KU ŚWIATŁU (ALLA LUCE)

Michele Santeramo

Scena w Malarni 1h 5 min. bez przerwy Data premiery 01/03/2024

Grafika przedstawiająca pięć kręgów, co przypomina oko, środkowe koło jest czarne, kolejne czerwone, dalsze trzy w różnych odcieniach szarości; na środku jest biały napis w trzech linijkach drukowanymi literami KU ŚWIA TŁU

Zapraszamy do gry, w której zasady niby są znane, a jednak wszystkie chwyty są dozwolone. Do rywalizacji, w której nie da się uniknąć zdrady, okrucieństwa, pogardy, śmierci, nadużycia władzy i przemocy. Do współzawodnictwa, w którym można wygrać to, co najcenniejsze… Czy tego chcesz? Czy zrobisz wszystko, by znów móc skierować oczy ku światłu?

Sztuka autorstwa Michele Santeramo przenosi nas w świat niepokojącej gry niedomówień, niebezpieczeństw i rozczarowań. Reżyser Roberto Bacci w ascetyczny i sugestywny sposób odsłania kolejne karty, których być może wolelibyśmy nigdy nie widzieć… No właśnie, czy widzenie jest darem, czy może jednak przekleństwem?

Spektakl „Ku światłu (Alla luce)” jest koprodukcją Teatru Śląskiego im. Stanisława Wyspiańskiego w Katowicach i Instytutu im. Jerzego Grotowskiego we Wrocławiu. Jego polska prapremiera odbyła się w Katowicach 1 marca 2024 r. na Scenie w Malarni, a premiera wrocławska – w Studiu Na Grobli 8 marca 2024 r.

Program KU ŚWIATŁU

Realizatorzy

Reżyseria i przestrzeń sceniczna
Roberto Bacci
Tłumaczenie
Anna Górka
Asystenci reżysera
Elisa Cuppini, Francesco Puleo
Koordynacja produkcji
Małgorzata Długowska-Błach, Paulina Kempisty (Wrocław)
Asystentka produkcji
Dorota Damec (Katowice)
Kierownictwo techniczne produkcji
Maciej Rokita (Katowice), Maciej Mądry (Wrocław)
Projekt kart
Cristina Gardumi
Projekt plakatu
Barbara Kaczmarek

Obsada

Maria
Aleksandra Fielek
Antonio
Jakub Fret
Krupier
Dariusz Maj

Repertuar

Przeczytaj