Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2015.09.15

Zapraszamy na Metropolitalną Noc Teatrów

Spektakle, nocne spacery, warsztaty i wspólne śpiewanie i industrailane przestrzenie.

WIĘCEJ

 

W tym roku po raz kolejny bierzemy udział w Metropolitalnej Nocy Teatrów, czyli największym w naszym województwie teatralnym święcie „po zmroku”. To doskonała okazja, by poznać teatr z innej niż dotychczas strony, a także znaleźć w nim swoje miejsce. Zwłaszcza, że podczas tegorocznej edycji postanowiliśmy oddać teatr w ręce widzów. Dlatego też na najmłodszych czekają warsztaty, dzięki którym stworzą własne przedstawienie, a dla tych nieco starszych mamy możliwość wystąpienia na Dużej Scenie Teatru Śląskiego. Dla wszystkich natomiast mamy spektakle oraz niezwykły spacer po magicznym Nikiszowcu.Wydarzenia Teatru Śląskiego w ramach 6. Metropolitalnej Nocy Teatrów:


SPEKTAKLE
19.00, Galeria Szyb Wilson (ul. Oswobodzenia 1) – S. Twardoch „Morfina” (reż. E. Marciniak)
19.00, Scena Kameralna Teatru Śląskiego – É.-E. Schmitt „Małe zbrodnie małżeńskie” (reż. G. Kempinsky)

ATRAKCJE DODATKOWE
„Nie z tej ziemi!” – interaktywny spacer, podczas którego usłyszymy opowieści o ludziach i zdarzeniach z historii Nikiszowca. Ten teatralny projekt powstał w ramach Święta Szlaku Zabytków Techniki INDUSTRIADA 2015, jednak tak spodobał się naszym widzom, że postanowiliśmy umieścić go w repertuarze na stałe. Podczas Metropolitalnej Nocy Teatrów proponujemy trzy terminy spaceru:
18.00, 20.00 i 22.00
wstęp wolny, zapisy na: industriada@teatrslaski.art.pl (liczba miejsc ograniczona, obowiązują zapisy)


„Zrób sobie teatr” – warsztaty plastyczne dla najmłodszych widzów. Czy teatr da się zrobić z przedmiotów domowego użytku? Czy wszystkiemu co nas otacza możemy nadać nową artystyczną jakość? Jak się tworzy sceniczną magię? To zaledwie niektóre z pytań, na które spróbujemy odpowiedzieć podczas warsztatów, na których młodzi widzowie przygotują własne przedstawienie za pomocą, które znajdą w każdym domu. Zajęcia trwają ok. 1h20 i będą rozpoczynać się o następujących porach:
16.00, 17.30, 19.00, 20.30, 22.00
wstęp wolny, liczba miejsc ograniczona – obowiązują bezpłatne wejściówki dla dzieci (z opiekunem), które można odebrać w kasie Teatru Śląskiego


„Nie-zakazane piosenki” – teatralne karaoke. Czy zastanawialiście się kiedyś, jak to jest występować na profesjonalnej scenie? Macie swoje ulubione spektakle, w których chcielibyście wystąpić, a może postaci, w które marzycie by się wcielić? Bez względu na to, czy wolelibyście zagrać w spektaklu dramatycznym czy muzycznym, mamy dla Was możliwość wystąpienia na Dużej Scenie Teatru Śląskiego. Zaśpiewaj piosenki z naszych spektakli albo zagraj z naszymi aktorami w scenach z popularnych przedstawień! Proponujemy naprzemienne, godzinne  pasma muzyczne oraz aktorskie:
18.00 – sceny
19.00 – piosenki
20.00 – sceny
21.00 – piosenki
22.00 – sceny
23.00 – piosenki
wstęp wolny, zapraszamy na widownię Dużej Sceny, a następnie na sceniczne deski

W trakcie Metropolitalnej Nocy Teatrów pomiędzy kolejnymi wojewódzkimi scenami będzie kursował specjalny autobus. Przystanek Teatru Śląskiego będzie umieszczony z boku placu Teatralnego, na końcu ulicy Teatralnej (obok schodów prowadzących do naszego głównego wejścia).


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.13

Teatr Śląski jednym z symboli Katowic

WIĘCEJ

Jest nam bardzo miło, że wymieniacie nas wśród symboli Katowic i miejsc, z których jesteście dumni. Pamiętajcie, że działamy właśnie dla Was! Rozpoczęliśmy kolejny sezon i postaramy się zapewnić w nim sztukę na najwyższym poziomie oraz wydarzenia, jakich w Katowicach jeszcze nie było! A tymczasem przypominamy, że dziś kontynuujemy obchody 150. urodzin miasta – o 17.00 na naszej Dużej Scenie „Czarny ogród” M. Szejnert / K. Kopki w reż. Jacka Głomba, a o 19.30 w Strefie Kultury koncert AUKSO/VOŁOSI. Zapraszamy!

 

Zapraszamy do lektury artykułu o symbolach Katowic, miejscach, z których mieszkańcy są dumni oraz ich życzeniach dla miasta - TUTAJ.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.12

Świętuj z nami 150. urodziny miasta!

Zapraszamy do obchodów urodzin Katowic na widowni Teatru Śląskiego

WIĘCEJ

Od wczoraj w całym mieście trwa kulminacja obchodów 150. urodzin Katowic. My także przyłączamy się do świętowania i przed koncertami w Strefie Kultury zapraszamy na widownię Teatru Śląskiego!

Od wczoraj w Galerii Foyer można już oglądać malarstwo legendarnej Grupy Janowskiej. Na Dużej Scenie gramy natomiast „Czarny ogród” M. Szejnert / K. Kopki w reż. Jacka Głomba (dziś, 12.09, o 18.00, a jutro, 13.09, o 17.00) – spektakl o mieszkańcach Nikiszowca i Giszowca, który powstał właśnie z okazji 150. urodzin miasta. A dla tych, którzy magiczną historię tych dzielnic już znają, mamy intymną oraz tajemniczą sztukę I. Villqista „Chłopiec z łabędziem” w reżyserii autora (na Scenie Kameralnej dziś, 12.09, o godz. 19.00).

Na schody przed Teatrem Śląskim powróciła również instalacja Matyldy Sałajewskiej „Czarny ogród”.

Miastu oraz jego mieszkańcom życzymy wszystkiego, co najlepsze!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.11

Akcja „PIĄTKI za PIĄTKI” zakończona sukcesem!

Wszystkie bilety za 5 zł zostały sprzedane

WIĘCEJ

Wszystkie bilety na „Piątą stronę świata” K. Kutza w reż. R. Talarczyka, którą pokażemy 23 września, zostały sprzedane!

Kasa była otwarta cały dzień – ostatnie bilety zniknęły z niej tuż przed zamknięciem. Dziękujemy wszystkim widzom za udział, cieszymy się, że nasza inicjatywa przypadła Wam do gustu i zapraszamy w przyszłym miesiącu.

Jesteście oczywiście mile widziani w Teatrze Śląskim, nie tylko w piątki!


MNIEJ