Logo


KACZMARSKI - 4 PORY NIEPOKOJU


GOŚCINNIE

KACZMARSKI - 4 PORY NIEPOKOJU
Scena w Galerii

[NI]    27.10   |  19.00
Bilety:
60
45
UDZIAŁ BIORĄ

OBSADA
Magdalena Fennig
Sławomir Banaś
Mikołaj Ostrowski
Marcin Tomasik

REALIZATORZY
Robert Talarczyk scenariusz i reżyseria

Adrianna Gołębiewska scenografia, kostiumy, projekcje multimedialne
Hadrian Filip Tabęcki aranżacje muzyczne
Jakub Lewandowski choreografia
Kazimierz Kowalski realizacja świateł

czas trwania: 1 h 35'

 

ŚCIEŻKA SZTUKIPLAKAT / ULOTKAKACZMARSKI - 4 PORY NIEPOKOJU

Trzonem kameralnego spektaklu muzycznego Teatru im. A. Sewruka są ponadczasowe piosenki jednego z najważniejszych polskich bardów współczesnej piosenki poetyckiej. Spektakl w maju br. w Elblągu wyreżyserował Robert Talarczyk, a aranżacje muzyczne przygotował Hadrian Filip Tabęcki.
To sceniczna lekcja historii, opowieść o prawdzie, wolności i marzeniach. Wtłoczony w ramy systemu artysta swoim buntem zapala tłum do walki i refleksji. Jednak jak to zazwyczaj w życiu bywa, takich idealistów najczęściej miażdży przetaczające się właśnie koło historii. Ze scenicznej opowieści wyłania się jednak nie tylko tragiczna postać samotnego barda, a raczej jego niepokoje, przemyślenia i gorzkie komentarze do otaczającej go rzeczywistości.

 - To opowieść trochę o Kaczmarskim, szczególnie w ostatnich latach jego życia, ale pokazana w sposób niedosłowny, enigmatyczny, trochę symboliczny, melancholijny. To nie będzie zestaw przebojów, choć owszem będą tam piosenki Kaczmarskiego powszechnie znane typu "Obława" czy "Autoportret Witkacego", jednak to będzie historia, która ma jakiś swój początek i koniec: opowieść utkana z kilku części. Będzie to spektakl bardzo mocno aktorski, plastyczny i ruchowy: wspólnie z choreografem tworzymy opowieść, w której ważne jest słowo i muzyka, ale i również ciało, pewne działanie w zespole - mówił w jednym z wywiadów przed premierą reżyser.

W spektaklu wykorzystano aranżacje Hadriana Filipa Tabęckiego w wykonaniu zespołu KAMELEON w składzie: Grzegorz Bożewicz – akordeon, Mariusz Jeka – klarnet, klarnet basowy, saksofony; Grzegorz Lalek – skrzypce, mandolina; Piotr Maślanka – instrumenty perkusyjne; Piotr Malicki – gitary; Maciej Szczyciński – kontrabas, gitara basowa; Hadrian Filip Tabęcki – fortepian, instrumenty klawiszowe, programowanie.Polecane Studentom Wydarzenie GościnneKOMENTARZ MEDIÓW

To okazja do zobaczenia na scenie Marcina Tomasika i Mikołaja Ostrowskiego, których pamiętamy z "Nie wszystko czerwone - Wysocki, Okudżawa". I tym razem zaskoczyli nas swoją wyjątkową interpretacją utworów Kaczmarskiego. Spektakl to także sceniczne debiuty dla Magdaleny Fennig i Sławomira Banasia, którzy elbląskiej publiczności pokazali swoje wyjątkowe talenty wokalne. Spektakl nie miałby takiej mocy, gdyby nie minimalistyczna scenografia młodej artystki, Adrianny Gołębiewskiej i niezwykle plastyczna choreografia Jakuba Lewandowskiego.