Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2014.10.14

3po3 - uruchamiamy pierwszy społeczny blog teatralny!

Trójka blogerów o trzech scenach

WIĘCEJ

Uruchamiamy pierwszy społeczny blog teatralny! 

Dlaczego?

W Teatrze Śląskim najważniejsi są widzowie i to właśnie im chcemy oddać głos, aby mogli na bieżąco pisać o swoich odczuciach oraz wrażeniach związanych z naszymi działaniami. Wprowadzimy Was za kulisy i damy możliwość pisania na oficjalnej stronie internetowej Teatru (utworzyliśmy specjalną zakładkę poświęcona wpisom, z bezpośrednim dostępem dla blogerów). Możecie podglądać przygotowania do spektakli oraz codzienne życie teatralne, przeprowadzać wywiady czy robić zdjęcia – forma wpisów jest całkowicie dowolna i zależy jedynie od twórczej inwencji. 

Kogo szukamy?

Każdego sezonu zaprosimy trzy osoby, w wieku powyżej 18 lat, do prowadzenia teatralnego bloga. Jeśli czujesz, że to właśnie miejsce dla Ciebie, jeśli chcesz sprawdzić się w internetowej formie bloga albo po prostu interesujesz się teatrem i lubisz pisać, a Twoja głowa jest pełna ciekawych pomysłów oraz oryginalnych sposobów na wyrażenie swoich odczuć, zgłoś się! 

Wystarczy, że prześlesz nam próbkę swoich tekstów (recenzja, esej, felieton) oraz wypełnisz ankietę (DOC) na adres: a.oslislo@teatrslaski.art.pl do dnia 30 października 2014 r. Wybrane osoby zaprosimy na rozmowy i w drodze castingu wybierzemy trójkę blogerów, która zacznie z nami współpracę w listopadzie.

Przyszłych blogerów oceniać będzie Artur Pałyga (uznany i wielokrotnie nagradzany dramatopisarz, dziennikarz, reportażysta i autor felietonów dla portalu e-teatr) oraz Aleksandra Czapla-Oslislo (teatrolożka, od dekady dziennikarka „Gazety Wyborczej”, obecnie kierowniczka literacka i rzeczniczka prasowa Teatru Śląskiego).

Kiedy?

Startujemy od listopada! Nasi blogerzy będą pracować przez sezon, aż do 1 października, kiedy to ogłosimy kolejny nabór. Każdego tygodnia na naszej stronie internetowej pojawi się przynajmniej jeden nowy wpis, przedstawiający nasz teatr oczami blogerów. 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2014.09.21

Najlepsi w sezonie teatralnym 2013/2014

Głosy krytyków w ankiecie "Teatru"

WIĘCEJ

Tomasz "Kowal" Kowalski wśród najlepszych! 
Co roku najważniejsi krytycy wskazują swoje typy w rankingu sezonu, który drukuje miesięcznik "Teatr". 

W tym roku nasz teatr pojawia się trzykrotnie. Aneta Kyzioł z "Polityki" w kategorii muzyka pisze, że najlepsze okazały się: głos i charyzma Tomasza Kowalskiego w hitach Dżemu, scenicznego Riedla docenia też Jacek Sieradzki z "Dialogu". 
Jest też wskazanie dla Tomka za najciekawszy debiut ze strony serwisu teatralny.pl 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2014.09.09

„Skazany na bluesa” wraca na afisz!

Maciej Lipina zastąpi Tomasza Kowalskiego

WIĘCEJ

Gramy dalej dobrego bluesa! W roli głównej „Skazanego na bluesa” w zastępstwie Tomasza Kowalskiego już we wrześniu pojawi się Maciej Lipina, wokalista od początku związany ze spektaklem (rola członka zespołu Dżem, gitarzysty, który śpiewał razem z Tomkiem Kowalskim bisy).

Najbliższy pokaz 26.10.2014 - zapraszamy!


MNIEJ