Logo


MĘSKOŚĆ – spotkanie autorskie z Ł. Chotkowskim


SPOTKANIE

MĘSKOŚĆ – spotkanie autorskie z Ł. Chotkowskim
Foyer I balkonu

[SO]    16.03   |  17.50
Bilety:
-

Wstęp wolny
UDZIAŁ BIORĄ

Łukasz Chotkowski

Miłosz Markiewicz

Mateusz Znaniecki

ŚCIEŻKA SZTUKIMĘSKOŚĆ – SPOTKANIE AUTORSKIE Z Ł. CHOTKOWSKIM

Zapraszamy na spotkanie z autorem i dyskusję o książce „Męskość. Opowieść o uzależnieniu” – debiutanckiej powieści Łukasza Chotkowskiego, współpracującego z Mają Kleczewską dramaturga m.in. spektaklu „Pod presją”. 

 

Bohaterem książki jest trzydziestopięcioletni warszawiak pochodzenia żydowskiego, który konfrontuje się z umierającym na raka ojcem, pierwszym rozwodem i powikłanymi doświadczeniami z kobietami. Podejmuje próby przekroczenia własnego wstydu, stopniowo wyzwala się spod presji stereotypowego wzorca męskości. Łukasz Maciejewski, krytyk filmowy i teatralny, pisał po lekturze: „Dawno nie miałem poczucia, żeby ktoś tak głęboko pisał o mnie. O mężczyźnie, facecie, chłopcu, od którego wciąż wymaga się siły lub słabości, w zależności od kontekstu. Łukasz Chotkowski fascynująco pisze o podróży w głąb, która znieważa definicje. Zgoda na siebie, oto prawdziwe wyzwanie.”

 

Spotkanie z Łukaszem Chotkowskim poprowadzi Miłosz Markiewicz, kierownik literacki Teatru, a fragmenty powieści przeczyta nasz aktor, Mateusz Znaniecki.

 

na zdj. fragment fotografii (okladki książki) autorstwa Magdy Hueckel


Wstęp wolny.
Dyskusja odbędzie się na 1. piętrze foyer Dużej Sceny po spektaklu „Pod presją”.
W trakcie spotkania będzie można nabyć powieść i otrzymać autograf autora.Polecane Studentom Bestseller Spotkanie Autorskie