Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2016.06.26

Owacja na stojąco po pokazie „Ożenku”

Wczoraj w Jekaterynburgu nasi aktorzy zostali bardzo dobrze przyjęci przez publiczność

WIĘCEJ

W sobotę, 25 czerwca, pokazaliśmy w Jekaterynburgu spektakl „Ożenek” Nikołaja Gogola w reżyserii Nikołaja Kolady. Pokaz odbył się w ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Sztuki Współczesnej „Kolyada-Plays”. Po przedstawieniu publiczność nagrodziła naszych artystów długą owacją na stojąco. Bardzo dziękujemy!

 

To nie koniec naszej rosyjskiej wyprawy – już jutro „Ożenek” zobaczą widzowie w Niżnym Tagile.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.06.24

MUMIO na zakończenie sezonu

Tylko w ten weekend możliwość zobaczenia spektaklu „Welcome Home Boys” na naszej scenie

WIĘCEJ

Na najnowszą produkcję MUMIO czekaliśmy wiele lat. Nadszedł w końcu upragniony moment – zaledwie miesiąc temu, podczas wrocławskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej, odbyła się prapremiera spektaklu „Welcome Home Boys”. Jego śląska premiera odbędzie się już jutro (sobota, 25 czerwca) na Dużej Scenie naszego teatru. MUMIO gości u nas przez cały weekend, a więc te osoby, którym nie uda się dostać biletów na katowicką premierę, mogą spróbować dostać się na kolejny pokaz, w niedzielę (26 czerwca). Będzie to już ostatnia rzecz do zobaczenia na naszej Dużej Scenie w tym sezonie.

To jedyna taka okazja, a zostały nam już ostatnie bilety. Jeśli ktoś chciałby spędzić weekend pełen absurdalnego humoru, zapraszamy! 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.06.23

Aktorzy w podróży do Jekaterynburga

Nasz zespół wyruszył już na festiwal „Kolyada-Plays”, na którym pokażemy „Ożenek”

WIĘCEJ

W Jekaterynburgu trwa właśnie 10. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Współczesnej „Kolyada-Plays”. Również Teatr Śląski został zaproszony do udziału w tym prestiżowym wydarzeniu. Nasi aktorzy wyruszyli właśnie w podróż do Rosji, gdzie dwukrotnie pokażemy „Ożenek” Nikołaja Gogola w reżyserii Nikołaja Kolady. Jak naszą opowieść o zderzeniu Wschodu i Zachodu przyjmą Rosjanie? Dowiemy się tego już w sobotę (25 czerwca) – wtedy po raz pierwszy widownia w Jekaterynburgu zobaczy spektakl z Katowic. W poniedziałek natomiast (27 czerwca) nasz „Ożenek” obejrzy publiczność w Niżnym Tagile.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.06.20

Najlepsze życzenia dla Bernarda Krawczyka

W ten weekend świętowaliśmy 85. urodziny legendy śląskiej sceny

WIĘCEJ

W sobotę i niedzielę pokazaliśmy po raz ostatni w tym sezonie spektakl „Śmieszny staruszek” T. Różewicza w reż. Ewy Wyskoczyl. Przedstawieniem tym uczciliśmy również 85. urodziny naszego aktora, wspaniałego Bernarda Krawczyka. Po sobotnim spektaklu na artystę czekała niespodzianka w postaci występów przyjaciół z zespołu Teatru Śląskiego, a także wystawy fotografii przygotowanej w foyer Sceny Kameralnej. Aktor, w trakcie spotkania poprowadzonego przez Roberta Talarczyka, podzielił się z publicznością swoimi wspomnieniami i refleksjami, a także… tortem.

Dziękujemy wszystkim za udział, a Bernardowi Krawczykowi raz jeszcze życzymy wszystkiego, co najlepsze i teatralne!

 

 


MNIEJ