Logo


Miuosh. Wszystkie ulice bogów - PREMIERA KSIĄŻKI


SPOTKANIE

Miuosh. Wszystkie ulice bogów - PREMIERA KSIĄŻKI
Duża Scena

[PO]    16.09   |  18.00
Bilety:


Wstęp wolny
UDZIAŁ BIORĄ

Miuosh
Bartek Gruchlik (Radio Katowice) - prowadzący spotkanie
Mateusz Znaniecki - czytający fragmenty książki

ŚCIEŻKA SZTUKIMIUOSH. WSZYSTKIE ULICE BOGÓW - PREMIERA KSIĄŻKI

Spotkanie z Miuoshem w Teatrze Śląskim na Dużej Scenie i PREMIERA jego książki "Wszystkie ulice bogów"!

– Ponad dwa lata temu wydawnictwo Znak zaproponowało mi wydanie mojej książki. Nie biografii, autobiografii, etc… Za mało mam na koncie, żeby pisać takie rzeczy. Poproszono mnie o napisanie czegoś o mnie, o miejscu, z którego pochodzę, o naszym pokoleniu. To była ciężka praca, wymagająca uruchomienia w sobie zupełnie nowych mechanizmów twórczych, poszukania innego sposobu na traktowanie słowa. Mam nadzieję, że efekt tego wszystkiego was nie zawiedzie – komentuje w mediach społecznościowych Miuosh.

Wykrzywił go rap i tak już zostało. Mieszka na Śląsku i to się nie zmieni. Gdy się gubi, z krętej ścieżki sprowadza go Ona. Miuosh w szczerej rozmowie z Arkadiuszem Gruszczyńskim rysuje obraz Śląska widzianego z perspektywy trzydziestokilkulatków, Śląska – „piątej strony świata”, Śląska – stanu umysłu. Miejsca definiowanego przez zmiany, ciągły rozwój, doświadczenia pokoleniowe, gdzie nowe ze starym tworzą chropowatą układankę.

Rozmowę uzupełnia felietonami, w których dzieli się spostrzeżeniami o Polsce, muzyce i show-biznesie. Trafia w punkt, przekonuje, że najważniejsze są dla niego rodzina, Śląsk i muzyka. Pozwala sobie na opowieść o tym, co go boli, czego nienawidzi, za czym tęskni i o czym marzy. W książce znajdują się też nigdy dotąd niepublikowane teksty utworów.

Miuosh - jeden z najbardziej cenionych muzyków i producentów młodego pokolenia od lat współpracuje z Teatrem Śląskim. Gra m.in. wspektaklach „Wujek.81. Czarna ballada" oraz „Himalaje", a także jest współtrówcą przedstawień jako autor muzyki.

 

Organizatorem wieczoru jest EMPiK. Wstęp bezpłatny - za pobraniem wejściówki - do pobrania TUTAJ

 Polecane Studentom Tematyka Śląska Spotkanie Autorskie