Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2020.08.31

80. urodziny sceniczne Bogumiły Murzyńskiej

WIĘCEJ

Laureatka licznych nagród za osiągnięcia artystyczne oraz kilku Złotych Masek. W  swoim dorobku ma ponad 120 ról teatralnych i 25 telewizyjnych. Wspaniały pedagog, ulubiona aktorka wybitnych reżyserów, ukochana aktorka widzów Teatru Śląskiego. Bogumiła Murzyńska w ostatni weekend świętowała na naszych deskach 80-te urodziny. Z tej wyjątkowej okazji, na jeden wieczór, powróciła do roli Mary Smith w spektaklu "Mayday". Po pokazie odbyła się rozmowa z jubilatką, którą poprowadził Marek Mierzwiak.

 

Fot. Przemysław Jendroska

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.08.28

"Nie rzucim ziemi" w TVP3 Katowice

Retransmisja widowiska upamiętniającego 100. rocznicę II Powstania Śląskiego w niedzielę o 19.05

WIĘCEJ

W niedzielę o 19.05 zapraszamy do TVP3 Katowice na retransmisję widowiska "Nie rzucim ziemi" w reżyserii Roberta Talarczyka, które odbyło się 23 sierpnia na Kopcu Wyzwolenia w Piekarach Śląskich z okazji 100. rocznicy II Powstania Śląskiego.

Na scenie wystąpią: Miuosh, Olgierd Łukaszewicz, Organek, Renata Przemyk, Sebastian Riedel, Marcin Wyrostek - Oficjalna Strona, Grażyna Bułka, Dariusz Chojnacki, Bela Komoszyńska, Mateusz Konieczny, Joanna Kściuczyk-Jędrusik, Barbara Lubos, Miroslaw Neinert, Agnieszka Radzikowska, chór Opery Śląskiej, Górnicza Orkiestra Dęta Piekary-Julian oraz Orkiestra Wojskowa w Bytomiu.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.08.28

Premiera słuchowiska "Staś i Zła Noga" już jutro!

Teatr Śląski na Wakacyjnym Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART!

WIĘCEJ

Jutro podczas VI Wakacyjnego Festiwalu Sztuki dla Dzieci i Młodzieży Hurra! ART! odbędzie się premiera słuchowiska "Staś i Zła Noga" w reżyserii Bartłomieja Błaszczyńskiego. Słuchowisko jest radiową adaptacją naszego wielokrotnie nagradzanego spektaklu o tym samym tytule, który to z kolei powstał na podstawie komiksu "Przygody Stasia i Złej Nogi" Tomasza SPELL'a Grządzieli.

Historia ta przeszła medialne metamorfozy: z komiksu internetowego, przez papierowe wydanie komiksu, sceniczną adaptację, aż po słuchowisko radiowe. Ostatni efekt tych przemian śląska publiczność będzie mogła podziwiać podczas 3. edycji Międzynarodowego Festiwalu Open The Door, który odbędzie się w dniach 24-27 września.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.08.26

Premiera serialu "6 mm" już dziś!

WIĘCEJ

Już dzisiaj o 20.00 na naszym kanale You Tube premiera wyprodukowanego przez Agnieszkę Radzikowską serialu "6mm". Autorką scenariusza pierwszego odcinka jest Katarzyna Błaszczyńska, a za reżyserię odpowiada Mateusz Znaniecki.

W tej wyjątkowej produkcji twórcy odważnie podejmują temat, o którym kobiety i mężczyźni wciąż boją się lub wstydzą mówić. A problem, który porusza, dotyczy ogromnej liczby kobiet. Według najnowszych badań co trzecia Ślązaczka i co czwarta Polka roni. Brak społecznej świadomości, strach przed reakcją otoczenia, stereotypy poprzez które postrzega się ten problem powodują, że wciąż pozostaje on tematem tabu.

Serial powstał dzięki dofinansowaniu z programu „Lokata w kulturę” (Katowice Miasto Ogrodów) oraz finansowemu wsparciu Marka Szrota (Energo - complex). To pierwsze tego typu przedsięwzięcie przełamujące milczenie i oddające głos kobietom i mężczyznom, którzy doświadczyli poronienia.

Kolejne odcinki będą miały premiery 27 i 28 sierpnia, o 20.00, na naszym You Tube.

Serdecznie polecamy!

 


MNIEJ