Logo


Welcome Home Boys


GOŚCINNIE

Welcome Home Boys
Duża Scena

[SO]    07.09   |  19.00
Bilety:
40 - 60 zł
UDZIAŁ BIORĄ

Dariusz Basiński
Jacek Borusiński
Tomasz Drozdek 

oraz na ekranie:

Jadwiga Basińska i goście

ŚCIEŻKA SZTUKIPLAKAT / ULOTKAWELCOME HOME BOYS

Mumio Festival
Ktoś zapukał mi do buta, czyli jubileusz 21 lat Mumio

Dzień drugi: „Welcome Home Boys"


Mija 21 lat Mumio na scenie i ekranie. Z tej okazji zapraszamy na bezprecedensowe wydarzenie – Ktoś zapukał mi do buta, czyli 21 lat Mumio. Między 6 a 8 września w Teatrze Śląskim wszystkie kultowe sceny, postaci, szalone improwizacje i wspaniali goście na naszej scenie! Festiwal jakiego jeszcze nie było i który już nigdy się nie powtórzy!

Welcome Home Boys
Mumio niczym Alicja w krainie czarów przenosi widza w baśniowy świat wyobraźni twórców. W tej fabularnej opowieści połączenie teatru z kinem otwiera drogę do wielu zaskakujących i komicznych zdarzeń gdzie aktorzy niczym w Purpurowej Róży z Kairu swobodnie wchodzą i wychodzą z filmowego ekranu.

Wielowątkowa, porywająca opowieść o braterstwie, miłości, przyjaźni, sile i słabości. To podróż pełna zaskoczeń i wypróbowanego komizmu spod znaku Mumio. Rewelacyjne teksty, mistrzowskie aktorstwo, dbałość o każdy szczegół i nowoczesny poziom realizacyjny. Oryginalna oprawa muzyczna na żywo. To zaproszenie do odkrycia w sobie najróżniejszych rodzajów śmiechu!


Bilety w cenie 40 / 60 zł dostępne online.
Istnieje możliwość zakupienia karnetu na cały Festiwal w cenie 160 zł. Karnet rezerwować można w Biurze Obsługi Widzów i zakupić w kasie po 20 sierpnia br.Komediowe Bestseller Wydarzenie GościnneKOMENTARZ MEDIÓW

Zamiast kluczyć i mamić, powiem od razu, bardzo wyraźnie: „Welcome Home Boys” – nowe przedstawienie grupy teatralnej Mumio jest znakomite. Jest oszałamiające (...) Zdumiewa synchronizacja tego, co dzieje się na scenie, z tym, co ukazuje się na ekranie. Ta zachwycająca precyzja obejmuje jeszcze jeden element – żywą muzykę, wykonywaną przez wybornego multiinstrumentalistę Tomasza Drozdka.
M. Stokowski, pisarz

 

Dialogi prowadzone przez aktorów stojących na scenie z tymi na ekranie (w większości przypadków Basiński i Borusiński rozmawiali z... Basińskim i Borusińskim) to prawdziwy majstersztyk. Wielkie brawa dla artystów za ogarnięcie tej mieszanki teatru, kina, muzyki granej na żywo...
Rafał Zieliński, Wyborcza.pl

 

W sposób zabawny Mumio przedstawia historie, które w rzeczywistości byłyby trudne, poważne, które zahaczają o ludzkie nieszczęścia i grzechy. O konieczność przyznania się do własnych, nieuniknionych słabości.
Jarema Piekutowski, Więź


 

Uwaga! Welcome Home Boys to nie jest spektakl dla wszystkich. Na pewno nie dla tych, co uważają, że rechot to zdrowie. Dowcip Mumio to czysty surrealizm, realizm w nim jest wyczuwalny, ale jednak ukazanie świata "nad" czyni spektakl wyjątkowym. I bardzo śmiesznym.
Wojciech Majcherek

 

(…) Tam są fantastyczne teksty, oni mają niezwykłe poczucie absurdu słowa.
Tadeusz Nyczek

 

Takiego dynamitu się nie spodziewałam. Mumio nie ma dla żuchw publiczności litości. To przecież zwichnąć sobie coś można.
Maria, komentarz na FB