Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2019.09.09

Rusza nabór do kolejnej edycji Szkoły Pisania Sztuk przy Teatrze Śląskim!

Zgłoś się i weź udział w warsztatach z Arturem Pałygą

WIĘCEJ

Zapraszam chętnych do udziału w kolejnej edycji Szkoły Pisania Sztuk w Teatrze Śląskim w Katowicach. Hasłem wywoławczym tego sezonu w Szkole Pisania będą NOWE DIALOGI.

Będziemy rozmawiać o dialogach. Będziemy pisać dialogi i słuchać dialogów. Będziemy dialogować i zapisywać to dialogowanie. Będziemy szukać rytmu dialogu i burzyć ten rytm. W świecie baniek komunikacyjnych dialog zanika na rzecz zbiorowych monologów poszczególnych grup. A jednocześnie wydaje się, że chór, monolit, monolog, jakkolwiek dobrze brzmią, przestają działać. Jak może wyglądać nowy dialog? Między kim a kim? Między czym a czym? Dialog, jako słuchanie obcego i mówienie do obcego tak, żeby obcy nie wypadł z dialogu. Czym nowe dialogi różnią się od starych?

Spotkania odbywać się będą do końca sezonu teatralnego w Teatrze Śląskim co dwa tygodnie po cztery godziny, na przemian w piątki i w soboty. Warunkiem przyjęcia jest nadesłanie naprawdę krótkiego dialogu na dowolny temat na adres appalyga@gmail.com w terminie do 23 września 2019 r. oraz obecność na Finale Szkoły Pisania, 28 września o godz. 12.00 w SARP (Dyrekcyjna 9, Katowice).

Artur Pałyga


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.09.09

„Imperium” w reżyserii Roberta Talarczyka już 13 września!

Przedpremierowy pokaz spektaklu Teatru Telewizji

WIĘCEJ

13 września zapraszamy na Dużą Scenę, gdzie przedpremierowo zaprezentujemy spektakl Roberta Talarczyka, na podstawie tekstu Wojciecha Tomczyka pt. „Imperium” .

Napisany specjalnie dla Teatru Telewizji dramat traktuje o spotkaniu legendarnego budowniczego Gdyni, premiera Eugeniusza Kwiatkowskiego, z wybitnym pisarzem Melchiorem Wańkowiczem, królem polskiego reportażu. Dwóm bohaterom partneruje córka Wańkowicza Krystyna oraz bracia Paweł i Władysław Kosieradzcy, twórcy Centralnego Okręgu Przemysłowego. Spotkanie w gabinecie premiera stanowi pretekst do wielu dyskusji oraz snucia wizji na temat rozwoju i przyszłości Polski, a towarzyskie pogawędki na tematy społeczno-obyczajowe (nie wyłączając plotek) pokazują, jakimi sprawami żyło społeczeństwo II RP. Eugeniusz Kwiatkowski jawi się jako wybitny polityk i wizjoner przyszłej Polski, Wańkowicz wtóruje mu swą błyskotliwością i inteligencją. Co stanie się z bohaterami za kilka lat? Czy ich wizje u progu II wojny światowej mają szansę na powodzenie? Dramat Tomczyka to niezwykła opowieść o wielkich i straconych nadziejach, a informacje zawarte w tekście świadczą o jego niewątpliwej wiedzy i ogromnej pasji historycznej.

Na ekranie zobaczymy Ireneusza Czopa w roli Melchiora Wańkowicza i Mariusza Ostrowskiego w roli Eugeniusza Kwiatkowskiego, a także Helenę Englert (Kryśka), Filipa Kosiora (Porucznik) oraz aktorów naszego Teatru: Agnieszkę Radzikowską (Sekretarka), Dariusza Chojnackiego (Władysław) i Bartłomieja Błaszczyńskiego (Paweł). Scenografię i kostiumy przygotowali Katarzyna Sobańska i Marcel Sławiński (autorzy m.in. scenografii „Pod presją”).

Producentem spektaklu jest Telewizja Polska.

Fot. Mirosława Łukaszek


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.09.05

Poszukujemy pracownika gospodarczego!

Dołącz do zespołu Teatru Śląskiego

WIĘCEJ

Poszukujemy pracownika do naszego personelu gospodarczego. Do obowiązków zatrudnionej osoby należeć będzie utrzymywanie czystości w Teatrze – zarówno w części administracyjnej, technicznej jak i na naszych scenach. Praca w systemie zmianowym: od godziny 6.00 do 14.00 oraz od 14.00 do 22.00, w tym również w weekendy.
Osoby zainteresowane dołączeniem do naszego zespołu prosimy o przesyłanie zgłoszeń na adres kadry@teatrslaski.art.pl
 
Fot. Freepik

MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2019.09.02

Poszukiwani wolontariusze i wolontariuszki!

Wolontariat na 2. Międzynarodowym Festiwalu „Open the Door"

WIĘCEJ

Poszukujemy wolontariuszek i wolontariuszy do współpracy podczas 2. Międzynarodowego Festiwalu „Open The Door”. Szukamy osób otwartych, komunikatywnych, zainteresowanych teatrem, które będą mogły i chciały poświęcić nam trochę swojego czasu od 19 do 29 września. Świetnie, jeśli znasz języki, a cudownie, jeśli jednym z tych języków jest czeski lub hiszpański!

Na czym będzie polegał Twój udział w organizacji Festiwalu?

  • Na pomocy w działaniach koordynacyjnych w Biurze Festiwalowym (jeśli masz zdolności organizacyjne, a uzupełnianie tabelek działa na Ciebie uspokajająco, to jest to coś dla Ciebie).

  • Na opiece nad zagranicznymi i polskimi zespołami teatralnymi (jeśli masz opiekuńczy charakter, to w tym zadaniu z pewnością się odnajdziesz).

  • Na pracy w terenie (jeśli niestraszne Ci częste spacery, nie masz problemu w kontaktach z ludźmi i lubisz poczuć, że uratowałeś sytuację, to zdecydowanie jesteś idealnym kandydatem!).

 

Co możemy Ci zaoferować?

Za Twoje zaangażowanie postaramy się odwdzięczać w bardziej i mniej wymiernej formie:

> poznasz osobiście najlepszych artystów z całej Europy,
> zobaczysz, jak od środka wygląda przygotowanie do spektaklu,
> poznasz pełnych pasji ludzi o podobnych zainteresowaniach,
> gwarantujemy świetną atmosferę, parę przygód i szczyptę adrenaliny,
> zdobędziesz doświadczenie przy organizacji międzynarodowego wydarzenia,
> na życzenie wypiszemy Ci stosowną rekomendację.

Oferujemy również:

> bezpłatne wejściówki na wszystkie wydarzenia Festiwalu,
> zniżki w Klubie Festiwalowym (Klubokawiarnia SARP).

Jeśli jesteś zainteresowany, wyślij do nas e-mail z krótką informacją o sobie, w tym ile masz lat i czy masz jakieś ograniczenia czasowe (np. o której odjeżdża ostatni autobus to Twojego miejsca zamieszkania) oraz czy i w jakim stopniu znasz języki obce. Koniecznie prześlij nam swój numer telefonu! W wiadomości zwrotnej otrzymasz informację o dacie pierwszego spotkania organizacyjnego.

Na e-maile czekamy pod adresem k.klepadlo@teatrslaski.art.pl


MNIEJ