Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2015.09.08

Katowice mają już 150 lat!

Zapraszamy do świętowania razem z nami urodzin miasta

WIĘCEJ

Już w najbliższy weekend kulminacja obchodów 150. urodzin Katowic i długo wyczekiwane koncerty w Strefie Kultury. My także przyłączamy się do świętowania i przed muzycznymi atrakcjami zapraszamy na widownię Teatru Śląskiego!

Już 11 września o godz. 17.00 w Galerii Foyer odbędzie się wernisaż malarstwa Grupy Janowskiej. Przez cały weekend, czyli w dniach 11-13 września, na Dużej Scenie gramy natomiast „Czarny ogród” M. Szejnert / K. Kopki w reż. Jacka Głomba (11 i 12.09 o 18.00, a 13.09 o 17.00) – spektakl o mieszkańcach Nikiszowca i Giszowca, który powstał właśnie z okazji 150. urodzin miasta. A dla tych, którzy chcieliby się wyciszyć, mamy intymną sztukę I. Villqista „Chłopiec z łabędziem” w reżyserii autora (na Scenie Kameralnej 11 i 12.09 o godz. 19.00).

W tych dniach na schody przed Teatrem Śląskim powróci również instalacja Matyldy Sałajewskiej. 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.07

Czyżewski i Varga o Hłasce

Czy istnieje coś takiego jak „mit Hłaski”? Jaki naprawdę był ten kontrowersyjny pisarz? Co znajdziemy w jego powieści „Wilk”, a co w pozostałych książkach?

WIĘCEJ

W sobotni wieczór odbyło się spotkanie „PROZA(K). Rozmowy o Marku Hłasce”, które jest częścią naszych działań edukacyjnych związanych z premierą „Pięknych dwudziestoletnich” M. Hłaski w reżyserii P. Ratajczaka. Prowadzący spotkanie Artur Pałyga rozmawiał z gośćmi, Andrzejem Czyżewskim oraz Krzysztofem Vargą, o niejednoznacznej biografii Marka Hłaski, jego twórczości, pisaniu, a także o nieznanej dotąd powieści „Wilk”, która ukaże się już za chwilę. Po zakończeniu części oficjalnej nasi goście rozmawiali z publicznością oraz rozdawali autografy. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Krzysztofa Lisiaka.

 

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.05

Prapremiera „Westernu” za nami!

WIĘCEJ

Za nami prapremierowy wieczór spektaklu „Western” według tekstu Artura Pałygi, w reżyserii Roberta Talarczyka i Rafała Urbackiego. Na naszych widzów, oprócz scenicznej opowieści, czekały atrakcje rodem z Dzikiego Zachodu, przygotowane przez specjalistów z Miasteczka Twinpigs. Dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy do obejrzenia zdjęć autorstwa Krzysztofa Lisiaka.

 

Kolejne spektaklu „Westernu” do zobaczenia na Dużej Scenie dziś i jutro o godz. 19.00, a także 9 października o 19.00 i 11 października o 17.00. Zapraszamy!

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.03

Już jutro prapremiera ostatniego spektaklu o Śląsku

„Gazeta Wyborcza” zapowiada „Western” w Teatrze Śląskim

WIĘCEJ

Chcemy zrobić klasyczny western ze strzelaninami i pościgami. I oczywiście śląską tematyką w tle, ponieważ właśnie tym tytułem kończymy cykl „Śląsk święty/ Śląsk przeklęty” – mówił Marcie Odziomek jeden z reżyserów spektaklu „Western”, Robert Talarczyk. Najnowsza prapremiera Teatru Śląskiego według tekstu Artura Pałygi, którą współtworzy również Rafał Urbacki, już od 4 września na naszej Dużej Scenie. Zapraszamy nie tylko tych, którzy zastanawiają się, w jaki sposób przenieść westernową konwencję na deski teatru, ale także tych, którzy chcieliby zobaczyć, jak wygląda ostatni spektakl o Śląsku!

Całość artykułu Marty Odziomek w „Gazecie Wyborczej” do przeczytania TUTAJ.


MNIEJ