Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2016.03.04

Strawiński i piksele

Za nami pierwszy wspólny projekt Teatru i NOSPR

WIĘCEJ

Do listy wrażeń możemy dodać owację na stojąco w sali NOSPR. Publiczność z dużym entuzjazmem przyjęła współczesną interpretację „Historii żołnierza”, którą wyreżyserował Robert Talarczyk. Ten niezwykły utwór z 1918 roku, z polskim librettem w tłumaczeniu Juliana Tuwima, jest połączeniem teatru, tańca i muzyki. Kameralna obsada orkiestry (skrzypce, kontrabas, klarnet, fagot, trąbka, puzon i perkusja) jest tu równoważnym partnerem dla aktorów. Baśniową opowieść o przebiegłym diable i jego sztuczkach Talarczyk postanowił potraktować z dystansem i przefiltrował historię przez estetykę gier komputerowych. Wizualizację przygotowała Ewa Satalecka wraz z młodymi adeptami ASP. Grze na scenie na równi poddali się muzycy - Kameraliści NOSPR, narrator opowieści, Olgierd Łukaszewicz oraz improwizująca tancerka - Anna Kasprzak-Chowaniec.
„Historia żołnierza” zostanie powtórnie zaprezentowana - tym razem w naszej teatralnej przestrzeni 9 maja - bilety są już w sprzedaży.

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.02.23

„Lot nad kukułczym gniazdem”. Kombinat. Reaktywacja.

Siostra Ratched, McMurphy, wódz Bromden, Dale Harding i reszta świrów, wracają!

WIĘCEJ

„Lot nad kukułczym gniazdem” w reżyserii Roberta Talarczyka wraca na afisz.

„To wszystko o czym pisze Kesey wydarzyło się  w drugiej połowie XX wieku. Wtedy bunt w naszej części świata kwitł w najlepsze, zaś jego kapłani nie tylko demontowali szpitale psychiatryczne, ale również  system, w którym przyszło nam żyć. I nikt nie zadawał sobie pytania: co potem? (…) Żyjemy w owym „potem”, choć doskonale pamiętamy „przed”. Mamy jednak najmłodsze pokolenie, które wyrosło i dorosło do buntu tu i teraz. Ich nie obchodzi tamten system. (…) Młodzi ludzie, którzy do buntu dorośli, buntować się nie chcą. Bo mają pracę, samochody, domy i szkoda im czasu na bunty. Reszta, zajęta jest szukaniem możliwości (…) poza granicami kraju, a swoim potencjalnym obcojęzycznym pracodawcom wolą nie podskakiwać. Bunt jest albo nie jest w modzie albo ma wymiar narodowego piekiełka. A  ja chciałbym opowiadać o buntownikach bez medialnych świadków i na przekór modzie. Nakładam więc na głowę indiański pióropusz i zapalam fajkę. I nie jest to bynajmniej fajka pokoju.” [Robert Talarczyk, „Na co komu ten bunt”, fragmenty z programu do spektaklu]

Hej, buntownicy tamci i dzisiejsi! Do teatru! 4, 5, 6 marca o godz. 19.00.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.02.23

Marcowy PIĄTEK ZA PIĄTKĘ

Już 26 lutego kolejna odsłona akcji PIĄTKI za PIĄTKI

WIĘCEJ

Tym razem za jedyne 5zł  można obejrzeć „Lot nad kukułczym gniazdem”.

W najbliższy piątek 26 lutego, punktualnie o godz. 16.05 kasa teatru (Rynek) zacznie sprzedaż biletów na ten spektakl. Jedna osoba może kupić maksymalnie 5 biletów. Widzu nasz! Bądź pierwszy w kolejce. Kup. Dla siebie i znajomych.

Sprzedaż biletów wyłącznie w piątek 26 lutego od godz. 16.05, spektakl – 4 marca o godz. 19.00.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.02.22

MIUOSH AKUSTYCZNIE – w sobotę sprzedaż biletów na koncerty w maju!

W odpowiedzi na prośby widzów, uruchamiamy sprzedaż biletów na dwa koncerty Miuosha, które odbędą się w maju na naszej Dużej Scenie.

WIĘCEJ

W kolejce do kasy po bilety na marcowe koncerty pierwsi fani stanęli już po 6.00 rano. By tym razem było łatwiej, proponujemy sprzedaż po pierwsze w wolny dzień (sobota - 27 lutego), a po drugie – bilety będą dostępne od godziny 15.00. Obowiązuje sprzedaż w kasie na Rynku oraz on-line. Uwaga: tym razem nie będzie prowadzona rezerwacja telefoniczna –  tylko sprzedaż w kasie lub przez internet.

Miuosh podczas dwóch koncertów zapowiada pojawienie się na scenie ponad 20 muzyków i wyjątkowych gości, także spoza rapowego świata. Za teatralną oprawę akustycznego koncertu od strony reżyserskiej odpowiadają Dariusz Chojnacki oraz Raspazjan.

KONCERTY: 29 i 30 maja, godz. 20.00, Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach, Duża Scena

SPRZEDAŻ BILETÓW: od 27 lutego 2016 r. od godz. 15.00 (kasa biletowa Teatru Śląskiego, Rynek 10 oraz sprzedaż on-line na stronie internetowej teatru)

CENY BILETÓW: 60 i 80 zł


MNIEJ