Logo


Stary klamor w dziadkowym szranku


GOŚCINNIE

Stary klamor w dziadkowym szranku
Scena w Galerii

[ŚR]    20.09   |  19.00
Bilety:
20 zł
UDZIAŁ BIORĄ

Rafał Aleksa, Julia Czudaj, Martyna Danisz, Bartosz Drzensla, Brygida Hałata, Daria Kasprzak, Klaudiusz Kail, Jakub Kliś, Eugeniusz Kosmała, Adam Kuźnik, Patryk Ksol, Wiktoria Krzyżanowska, Michał Leśniak, Barbara Lubaszewska-Borys, Danuta Markiewicz, Tadeusz Michalak, Elżbieta Pańczyk, Maria Sroka, Bolesław Szkaradek, Karolina Trychta, Patryk Trzcionka, Adam Wrocławczyk


Iwona Woźniak reżyseria
Joanna Sodzawiczny, Sandra Staletowicz scenariusz
Jan Nowak muzyka

ŚCIEŻKA SZTUKISTARY KLAMOR W DZIADKOWYM SZRANKU

Kolejny raz oddajemy Scenę w Galerii gościom – tym razem po sąsiedzku zaprezentuje się legendarny Teatru „Reduta Śląska”, który pokaże swoją najnowszą premierę. „Stary klamor w dziadkowym Szranku” powstał w wyniku kolektywnej pracy członków zespołu, których historie stały się kanwą scenariusza. Spektakl działającej obecnie przy Chorzowskim Centrum Kultury amatorskiej Reduty został zainspirowany także głośną książką „Drach" Szczepana Twardocha. Do reżyserii zaproszono Iwonę Woźniak.

Po wspólnej pracy, spacerach po Chorzowie powstała opowieść wielopokoleniowej rodziny, która chwilami wywołuje uśmiech, ale i wzrusza. Dzięki muzyce Jana Nowaka w tle pojawia się klimat industrialnych pejzaży z buchającą parą i hałasem hutniczych maszyn. Ale wszystko to opowiedziane jest z perspektywy młodego inteligenta, który zatracił swoją tożsamość. Patrząc na zmieniający się Śląsk zespół zadaje pytanie widzowi – gdzie zmierzamy i jaki jest dzisiejszy Ślązok z miasta. Czy chce jeszcze smakować babcine rolady?

 

premiera: 30.06.2016 | Chorzowskie Centrum Kultury

 


 Polecane Studentom Tematyka Śląska Wydarzenie Gościnne