Autorskie