Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2018.06.18

500 x "Oskar i Pani Róża"

Tak świętowaliśmy 500. pokaz spektaklu Grzegorza Kempinsky'ego

WIĘCEJ

500 spektakli, 44 tysiące widzów, 1000 godzin wzruszeń w ciągu 13 lat pokazów „Oskara i Pani Róży” w reżyserii Grzegorza Keminsky'ego- było co świętować. Spektakl, za który twórcy otrzymali liczne nagrody i nominacje, świętował w zeszły piątek na Scenie Kameralnej swój 500 pokaz.

Marek Rachoń i Alina Chechelska wcielają się na deskach Teatru Śląskiego w postacie stworzone przez Érica-Emmanuela Schmitta od 2005 roku. Historia chłopca, który za namową zaprzyjaźnionej z nim pani Róży ostatnie dni swojego życia przeżywa jak dekady, a swoje doświadczenia opisuje w listach do Pana Boga gromadzi w Teatrze Śląskim szeroką publiczność. „Oskar i Pani Róża” to światowy bestseller czytelniczy, który doczekał się adaptacji filmowej i wielu inscenizacji na całym świecie. Od kilkunastu lat jest lekturą szkolną, jednak spektakl przyciąga widzów w każdym wieku.

Tytuł ten został wyróżniony Złotą Maską 2006 za reżyserię dla Grzegorza Kempinsky'ego oraz nominacją do Złotej Maski dla Aliny Chechelskiej. Marek Rachoń otrzymał Nagrodę im. Leona Schillera za wybitne osiągnięcia w dziedzinie teatru ze szczególnym uwzględnieniem roli w tym spektaklu oraz Główną Nagrodę Męską za Rolę Pierwszoplanową na Międzynarodowym Festiwalu Tarnopolskie Wieczory Teatralne 2006. Na Międzynarodowym Festiwalu Tawryjskie Gry wraz z Aliną Chechelską otrzymali nagrodę za najlepszy duet aktorski. Spektakl był zapraszany na międzynarodowe festiwale teatralne do Brześcia (Białoruś), Tarnopolu (Ukraina), Chersonia (Ukraina), Symferopolu (Ukraina).


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.06.15

Zostań naszym sąsiadem - rozkręć biznes w centrum miasta

30- metrowy lokal na rogu Rynku i ul. Warszawskiej do wzięcia

WIĘCEJ

Marzysz o biznesie w centrum miasta? Bardziej w centrum nie będzie!

Jeśli, mając perspektywę:

  • tłumów spacerowiczów
  • imprez masowych
  • miejskiego gwaru 24/7
  • reprezentacyjnej lokalizacji
  • sąsiedztwa największej sceny dramatycznej na Śląsku,

zamiast pakować się i uciekać w Bieszczady rozpisujesz już biznesplan – dawaj znać! Ponad 30 metrów lokalu na rogu Rynku i ul. Warszawskiej w Katowicach czeka, by ktoś zrobił na nich dobry interes. Aby poznać szczegóły pisz na adres e.wrzesien@teatrslaski.art.pl


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.06.15

Zmiany w godzinach pracy wypożyczalni kostiumów Teatru Śląskiego

WIĘCEJ

Szanowni Państwo, 

dnia 18 czerwca (poniedziałek) wypożyczalnie kostiumów w Teatrze Śląskim będzie nieczynna. W pozostałe dni tygodnia wypożyczalnia działa bez zmian: czynna po wcześniejszym umówieniu telefonicznym. Prosimy dzwonić w godzinach 8.00–16.00 pod numer telefonu 514 842 764. 

Z utrudnienia przepraszamy.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2018.06.15

Poniatowski i Bogusławski na deskach Teatru Śląskiego

"Król i aktor" w reżyserii Romana Michalskiego na Scenie Kameralnej

WIĘCEJ

O relacji pomiędzy Bogusławskim a Poniatowskim (choć pojawią się tu także Staszic, Branicki czy Poniatowski) opowiada sztuka Romana Brandstaettera „Król i aktor”, którą ze studentami naszej Szkoły Aktorskiej przygotowuje Roman Michalski. Zapraszamy na spektakl, którym nasz aktor żegna się ze swoją wieloletnią pracą w Szkole Aktorskiej Teatru Śląskiego (wcześniej Studium Aktorskie), której był założycielem.

Wojciech Bogusławski zwany jest ojcem teatru polskiego. To jemu został poświęcony pomnik przy warszawskim Teatrze Narodowym i to jego przywołujemy na myśl, gdy zastanawiamy się nad początkami teatru publicznego w Polsce. Był wieloletnim dyrektorem warszawskiej sceny narodowej, a także Teatru Polskiego w Poznaniu, z własnych funduszy założył też (a następnie prowadził) teatr w Kaliszu. Jego relacja z ówczesnym monarchą, Stanisławem Augustem Poniatowskim, była niezwykle złożona – to wszak sam król prosił artystę, by ten wrócił z Wilna i objął Teatr Narodowy, w którym następnie wystawił swoje słynne sztuki „Henryk VI na łowach” czy „Krakowiacy i górale”.

Zapraszamy 20 czerwca na godz. 19.00 oraz 21 czerwca na godz. 16.30 na Scenę Kameralną Teatru Śląskiego.

 

 

 


MNIEJ