Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2020.11.04

Do 29 listopada wydarzenia w Teatrze Śląskim zostają odwołane!

WIĘCEJ

Szanowni Państwo,

w związku z najnowszymi postanowieniami rządu, do 29 listopada wszystkie spektakle i wydarzenia w naszym teatrze zostają odwołane.

Musieliśmy również podjąć trudną decyzję, o przełożeniu prapremiery spektaklu PRAWDA Agaty Dudy-Gracz na wrzesień 2021 roku. Decyzję tę podjęliśmy w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych aktorów i całego zespołu pracującego przy tej wielkoobsadowej produkcji.

Czekając na lepsze czasy, które mamy nadzieje wkrótce nadejdą, możecie przyjrzeć się naszym planom repertuarowym na grudzień. O kolejnych decyzjach związanych ze zmianami w naszym repertuarze będziemy Was na bieżąco informować.

Tymczasem prosimy, dbajcie o siebie i bliskich i nie zapominajcie o nas! A my będziemy Wam się o sobie z pewnością przypominać.

Bilety zakupione na odwołane spektakle można zachować i wykorzystać w innym terminie. Istnieje również możliwość zwrotu - prosimy o kontakt  w tej sprawie z Kasą Teatru lub Biurem Obsługi Widza.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.11.01

Zmiana godzin pracy kasy teatru

WIĘCEJ

Szanowni Państwo,

kasa Teatru Śląskiego będzia działała w nowych godzinach:

Od poniedziałku do soboty w godzinach od 14.00 do 19.00.

W niedziele na 2 godziny przed wydarzeniem.

Przepraszamy za utrudnienia.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.10.24

Premiera interaktywnej gry teatralnej

Zagraj już dziś w "Sztuczkę"

WIĘCEJ

Z okazji 113. urodzin teatru zrobiliśmy sobie i Wam prezent - interaktywną grę teatralną, która od dziś dostępna jest w sieci pod adresem www.grateatralna.pl

SZTUCZKA to interaktywna gra teatralna stworzona przez Turbolarp we współpracy z Teatrem Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. SZTUCZKA jest opowieścią interaktywną, która zachwyci przede wszystkim miłośników eksploracji. To gra dla osób, które lubią odkrywać kolejne elementy opowieści, historie bohaterów, dla których tajemniczość i brak dosłowności motywuje do dalszej podróży.
 
SZTUCZKA to opowieść o tajemniczej kobiecie, Małgorzacie. Z urywków dostępnych informacji, zdjęć i zapisków, próbujemy stworzyć obraz tego, kim była naprawdę. Co łączyło ją z teatrem i postaciami, które poznajemy podczas oglądania nagrań? Każdy gracz idzie przez opowieść własną ścieżką. Od indywidualnych wyborów zależy późniejsza interpretacja wydarzeń.
 
Do udziału w grze zostali zaangażowani m.in. aktorzy Teatru Śląskiego oraz pracownicy katowickiej sceny – zerknijcie koniecznie jakie przypisano im tym razem role! Nad całością pracowało ponad 20 osób. Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Kultura w sieci.
 
Zdjęcia podczas pracy wykonał Przemysław Jendroska.
 
 

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2020.10.22

113. urodziny teatru odwołane

Wspólne świętowanie urodzin katowickiej sceny przełożone

WIĘCEJ

Niestety, nie uda nam się wspólnie świętować urodzin teatru zaplanowanych na 24 października. Spektakl "Skaznay na bluesa" oraz urodziny odbędą się w innym termnie, o którym poinformujemy niezwłocznie. Tymczasem pozdrawiamy wszystkich przyjaciół teatru i widzów bardzo serdecznie.
Trzymajcie się zdrowo i do szybkiego zobaczenia!

 


MNIEJ