Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2020.12.26

Smutne wieści dotarły do teatru

26 grudnia odeszła prof. Ariadna Gierek-Łapińska

WIĘCEJ

Drodzy widzowie, przyjaciele. Z wielkim żalem dzielimy się z Wami smutną wiadomością. W ten świąteczny czas odeszła prof. Ariadna Gierek-Łapińska, wybitna osobowość świata medycznego, żona wielkiego przyjaciela Teatru Śląskiego i założyciela Rady Mecenasów Teatru, Tadeusza Łapińskiego. Wraz z mężem bywała na każdej premierze teatralnej i wszystkich najważniejszych wydarzeniach teatralnych. Będzie nam jej bardzo brakowało w pierwszym rzędzie, gdzie zazwyczaj siadała, by oglądać przedstawienia.

Składamy rodzinie i bliskim kondolencje.

fot. pixabay


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.12.23

Świąteczny koncert z udziałem naszych aktorów już 30 grudnia

Zaplanuj czas na słuchanie piosenek Ewy Demarczyk

WIĘCEJ

Zapraszamy na kolejne wydarzenie online transmitowane z Dużej Sceny -  Świąteczny koncert z udziałem naszych aktorów! Zasiądźcie w swoich domach 30 grudnia w środę i od 19.00 posłuchajcie nowych interpretacji słynnych piosnek, które wykonywała Ewa Demarczyk. Na scenie pojawią się: Klara Broda, Dorota Chaniecka, Karina Grabowska, Anna Lemieszek, Barbara Lubos, Agnieszka Radzikowska, Kamil Franczak (gościnnie), Antoni Gryzik, Wiesław Kupczak, Arkadiusz Machel.

Mówiono o niej, że jest Czarnym Aniołem. Po lokalnym sukcesie (jeszcze w 1962 wygrała "Karuzelą z Madonnami" 1. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Studenckiej w Krakowie) przyszedł czas na objawienie ogólnopolskie. Nie trzeba było na nie długo czekać. Po podbiciu Krakowa, Ewa Demarczyk podbiła całą Polskę brawurowym występem na 1. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, śpiewając "Taki Pejzaż" i "Czarne Anioły". W Opolu nie miała sobie równych. W czasie rosnącej popularności big beatu pojawiła się na scenie w repertuarze ambitnym, trudnym i niebanalnym, a jednocześnie - niepokornym, ciemnym, ostrym. Dawała publiczności to, czego polski rock nie będzie jeszcze w stanie dać: artystyczną niezależność, wyrafinowane połączenie szczerej, bezpośredniej emocjonalności i dopracowanego w najdrobniejszych gęstwach artystycznego wyrazu.

Pisano, że "jej głos był wehikułem łączącym dwie rzeczywistości: poetycką i ziemską, ludzką, peerelowską". Zapraszamy na muzyczną podróż inspirowaną twórczością wielkiej artystki, która odeszła w sierpniu 2020 r.

Partnerem technologicznym koncertu jest zaprzyjaźniona z teatrem firma Target Sound z Chorzowa, która wspiera nas przy tej realizacji sprzętem pozwalającym na kreatywne możliwości aranżowania oświetlenia na scenie.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.12.23

Życzymy Wam!

Teatr na Święta

WIĘCEJ

Kochani Widzowie! Pozdraiwamy Was w waszych domach. I nam starczyło w tym roku czasu by upiec prawdziwe, teatralne pierniki, które wyrabiała i dekorowała nasza projektantka Jadzia Lemańska, i to one znalazły się na tegorocznej kartce z życzeniami.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.12.19

Pomysł na świąteczny prezent

Podaruj komuś bliskiemu Bilet Prezent do naszego teatru

WIĘCEJ

Kto jeszcze nie jest zdecydowany w kwestii świątecznych prezentów, może kupić nasz Złoty lub Srebrny bilet, obdarować kogoś bliskiego i jednocześnie wesprzeć teatr.

Zasady są bardzo proste:

  • Bilet prezent ważny jest przez 3 miesiące dla dwóch osób - ważność biletów prezentów będziemy liczyć po ponownym otwarciu instytucji kultury, czyli od chwili, gdy znów będziecie mogli nas odwiedzać.
  • Obdarowani mogą wybrać jedno z przedstawień z naszego repertuaru (poza premierami, spektaklami gościnnymi i zamkniętymi) na Dużej Scenie.
  • Do wyboru są następujące bilety: BILET ZŁOTY – kosztuje 120 zł (2 miejsca na parterze Dużej Sceny) / BILET SREBRNY 1 – kosztuje 90 zł (2 miejsca na I balkonie lub w loży Dużej Sceny) / BILET SREBRNY 2 – kosztuje 60 zł (2 miejsca na Scenie Kameralnej lub w Malarni).
  • Bilety można zakupić w kasie teatru lub opłacić przelewem na konto teatru (w tytule przelewu podając nazwę nabywanego biletu i adres do wysyłki – numer do przelewu ING Bank Śląski 44 1050 1214 1000 0007 0000 4666).
  • Jeśli masz pytania – zadzwoń do Biura Obsługi Widzów – doradzimy Ci co wybrać.
  • Zakupiony w kasie nasz ozdobny bilet złoty lub srebrny jest gotowym prezentem, jeśli dokonasz zakupu online – wyślemy go do Ciebie pod wskazany adres.

fot. pexels.com

 


MNIEJ