Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2020.05.07

Retransmisja spektaklu „EU” Tomasza Mana

Teatr Śląski online!

WIĘCEJ

9 maja, w rocznicę podpisania przez Roberta Schumana tzw. Deklaracji Schumana obchodzimy Dzień Europy. To doskonała okazja, żeby przypomnieć spektakl „EU” według tekstu i w reżyserii Tomasza Mana. Spektakl z 2008 roku spotkał się z bardzo dobrym odbiorem zarówno krytyków jak i publiczności i został zarejestrowany w formie Teatru Telewizji w ramach projektu „Teatr Śląski w Twoim domu”. Choć już od dawna nie ma go w naszym repertuarze, a europejska wspólnota od czasu premiery przeszła wiele kryzysów i zmian, spektakl wciąż jest aktualny. Opowiada on nie o tym co zmienne – polityce, czy ładzie gospodarczym, ale o ludzkich uczuciach , namiętnościach i pragnieniach, wspólnych nam wszystkim, niezależnie od geografii czy statusu ekonomicznego.

Na retransmisje zapraszamy retransmisje: 8 maja i 10 maja o 19.30, oraz 9 maja o 21.00, na nasz kanał na YouTube (link poniżej).

Spektakle realizowane są w konwencji live - przed jak i po pokazie link będzie niekatywny!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.05.01

Zmarła Lidia Bienias

WIĘCEJ

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy informację o śmierci Lidii Bienias – aktorki teatralnej, radiowej i telewizyjnej, która przez wiele lat pracowała w naszym teatrze. Stworzyła ponad sto ról teatralnych, filmowych, telewizyjnych, m.in. w serialach „Blisko, coraz bliżej” czy "Sobota w Bytkowie". Od początku kariery zawodowej związana z Teatrem Śląskim, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu i Teatrem Nowym w Zabrzu. Odznaczona Złotym Krzyżem Zasługi oraz Odznaką za zasługi dla województwa katowickiego. Prywatnie żona zmarłego w 2018 roku aktora Bernarda Krawczyka. Rodzinie i bliskim składamy najszczersze wyrazy współczucia.

Pogrzeb odbędzie się w środę, 6 maja o godz. 11.20 na cmentarzu przy ul. Panewnickiej.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.04.30

Retransmisja "Polterabend" S. Mutza w reżyserii Tadeusza Bradeckiego

Teatr Śląski online!

WIĘCEJ

Zapraszamy na kolejną odsłonę wirtualnego repertuaru Teatru Śląskiego. Tym razem zaprosimy Państwa na spektakl z 2008 roku, którego nie ma już w naszym repertuarze.

 

„Polterabend” to teatralny portret Ślązaków wg Stanisława Mutza. Historia tak samo tragikomiczna, jak u Janoscha w kultowym „Cholonku”, napisana kilka lat temu specjalnie dla Teatru Śląskiego. Rodzina i przeciętny dom z początku XX wieku, w którym na ścianach, obok Świętej Rodziny, pojawiają się kolejno portrety Hitlera i Stalina, w którym zmieniają się języki nuconych piosenek, a synowie tej samej matki giną na różnych frontach. Śląski wszechświat zamyka się wokół drewnianego stołu i kopalnianego szybu na horyzoncie.

– „Polterabend” narodził się z „genetycznego obciążenia” śląskością. Myślałem, że napiszę kiedyś o tym powieść. Powstał jednak dramat – metaforyczny, pełen epickości i poezji, od której zaczynałem naukę języka – mówił przed premierą spektaklu autor sztuki.

Retransmisje odbędą się 1 i 3 maja o 19.30, oraz 2 maja o 21.00.

Uwaga! Spektakle nadajemy w konwencji spektaklu na żywo. Oznacza to, że emisja zaczyna się punktualnie o 19.30 lub 21.00 i kończy po oklaskach widowni. Warto być punktualnym! Przed i po pokazie link z filmem będzie nieaktywny. Bądźcie z nami!

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.04.27

Nowe informacje w sprawie biletów i rezerwacji

WIĘCEJ

Szanowni Widzowie,

w trakcie zawieszenia działalności artystycznej teatru:

> Kasa Biletowa jest czynna dla Was od poniedziałku do piątku w godzinach 12.00–16.00.
> Zakupie w kasie bilety na wydarzenia  odbywające się do 14 kwietnia zwrócić można w Kasie Biletowej do końca trwania sezonu, tj. do 20 czerwca 2020 r.
> Zakupione drogą elektroniczną bilety na wydarzenia odbywające się do 14 kwietnia zwracane są automatycznie (proces ten może potrwać do 24 kwietnia br.).
> Bilety prezenty, które tracą ważność po 10 marca 2020 r. oraz te, których ważność  została przedłużona, można wykorzystać do 30 grudnia 2020 roku.

Uwaga! Wszystkie bilety zakupione na wydarzenia odbywające się po 14 kwietnia zachowują ważność do końca 2020 roku. Bilet taki można zwrócić- w kasie, lub mailowo, w zależności od sposobu zakupu biletu). Bilet można również zachować, zrealizować do końca roku i dzięki temu otrzymać 50% zniżki na drugi bilet.


W razie pytań związanych z biletami lub rezerwacjami prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów (tel. 513 120 156, poniedziałek–piątek, 9.00–17.00).

Z góry dziękujemy za wyrozumiałość i mamy nadzieję, że jak tylko będzie to możliwe i bezpieczne, znów spotkamy się na widowni!

Zespół Teatru Śląskiego


MNIEJ