Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2020.03.10

Pilna informacja dla widzów!

działalność artystyczna Teatru Śląskiego zostaje zawieszona do 14 kwietnia 2020

WIĘCEJ

Drodzy Widzowie,

informujemy, że w trosce o wspólne bezpieczeństwo i zdrowie oraz zgodnie z zaleceniami Marszałka Województwa Śląskiego działalność artystyczna Teatru Śląskiego w Katowicach zostaje zawieszona z dniem 10.03.2020 r. Tym samym odwołane zostają wszystkie propozycje repertuarowe dla publiczności zaplanowane do dnia 14.04.2020 r. włącznie.

W przypadku biletów ZAKUPIONYCH W KASIE na wydarzenia w dniach 10.03-14.04 2020 r. – zwrot możliwy jest tylko w Kasie Biletowej (Rynek 10) za okazaniem paragonu i biletu – kasa czynna od godz. 10.00 do godz. 19.00 (poniedziałek-sobota) z godzinną przerwą od 13.00 do 14.00.

W przypadku biletów ZAKUPIONYCH ON-LINE na wydarzenia w dniach 10.03-14.04.2020 r. zwrot nastąpi automatycznie (nie ma potrzeby informowania pracowników Kasy i Biura Obsługi Widzów). Zwrot środków na konto, z którego zostały opłacone bilety, nastąpi do 30 dni roboczych.

Pozostajemy do dyspozycji i z góry dziękujemy za Państwa wyrozumiałość. O każdej kolejnej zmianie będziemy informować niezwłocznie na naszej stronie internetowej oraz na portalach społecznościowych.
 

Robert Talarczyk

dyrektor Teatru Śląskiego wraz z zespołem


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.03.06

Emil i Małgorzata w próbach!

Bajka charytatywna w reżyserii Roberta Talarczyka już 25 marca na Dużej Scenie!

WIĘCEJ

25 marca na deskach Dużej Sceny wyjątkowy spektakl, którego pierwsze próby już w toku! Znani z mediów artyści, aktorzy, politycy, społecznicy na jeden wieczór zamienią się w bohaterów bajki, by zagrać role w charytatywnym przedstawieniu, które organizuje Fundacja Teatru Śląskiego „Wyspiański”. Napisana przez Roberta Górskiego, współtwórcę Kabaretu Moralnego Niepokoju i odtwórcę głównej roli w „Uchu Prezesa” bajka „Emil i Małgorzata” to tylko pozornie klasyczna historia – bo i jest królestwo, księżniczka, o której rękę starają się rycerze i zła czarownica na drugim planie, ale… W królestwie Baleronii władca się nudzi, i chcąc dostarczyć wszystkim rozrywki przez przypadek uruchamia lawinę niezwykłych zdarzeń. Czeka nas  zatem wojna i pokój, duma i uprzedzenie, słonce i deszcz.

Na scenie wystąpią Halina Bieda, Krystyna Doktorowicz, Sonia Draga, Marianna Dufek, Mateusz Ledwig, Ewa Niewiadomska, Katarzyna Popiołek, Andrzej Bochenek, Marek Kornas, Marcin Krupa, Miuosh, Mirosław Neinert, Marcel Sławiński, Stanisław Tokarski, Maciej Wojciechowski, Marcin Wyrostek

Dochód ze spektaklu zostanie przeznaczony na wsparcie Hospicjum Cordis oraz Fundacji Wyspiański.

 

Fot. Kamil Małecki

 

 

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.03.04

Marcowy pokaz "W głowie W" Mangrova Teatro z Turynu odwołany

WIĘCEJ

Drodzy Widzowie,

Z przykrością informujemy, że nasi goście z Włoch- Mangrova Teatro z Turynu, przekazali nam dziś informację, że zaplanowany na 7 marca pokaz spektaklu „W głowie W” nie może się odbyć. Wizyta zespołu w Katowicach odbędzie się  w innym terminie – o nowej dacie poinformujemy niezwłocznie.

Bilety można zwracać w kasie teatru. Dodatkowo istnieje możliwość zwrotu drogą mailową biletów zakupionych przez internet. Najmocniej przepraszamy za związane z tą sytuacją niedogodności.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.03.02

Pożegnanie z tytułem: „Ostatnie Tango w Paryżu”

WIĘCEJ

W sobotę, 29 lutego, po raz ostatni wystawiliśmy „Ostatnie Tango w Paryżu” – teatralną adaptację kontrowersyjnego filmu Bernardo Bertolucciego, można było oglądać na Scenie w Malarni od 2012 roku. W spektaklu oglądać mogliśmy Natalię Jesionowską (Jeanne ), Grzegorza Przybyła (Paul), Michała Rolnickiego (Tom) oraz trzy aktorki wcielające się w postać Mère: śp. Marię Stokowską-Misiurkiewicz, Bogusławę Kożusznik-Kurosadową i Annę Wesołowską. Za adaptację i reżyserię odpowiadał Jacek Bała, scenografię przygotowała Karolina Mazur a muzykę skomponował Sambor Dudziński.

Dziękujemy wszystkim twórcom i widzom za ten spektakl!

 

 

Fot. Przemysław Jendroska


MNIEJ