Logo

ARKADIUSZ MACHEL
WYKSZTAŁCENIE: 

Studium Aktorskie przy Teatrze Śląskim

(państwowy egzamin eksternistyczny ZASP dla aktorów dramatu)


NAJWAŻNIEJSZE ROLE: 

Arek w „Pod presją"
reż. Maja Kleczewska, Teatr Śląski)

Emil w „Wujku 81. Czarnej balladzie"
(reż. Robert Talarczyk, Teatr Śląski)

Spirydon w „Porwaniu Europy"
(reż. Piotr Cieplak, Teatr Śląski)

Melchior Abłoputo w „Oni"
(reż. Jacek Szarański, Teatr Śląski)

Sindbad w „Przygodach Sindbada Żeglarza"
(reż. Jarosław Kilian, Teatr Śląski)

Policjant w „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem"
(reż. Robert Talarczyk, Teatr Śląski)
ŚLĄSK TO DLA MNIE…

Miejsce, gdzie zacząłem stawiać swoje pierwsze kroki zawodowe...


O MNIE

Urodził się w 1991 roku w Sosnowcu. Uczęszczał do szkół muzycznych (Szkoła Muzyczna im. Jana Kiepury w Sosnowcu oraz Państwowa Szkoła Muzyczna im. Grażyny Bacewicz w Jaworznie), ale o aktorstwie zaczął myśleć poważnie, kiedy zagrał rolę Małego Księcia w przedstawieniu szkolnym oraz kiedy współtworzył kabaret. Studiował w Studium Aktorskim przy Teatrze Śląskim im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach. Na scenie zadebiutował już na drugim roku, grając w zastępstwie rolę Karlika i Heńka Badury w spektaklu „Piąta strona świata” w reż. Roberta Talarczyka. Otrzymał także główną rolę Sindbada w „Przygodach Sindbada Żeglarza".

W Teatrze Śląskim zagrał między innymi w głośnych spektaklach reżyserowanych przez: Jacka Głomba, Radosława Rychcika, Arkadiusza Jakubika, Roberta Talarczyka, Piotra Cieplaka, Nikołaja Koladę czy Maję Kleczewską. Zagrał również dwa spektakle dyplomowe: „Oni" w reżyserii Jacka Szarańskiego oraz „Mężczyznę, który pomylił swoją żonę z kapeluszem" w reż. Agnieszki Radzikowskiej.

Uczestniczy także w produkcji serialowych, takich jak" „Korona królów", „Barwy szczęścia", „Leśniczówka", „Ślad". Zagrał także w filmie „Najmro" w reż. Mateusza Rakowicza.