Logo


Klatka dla ptaków


GOŚCINNIE

Klatka dla ptaków
Duża Scena

[PI]    26.01   |  17.00
Bilety:
80–60 zł

Sprzedaż biletów tylko w kasie teatru
UDZIAŁ BIORĄ

Joanna Kurowska
Małgorzata Rudzka
Olga Kalicka/Joanna Balas
Witold Dębicki
Marek Kaliszuk/Rafał Cieszyński
Wojciech Raszewski
Tomasz Sapryk
Jarek GajewskiAndrzej Strzelecki reżyseria i opracowanie

Tatiana Kwiatkowska scenografia

Karol Klementewicz, Kuba Wecsile tłumaczenie

ŚCIEŻKA SZTUKIKLATKA DLA PTAKÓW

Teatr Gudejko z Warszawy

 

Zapraszamy do teatru. Właśnie trwa próba do przedstawienia, które rozgrywa się w nocnym klubie dla transwestytów. Grzegorz i Albin to szczęśliwa para. On jest właścicielem klubu, a on (ona) – jego gwiazdą, słynną Drag Queen. Sielankę zaburza wizyta przyszłych teściów ich syna. Zwłaszcza, że teść to bardzo konserwatywny polityk. Kiedy zderzają się ze sobą dwa światy, huk jest wielki! A śmiech jeszcze większy! Wizyta państwa Krzyżopolskich w jaskini rozpusty stawia pod znakiem zapytania przyszłość młodej pary. Trzeba się nieźle nagimnastykować, naudawać i naprzebierać, żeby uniknąć kompromitacji.

Tajemnica wielkiego powodzenia tej sztuki (powstało na jej kanwie kilka filmów i broadwayowski musical) tkwi nie tylko w jej inteligentnym i błyskotliwym poczuciu humoru, dającym aktorom szanse stworzenia wielkich scenicznych kreacji, ale w nieczęstej umiejętności zabawnej rozmowy na tzw. trudny i kontrowersyjny temat. Ironia w ogóle – a szczególnie autoironia – jest niezwykle skutecznym kluczem budowania zaufania i z takim zjawiskiem mamy do czynienia w „Klatce dla ptaków”, która w polskiej wersji jest także sztuką o teatrze.

Kto widział Robina Wiliamsa i Gene Hackmana w filmowej wersji „Klatki dla ptaków” przekona się, że w Polsce jest śmieszniej niż w USA.


Po spektaklu zapraszamy na wernisaż wystawy rysunków „Ściana Śmiechu Henryka Sawki” do Galerii Foyer na I piętrze.Komediowe Bestseller