Logo


EWANGELIA WEDŁUG MATEUSZA | George Dillon


GOŚCINNIE

EWANGELIA WEDŁUG MATEUSZA | George Dillon
Scena w Galerii

[SO]    10.11   |  18.00
Bilety:
20 zł
15 zł
UDZIAŁ BIORĄ

George Dillon wykonanie, adaptacja i reżyseria


Charlotte Glasson i Stuart Daye muzyka
APT Visuals video

ŚCIEŻKA SZTUKIEWANGELIA WEDŁUG MATEUSZA | GEORGE DILLON

„Ewangelia według Mateusza" („The Gospel of Matthew") | George Dillon (Wielka Brytania)
10 listopada | godz. 18.00
Scena w Galerii
Pokaz w ramach cyklu prezentacji impresaryjnych TEATR SPOTKANIA
Spektakl w języku angielskim z napisami w języku polskim


Ewangelia wg św. Mateusza to jedna z czterech biblijnych kanonicznych Ewangelii. Skupia się w głównej mierze na postaci Chrystusa jako Mesjasza, ale też ukazuje człowieczeństwo Jezusa, czyniąc go bliższym czytelnikom. To właśnie na tym ostatnim aspekcie tekstu skupił się George Dillon w swojej teatralnej adaptacji. Jego opowieść przybiera formę niezwykle klimatycznego monodramu, w którym mieszają się ze sobą wzniosłość oraz codzienność.

 

Doceniony przez krytyków i publiczność w Wielkiej Brytanii, wielokrotnie nagradzany aktor George Dillon, ukazuje Jezusa w jego niezwykle ludzkiej, momentami humorystycznej, odsłonie. Chrystus nie jest tu potulnym barankiem prowadzonym na rzeź, lecz współczesnym wojownikiem Boga. Powstały tuż po wydarzeniach z 11 września spektakl stanowi inscenizację Ewangelii w nowym brytyjskim tłumaczeniu. Dillon za tę epicką, pełną pasji kreację znalazł się na shortliście najlepszych aktorów festiwalu Fringe w Edynburgu magazynu "The Stage".

 


Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa NarodowegoPokazywane Na Festiwalach Nagrodzone Wydarzenie Gościnne