Listy do Gienka

Spektakl Akademii Muzycznej w Łodzi Scena w Malarni

Plakat: z prawej strony różowy napis Listy do Gienka muzyczna historia miłosna, reżyseria: Marek Rachoń, z lewej strony czarno-białą grafika kobiety z nałożonymi różowymi okularami w serca, tło jasne z rozmazanym pismem ręcznym

Pierwsze miłości są wielkie i pełne namiętności. Trwają szczęśliwie latami albo kończą się spektakularną katastrofą. Wszyscy takie znamy, prawda? Jedną z nich jest muzyczna historia miłosna Krysi i Gienka, którzy poznali się na zabawie gdzieś w podlubelskiej wsi i szybko w sobie zakochali bez opamiętania. Jako że każda wielka miłość musi zostać wystawiona na próbę, tak było i tym razem. On wyjechał na studia do Kielc, ona została na Lubelszczyźnie, zachorowała i czekała, aż wróci jej ukochany. Przez ponad rok dzieli ich przestrzeń, ale łączy wszystko. Łączy ich korespondencja, której się oddają. Czy jednak pełne uniesień listy odzwierciedlają prawdziwe uczucie, czy tylko tworzą fantazje na jego temat? Kiedy Gienek wróci do Krysi i czy ich wielka miłość przetrwa próbę czasu? Jaka jest w ogóle szansa, by zakochani żyli razem długo i szczęśliwie?

Listy do Gienka to spektakl Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi. Scenariusz powstał w oparciu o autentyczną korespondencję miłosną dwojga młodych ludzi z 1973 r. W spektaklu wykorzystano piosenki autorstwa Agnieszki Osieckiej, Kayah, Janusza Radka, Aleksandra Jellina, Henryka Warsa, Konrada Toma, Janusza Kondratowicza, Seweryna Krajewskiego oraz twórców ludowych.

Realizatorzy

reżyseria
Marek Rachoń
opracowanie muzyczne
Paweł Jabłoński
choreografia
Kinga Snopek
kostiumy
Aneta Marszałek, Iga Płachta
światło
Bartłomiej Jan Sowa
dramaturgia
Bartosz Cudak
plakat
Karolina Skorupka

Obsada

Krysia
Martyna Guzy
Gienek
Kuba Anusiewicz
Halina
Roksana Ostojska
Danusia
Weronika Rekosz
Teresa
Kamila Kamocka

Repertuar

Przeczytaj