Logo


OBCY Z MONS | Ad Spectatores (Wrocław)


GOŚCINNIE

PROJEKT MIĘDZYNARODOWY FESTIWAL OPEN THE DOOR

OBCY Z MONS | Ad Spectatores (Wrocław)
Poza siedzibą

[PI]    20.09   |  21.00
Bilety:


Wstęp wolny
UDZIAŁ BIORĄ

Piotr Zakrzewski

Marcin Chabowski

Łukasz Chojęta

Natalia Jesionowska

Maciej Masztalski


Maciej Masztalski reżyseria

Ewa Beata Wodecka scenografia i kostiumy

ŚCIEŻKA SZTUKIOBCY Z MONS | AD SPECTATORES (WROCŁAW)

2. Międzynarodowy Festiwal OPEN THE DOOR

OBCY Z MONS
Ad Spectatores (Wrocław)
Czas trwania: 50 min.
Miejsce: Plac przed Teatrem / Rynek
spektakl w języku polskim


„Obcy z Mons” to luźna opowieść o tajemniczej bitwie pod belgijskim miastem Mons. Historia zrealizowana niezwykłą techniką, bowiem aktorzy, zamiast stać, leżą wraz ze scenografią na podłodze. Bohaterów spektaklu filmuje kamera z góry, z której obraz wyświetlany jest na ekranie, tworząc na żywo komediowy, niemy film w stylu Chaplina. Kino w teatrze i jednocześnie niezwykła zabawa, ale i historia I wojny światowej w pigułce. Spektakl otrzymał m.in. Grand Prix publiczności na Międzynarodowym Festiwalu „Zderzenie”, a także wyróżnienie podczas czeskiego Prague Fringe.

Ad Spectatores jest jednym z największych teatrów prywatnych we Wrocławiu, który od chwili powstania w 2000 roku dał przeszło 85 premier. Wśród nich są spektakle grane w kursującym pociągu czy na płynącym statku, w jeżdżących po mieście samochodach oraz na klasycznej scenie, przez co Teatr na trwałe wpisuje się w życie kulturalne Wrocławia. Zespół tworzą absolwenci wydziałów aktorskich z Wrocławia, Krakowa i Łodzi, absolwenci wrocławskiej ASP, Politechniki oraz warszawskiej Akademii Teatralnej.


NAGRODY

Spektakl otrzymał nagrodę Grand Prix publiczności na Międzynarodowym Festiwalu ZDERZENIE w Kłodzku


Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.


PATRONI MEDIALNI


PARTNERZY


PORTALE TEATRALNE


KLUB FESTIWALOWYPokazywane Na FestiwalachKOMENTARZ MEDIÓW

…Bardzo polecam to niezwykle błyskotliwe i bardzo zabawne przedstawienie. Wszystkie elementy tego skomplikowanego przedsięwzięcia dopełniają się znakomicie. Spektakl jest dojrzale pomyślany i perfekcyjnie zrealizowany, a przy tym naprawdę daje do myślenia.

Mirosław Kocur  „Teatr człowieka myślącego”, Teatralny.pl 

 

Gdyby Teatr Ad Spectatores startował w jakichkolwiek rankingach, byłby na bardzo wysokiej pozycji. Wciąż proponuje oryginalne przedstawienia. Na scenie Teatru Ad Spectatores w Browarze Mieszczańskim powstała prawdziwa perła. Formalnie rzecz jest niespotykana, a treść zaskakuje świeżością…

Małgorzata Matuszewska „Obcy z Mons w formie”, Gazeta Wrocławska