Logo


ZRÓBMY SOBIE MIEJSCE - trzecie warsztaty


INNE

PROJEKT ZRÓBMY SOBIE MIEJSCE

ZRÓBMY SOBIE MIEJSCE - trzecie warsztaty
Scena w Galerii

[SO]    26.05   |  10.00
Bilety:
1 zł
-

Sprzedaż biletów tylko w kasie teatru
UDZIAŁ BIORĄ

ŚCIEŻKA SZTUKIZRÓBMY SOBIE MIEJSCE - TRZECIE WARSZTATY

ZRÓBMY SOBIE MIEJSCE

Warsztaty dla młodych Śląska zakończone artystycznym projektem na Scenie w Galerii Teatru Śląskiego 

 Miejsce to przestrzeń do zagospodarowania; to coś stałego; to coś przejściowego; gdzieś, gdzie można się zaszyć; skąd czerpiemy wspomnienia; punkt spotkań; strych pełen rupieci; plac budowy; dom rodzinny; plejada dźwięków i zapachów.

Jaki jest Śląsk dla młodych Ślązaków? Czy jest to miejsce, w którym warto być? Czym jest dla nas jego historia? Jakie widzimy dla niego perspektywy?

Zgromadzone podczas warsztatów materiały posłużą do stworzenia na Scenie w Galerii tytułowego Miejsca.

Kolejny raz oddajemy teatr w ręce młodych – swoją artystyczną rezydencję zaczyna u nas Ewa Mikuła, która wraz z mieszkańcami Śląska zrealizuje swój autorski projekt „Zróbmy sobie miejsce” na Scenie w Galerii.

PROWADZĄCA WARSZTATY:

Ewa Mikuła – młoda Ślązaczka, mysłowiczanka, studentka reżyserii teatralnej na Akademii Sztuk Teatralnych im. St. Wyspiańskiego w Krakowie. Ukończyła wiedzę o teatrze (specjalność performatyka przedstawień) na Uniwersytecie Jagiellońskim. Była asystentką Remigiusza Brzyka przy dyplomie „Księżniczka na opak wywrócona” i jego dramaturgiem przy tytule „Teatr w Krakowie. Prolog” w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, a także asystentką Agaty Dudy-Gracz przy „Starym Testamencie. Reanimacji”. Współtworzyła m.in. „Projekt: Jarocki blog” oraz brała udział w „International Workshop of young directors” na Litwie.

Impulsem do stworzenia projektu na Scenie w Galerii były dla Ewy Mikuły narastające w głowie pytania o własną tożsamość. Śląskość była zawsze dla niej czymś oczywistym. Jednak od niedawna przestała być przeźroczysta. Zaczęła pytać sama siebie, czym jest i jakie jest w śląskości miejsce jej rówieśników? Na te same pytania wciąż odpowiadają Kazimierz Kutz, Szczepan Twardoch czy Robert Talarczyk. Tylko jak odpowiadają ci młodsi i co mają do powiedzenia?

ZRÓBMY SOBIE MIEJSCE – OPIS WARSZTATÓW

Warsztaty będą składały się z 4 modułów prowadzonych trybie 6-godzinnym z przerwą obiadową z posiłkiem zapewnionym przez organizatora – spędźmy razem weekend!

Każdy z weekendowych warsztatów jest autonomiczną tematyczną częścią. Można uczestniczyć we wszystkich lub w pojedynczych, warunkiem natomiast jest uczestniczenie w całym module obejmującym sobotę i niedzielę. Ilość miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Planowane moduły:

WARSZTAT 1 - 12 i 13 maja 2018
WARSZTAT 2 - 19 i 20 maja 2018
WARSZTAT 3 - 26 i 27 maja 2018
WARSZTAT 4 - 2 i 3 czerwca 2018

ZGŁOSZENIA

Zgłoszenia drogą e-mailową prosimy przesyłać na adres koordynatorki projektu Aleksandry Czapli-Oslislo z Teatru Śląskiego (a.oslislo@teatrslaski.art.pl). W e-mailu prosimy napisać kilka słów o sobie i wskazać termin spotkania lub spotkań, w których chce się uczestniczyć. Preferowany wiek uczestników 18-30 lat.

MODUŁ nr 3

TO, CO WIDZĘ (26, 27 maja)

Dzień 1 (10.00-17.00 - dwie sesje po 3h + przerwa na posiłek)

Jak wyglądają miejsca, w których bywamy? A jakie omijamy? Co dla nas znaczą? Co podoba mi się w tym pejzażu, a kiedy odwracam wzrok?

Tworzenie wizualnej mapy Miejsca.

Dzień 2 (10.00-17.00 - dwie sesje po 3h + przerwa na posiłek)

W naszym miejscu zostały czyjeś ślady, niedopite kawy, łuski naboi. Kim są ludzie ze zdjęć i jak na nich patrzymy? Co nam robi historia? To niepotrzebny balast czy kontynuacja opowieści? Historie o ludziach, po których w naszym miejscu zostały jedynie ślady. Tworzenie własnych „starych” opowieści.Polecane Studentom Tematyka Śląska