Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.05.19

Dziś wracają PIĄTKI ZA PIĄTKI!

W sprzedaży bilety za 5 zł na spektakl „Słowo o Jakóbie Szeli”

WIĘCEJ

Dziś kolejna akcja PIĄTKI ZA PIĄTKI! Tym razem zagramy „Słowo o Jakóbie Szeli” Brunona Jasieńskiego w reżyserii Michała Kmiecika. To pełna rockowego brzmienia opowieść zrodzona z gniewu i upokorzenia. Z rozczarowania tym, jak najbliższy świat bohaterów wygląda wokół i co robią z nim ci, którzy mają władzę.

 

Spektakl w ramach akcji PIĄTKI ZA PIĄTKI zagramy 23 maja na Scenie Kameralnej o godzinie 19.00. Start sprzedaży biletów za 5 zł dzisiaj, 19 maja, od godz. 16.05 w kasie teatru (Rynek 10). Jedna osoba może kupić 2 bilety.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.05.19

Artur Pałyga na panelu dramatopisarzy

Nasz dramaturg gościem konferencji na Uniwersytecie Śląskim

WIĘCEJ

Na zaprzyjaźnionym Uniwersytecie Śląskim trwa, organizowana przez Zakład Teatru i Dramatu, ogólnopolska konferencja naukowa „Pisanie dla sceny – narracje współczesnego teatru”, na którą zjechali najważniejsi teatrolodzy z całego kraju. Dziś o godz. 12.00 w Sali Rady Wydziału na Wydziale Filologicznym w Katowicach rozpocznie się „panel dramatopisarzy”, w którym udział – oprócz Julii Holewińskiej i Marzeny Sadochy – weźmie nasz dramaturg, Artur Pałyga. Rozmowę poprowadzą prof. Ewa Wąchocka i dr Aneta Głowacka.

Zapraszamy!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.05.18

Fundacja Teatru Śląskiego coraz bliżej

Podpisaliśmy dokumenty fundujące

WIĘCEJ

31 fundatorów spotkało się w budynku Sceny w Malarni, by podpisać dokumenty założycielskie Fundacji Teatru Śląskiego „Wyspiański”. Przed nami jeszcze oficjalna rejestracja w KRS, ale już przygotowujemy się do organizacji działań kulturalnych, społecznych i edukacyjnych, które będziemy tworzyć wspólnie z nową organizacją.

Wśród fundatorów znaleźli się: Stanisław Więcek, Stanisław Tokarski, Tomasz Kędziora, Piotr Pięta, Tadeusz Łapiński, Stanisław Waszkiewicz, Jan Wróbel, Paweł Rozkrut, Adam Kołodziejski, Tomasz Milewski, Henryk Tymowski, Andrzej Warzecha, Jerzy Podsiadło, Jerzy Berger, Joanna Berger-Kirsz, Danuta Porębska, Ewa Malek-Piotrowska, Janusz Kamiński, Leszek Martinek, Jerzy Wcisło, Andrzej Sapierzyński, Marek Sitarz, Łukasz Siódmok, Dariusz Daraż, Adam Wąs, Marek Pałus, Jerzy Barglik, Andrzej Kuba, Zbigniew Czyż, Paweł Buszman, Jacek Janas.

 

fot. P. Jendroska


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.05.18

Zespół Hengelo wygrywa koncert na Dużej Scenie

Zakończyliśmy przegląd muzyczny „Zrób hałas!”

WIĘCEJ

Po wysłuchaniu kilkunastu utworów zaprezentowanych przez uczestników przeglądu „Zrób hałas!”, który odbył się 17 maja na Scenie w Galerii, jury w składzie Miuosh (przewodniczący), Robert Talarczyk, Maciej Lipina i Bartłomiej Błaszczyński, wybrało zwycięzców. Laureatami głównej nagrody, czyli koncertu na naszej Dużej Scenie zostali artyści z zespołu Hengelo. Jurorzy postanowili nagrodzić też ekipę Dream Atlas, która wystąpi podczas wspomnianego koncertu jako suport.

Gratulujemy!

 

fot. P. Jendroska


MNIEJ