Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2020.06.22

Wakacyjna przerwa w działaniu kasy teatru

WIĘCEJ

Rozpoczynamy wakacyjną przerwę. Od dzisiaj, do 2 sierpnia kasa Teatru Śląskiego będzie nieczynna. Bilety można rezerwować w Biurze Obsługi Widzów (tel. 32 258 89 67 lub 32 258 72 51 wew. 236). Wkrótce ruszy również internetowy system sprzedaży biletów.

Kasa wróci do działania od 3 sierpnia kasa będzie czynna od poniedziałku do soboty w godzinach od 10.00 do 19.00 (przerwa 13.00-14.00). W niedzielę i święta kasa będzie czynna na dwie godziny przed spektaklem.


Zachęcamy do zapoznania się z naszym repertuarem już teraz. Wracamy na scenę 19 sierpnia. Warto pospieszyć się z decyzją – ze względów bezpieczeństwa liczba miejsc na widowni będzie ograniczona.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.06.10

„Piątki za piątki"

Ważna informacja dla posiadaczy biletów na odwołaną „Wątpliwość” z 11 marca 2020

WIĘCEJ

Drodzy Widzowie,
Ci, którzy z akcji „Piątki za piątki” wciąż mają bilet na spektakl „Wątpliwość” (miał być grany 11 marca) proszeni są o kontakt z Biurem Obsługi Widzów – tel. 32 2599360. Nasi pracownicy chętnym zaproponują w zamian miejsce na inny grany przez nas spektakl po wakacyjnej przerwie. Do usłyszenia! Nowe terminy można ustalać z pracownikami BOW do końca czerwca 2020.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.06.09

„Sztukowanie" wraca we wrześniu!

Nowe terminy zajęć dla seniorów

WIĘCEJ

Cieszące się ogromną popularnością zajęcia z historii sztuki, które realizujemy we współpracy z Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Katowicach wracają na afisz. Ze względu na zmiany związane z działalnością artystyczną w czasie pandemii będziemy spotykać się na nowych zasadach.

W nowym sezonie na spotkania zapraszamy w poniedziałki o godzinie 11.00 na Scenę w Galerii. Najbliższe terminy:

7 września – Rembrandt. Tajemnica doskonałej obserwacji

5 października – Rafael Santi. Między ziemią a niebem

Co się zmieni?

Zajęcia będą prowadzone w PONIEDZIAŁKI o godzinie 11.00, a nie jak wcześniej we wtorki. O szczegółowych zasadach uczestnictwa i nowym regulaminie przebywania na widowni (m.in. o obowiązku noszenia maseczki itp.) poinformujemy po 15 sierpnia.

Zgodnie z nowymi wytycznymi, wprowadzamy LIMIT MIEJSC – na każde zajęcia zapraszamy maksymalnie 70 OSÓB.

Ceny biletów pozostają bez zmian – kosztują 1 zł i są dostępne w kasie Teatru Śląskiego.

WAŻNE: bilety zakupione na zajęcia, które miały się odbyć 17 marca, 7 kwietnia, 19 maja i 16 czerwca, tracą ważność – można je zwrócić w kasie Teatru. Na zajęcia we wrześniu i październiku należy kupić nowy bilet. Do zobaczenia!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.06.05

Retransmisje spektaklu „Żywoty świętych osiedlowych" w reżyserii Kariny Grabowskiej

Ostatni pokaz w ramach internetowego repertuaru Teatru Śląskiego

WIĘCEJ

Sezon retransmisji online kończymy spektaklem zrealizowanym w wyjątkowej scenografii. Przeniesiemy się na podwórko przy Mickiewicza 8 w Czerwionce-Leszczynach gdzie zarejestrowaliśmy spektakl „Żywoty świętych osiedlowych" zrealizowany na podstawie książki Lidii Amejko.

Spektakl ukazuje osiedle jako nie mający początku ani końca, rządzący się swoimi prawami samoistny byt, którego mieszkańcy są jak trybiki w wielkiej maszynie. Opowiada o ich losach, zmaganiach z codziennością, pragnieniu uświęcenia swojego życia, uczynienia go lepszym i ważniejszym, znaczącym. To opowieść o ich heroicznej, lecz skazanej na porażkę walce z machiną.

Równoprawnymi bohaterami tej opowieści są osiedle i jego mieszkańcy. Karina Grabowska połączyła tu adaptację książki Amejko z prawdziwymi historiami opowiedzianymi przez mieszkańców familoków w Czerwionce-Leszczynach.

UWAGA! Z okazji pokazów autorka udostępniła całą książkę „Żywoty świętych osiedlowych" ZA DARMO jako e-book- do pobrania na stronie Amejko.pl. Serdecznie polecamy skorzystać, ściągnąć ją na komputer, telefon czy tablet by w każdej chwili móc cieszyć się tą przesyconą absurdalnych humorem i filozoficzną refleksją historią.

Retransmisje odbędą się 5 czerwca o 19.30, 6 czerwca o 21.00 i 7 czerwca o 19.30.

Spektakl zaczyna się punkturalnie o 19.30 lub 21.00 i transmitowany jest w konwencji live. Nie spóźnijcie się. Przed i po pokazie link z filmem będzie nieaktywny.

Fot. Kamil Małecki


MNIEJ