Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2016.09.21

Bilety na „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci” już dostępne

Wprowadziliśmy do sprzedaży repertuar na listopad

WIĘCEJ

Na naszej stronie internetowej, w zakładce REPERTUAR, można już znaleźć spektakle Teatru Śląskiego, które pokażemy w listopadzie. Oznacza to, że można już także kupować bilety na naszą listopadową – długo wyczekiwaną – premierę, czyli „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci”.

Zapraszamy do zakupów online oraz w kasach!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.09.20

Dziewięciu z Wujka już w Teatrze Śląskim

Rozpoczęliśmy próby do spektaklu „Wujek.81”, a przed wejściem do teatru stanęła wystawa upamiętniająca poległych górników

WIĘCEJ

17 grudnia będzie miało miejsce jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych regionu. To właśnie wtedy odbędzie się prapremiera muzycznego widowiska „Wujek.81”, które w naszym teatrze przygotowują Hadrian Filip Tabęcki, Miuosh i Robert Talarczyk. Spektakl powstaje z okazji 35. rocznicy pacyfikacji Kopalni Wujek i jest koprodukowany przez Teatr Śląski, Śląskie Centrum Wolności i Solidarności, Operę Śląską oraz Instytucję Kultury im. K. Bochenek – Katowice Miasto Ogrodów przy dofinansowaniu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Rozpoczęliśmy już próby do tego wyjątkowego wydarzenia.

Od dziś przed wejściem głównym do naszego teatru można także oglądać wystawę upamiętniającą dziewięciu poległych górników, która przyjechała do nas ze Śląskiego Centrum Wolności i Solidarności. Rozpoczynamy w ten sposób cykl wydarzeń towarzyszących grudniowej premierze.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.09.20

Rozmowy o Jerzym Kukuczce w Teatrze Śląskim

Premiera jednej z najciekawszych książek napisanych na Śląsku w tym roku i tytuł, o którym mówi już cała Polska.

WIĘCEJ

W poniedziałkowy wieczór scenę oddaliśmy niezwykłym gościom, którzy dwie godziny rozmawiali o Jerzym Kukuczce. Książka, którą napisał Dariusz Kortko i Marcin Pietraszewski jest już w księgarniach, zachęcamy do lektury i cieszymy się, że właśnie u nas odbyła się premiera tytułu. Autorzy do rozmowy zaprosili szczególnych gości, na scenie pojawili się wybitni wspiancze oraz rodzina: Walenty Ignacy Nendza, Janusz Majer, Ryszard Pawłowski i Wojtek Kukuczka. Rozmowę prowadził Kamil Durczok, a fragmenty książki czytał Robert Talarczyk.

Relację ze spotkania można także przeczytać w katowickiej "Gazecie Wyborczej".

fot. Krzysztof Lisiak


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.09.18

Mamy 4 nagrody na XX Ogólnopolskim Festiwalu Komedii Talia

Jury doceniło reżyserię, scenografię i kreacje aktorskie w naszym „Ożenku” Gogola. Najbliższe spektakle 23 i 24 września

WIĘCEJ

Znany jest już werdykt jurorów z Tarnowa, gdzie dwukrotnie prezentowaliśmy „Ożenek”, który od października zeszłego roku widnieje na afiszu naszej Dużej Sceny. Jury wśród nagród indywidualnych przyznało finansowe nagrody Nikołajowi Koladzie za reżyserię, Annie Tomczyńskiej oraz Nikołajowi Koladzie za scenografię i kostiumy, zaś wśród kreacji aktorskich doceniono Ewę Leśniak, odtwórczynię roli swatki Fiokły, oraz Michała Piotrowskiego, którego wyróżnił ZASP (nagroda "Ale Aktor" za najciekawszą kreację komediową festiwalu). Miło nam także poinformować, że zajęliśmy trzecie miejsce w rankingu na nagrodę publiczności.

Kto chętny na oglądanie nagrodzonego spektaklu może rezerwować/kupować bilety na pokazy 23 i 24 września o godzinie 18.00 na Dużej Scenie.


MNIEJ