Logo


Muzułmany


SPOTKANIE

PROJEKT PREMIERY STUDENCKO-NAUCZYCIELSKIE

Muzułmany
Scena Kameralna

[NI]    14.01   |  19.00
Bilety:
30–35 zł
cena studencka: 20 zł
UDZIAŁ BIORĄ

Ewa Kutynia Młoda

Bogumiła Murzyńska Stara

Andrzej Dopierała Stary

Michał Rolnicki Młody


Piotr Ratajczak reżyseria i opracowanie muzyczne

Matylda Kotlińska scenografia i kostiumy

Arkadiusz Buszko ruch sceniczny

Waldemar Janiszek, Tomasz Wustrau realizacja światła

Marek Skutnik realizacja dźwięku

Marcin Müller, Tomasz Wustrau realizacja projekcji

Barbara Dudek inspicjent, sufler


Agata Kędzia, Filip Jałowiecki prowadzenie spotkania z twórcami

ŚCIEŻKA SZTUKIMUZUŁMANY

Polityka. Religia. Praca. Wściekłość...

 

Nie będziesz wiedzieć, czy to jest naprawdę. Czy to prawdziwy alarm, czy tylko ćwiczenia z zarządzania strachem. Nie będziesz wiedzieć do końca. Ani przed, ani po. Możesz tylko wierzyć w to, co Ci się podaje do wierzenia. Lub nie wierzyć. Istnieje mała szansa, że w tym jednym ułamku sekundy, w momencie eksplozji, przez chwilę prawie będziesz mieć pewność, że jednak wybuchło. A może też nie. W życiu piękne są chwile. Zaśpiewasz ze mną? Raz... dwa... trzy... Odpalamy!

Sztuka jest inspirowana ostatnimi książkami Oriany Fallaci, w których słynna włoska dziennikarka opisuje swój lęk przed zderzeniem Zachodu z kulturą i religią muzułmańską. Akcja spektaklu dzieje się w galerii handlowej, której pracownicy spotykają się podczas „wykradzionych systemowi” przerw na papierosa, organizowanych w trakcie próbnych alarmów bombowych. „Muzułmany” to opowieść o tym, jak steruje się lękiem i panicznym strachem. O ludziach niepewnych jutra, którzy muszą mierzyć się z brakiem pieniędzy, kryzysami rodzinnymi, chorobami czy zagrożeniem utraty pracy, a jednocześnie muszą zdecydować, jaka jest ich postawa wobec „zagrożenia muzułmańskiego”.
 


Po spektaklu zapraszamy na poczęstunek i rozmowę z twócami, prowadzoną przez redaktorów magazynu „Reflektor. Rozświetlamy Kulturę”.

 

Bilety dla studentów oraz posiadaczy naszego specjalnego teatralnego indeksu w cenie 20 zł!Polecane Studentom Sztuka Współczesna Spotkanie Autorskie