Logo


Nazywam się Wojna.


GOŚCINNIE

PROJEKT TU I TERAZ! PRZEGLĄD TEATRALNY NA SCENIE W GALERII

Nazywam się Wojna.
Scena w Galerii

[SO]    16.03   |  18.00
Bilety:
20 zł
15 zł
UDZIAŁ BIORĄ

Jacek Dojlidko, Paula Czarnecka i Karol Smaczny opieka pedagogiczna

Julia Skuratova konsultacje scenograficzne 

Dariusz Chociej aranżacja muzyczna

Anna Domalewska wykonanie lalek

reżyseria zespołowa


WYSTĘPUJĄ 

Anna Domalewska i Rafał Derkacz

ŚCIEŻKA SZTUKINAZYWAM SIĘ WOJNA.

„Nazywam się Wojna.” | Teatr „Rudzi”
Pokaz w ramach Przeglądu Teatralnego „Tu i Teraz"
Czas trwania: 40 min


Magazyn wojennych rekonstrukcji - wspomnień tych, którzy ocaleli i chcą o wojnie mówić - zbiór dziecięcych historii. To pozornie zwykle historie i równie zwykłe dzieciaki, które wciąż się bawią, często się śmieją, marzą. Tylko pozornie - to dzieci wojny, jej wnuki i prawnuki. Dzieci, którym nozdrza wypełnia zapach prochu strzelniczego, a w uszach dźwięczą odgłosy wysadzanych w powietrze domów.

„Nazywam się Wojna.” to kolaż ich historii. Spotkamy tu Włodka, małego powstańca warszawskiego, Ursulkę, Niemkę, której tato zginął podczas I Wojny Światowej czy Błękitnego Chłopaka walczącego na Majdanie w 2015 roku. Łączy ich ciągły lęk o własne jutro i wola walki o przetrwanie. Czy tak być powinno? Czy muszą padać ofiarą rozgrywek dorosłych?

Niedawni absolwenci Wydziału Sztuki Lalkarskiej starają się znaleźć odpowiedzi na te pytania, oddając w ręce niepozornej staruszki zadanie zmierzenia się gorzką historią. Spektakl wykorzystuje różnorodne środki teatru ożywionej formy, w którym przewodniczką jest lalka Babci Wojny. Idealnie nadaje się dla widzów już od 9. roku życia. Projekt powstał w ramach przedmiotu na III roku studiów.Polecane Studentom Pokazywane Na Festiwalach Nagrodzone