Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2015.09.07

Czyżewski i Varga o Hłasce

Czy istnieje coś takiego jak „mit Hłaski”? Jaki naprawdę był ten kontrowersyjny pisarz? Co znajdziemy w jego powieści „Wilk”, a co w pozostałych książkach?

WIĘCEJ

W sobotni wieczór odbyło się spotkanie „PROZA(K). Rozmowy o Marku Hłasce”, które jest częścią naszych działań edukacyjnych związanych z premierą „Pięknych dwudziestoletnich” M. Hłaski w reżyserii P. Ratajczaka. Prowadzący spotkanie Artur Pałyga rozmawiał z gośćmi, Andrzejem Czyżewskim oraz Krzysztofem Vargą, o niejednoznacznej biografii Marka Hłaski, jego twórczości, pisaniu, a także o nieznanej dotąd powieści „Wilk”, która ukaże się już za chwilę. Po zakończeniu części oficjalnej nasi goście rozmawiali z publicznością oraz rozdawali autografy. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Krzysztofa Lisiaka.

 

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.05

Prapremiera „Westernu” za nami!

WIĘCEJ

Za nami prapremierowy wieczór spektaklu „Western” według tekstu Artura Pałygi, w reżyserii Roberta Talarczyka i Rafała Urbackiego. Na naszych widzów, oprócz scenicznej opowieści, czekały atrakcje rodem z Dzikiego Zachodu, przygotowane przez specjalistów z Miasteczka Twinpigs. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Krzysztofa Lisiaka.

 

Kolejne spektaklu „Westernu” do zobaczenia na Dużej Scenie dziś i jutro o godz. 19.00, a także 9 października o 19.00 i 11 października o 17.00. Zapraszamy!

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.03

Już jutro prapremiera ostatniego spektaklu o Śląsku

„Gazeta Wyborcza” zapowiada „Western” w Teatrze Śląskim

WIĘCEJ

Chcemy zrobić klasyczny western ze strzelaninami i pościgami. I oczywiście śląską tematyką w tle, ponieważ właśnie tym tytułem kończymy cykl „Śląsk święty/ Śląsk przeklęty” – mówił Marcie Odziomek jeden z reżyserów spektaklu „Western”, Robert Talarczyk. Najnowsza prapremiera Teatru Śląskiego według tekstu Artura Pałygi, którą współtworzy również Rafał Urbacki, już od 4 września na naszej Dużej Scenie. Zapraszamy nie tylko tych, którzy zastanawiają się, w jaki sposób przenieść westernową konwencję na deski teatru, ale także tych, którzy chcieliby zobaczyć, jak wygląda ostatni spektakl o Śląsku!

Całość artykułu Marty Odziomek w „Gazecie Wyborczej” do przeczytania TUTAJ.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.03

Wrzesień należy do Hłaski

Za chwilę światło dzienne ujrzy nieznana powieść Marka Hłaski, a u nas jazzowi „Piękni dwudziestoletni” oraz niebanalne spotkanie o twórczości kontrowersyjnego pisarza

WIĘCEJ

Już w drugiej połowie września ukaże się nieznana dotąd powieść Marka Hłaski „Wilk” (dziś w „Dużym Formacie” do przeczytania FRAGMENT książki oraz WYWIAD ze studentem, który odnalazł rękopis). My tymczasem przypominamy, że u nas możecie zobaczyć „Pięknych dwudziestoletnich” w reżyserii Piotra Ratajczaka, z Michałem Rolnickim w roli niepokornego pisarza (gramy 3, 4, 6.09 i 8, 9, 10, 11.10 o godz. 19.00). A już w sobotę, 5 września, o godz. 18.00 na Scenie Kameralnej wydarzenie „PROZA(K). Rozmowy o Marku Hłasce”. O tworzeniu literackich autobiografii, mitotwórstwie, grach z popkulturą i kiczem, a także o „Wilku” rozmawiać będą Andrzej Czyżewski i Krzysztof Varga, a spotkanie poprowadzi Artur Pałyga. Darmowe wejściówki do odbioru w kasie teatru. Zapraszamy!

 

Zarówno spektakl, jak i towarzyszące mu wydarzenia są częścią działań związanych z projektem i konkursem „Klasyka Żywa”, organizowanym przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego.


MNIEJ