Logo





BĄDŹ NA BIEŻĄCO



Czytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.








Projekt


data publikacji: 2017.04.22

Wiemy już, kto zrobi HAŁAS na Scenie w Galerii!

Wybranych artystów usłyszymy już 17 maja

WIĘCEJ

Z niemal 40 zgłoszeń do przeglądu „Zrób Hałas”, jury wybrało 11. Oto ci, których już 17 maja usłyszymy na żywo podczas przeglądu na Scenie w Galerii:

 • Absynth
 • Baobab
 • Bartek Staniszewski
 • Chór Uniwersytetu Ekonomicznego
 • Dream Atlas
 • Fifidroki
 • Hengelo
 • Kolory
 • KTP
 • Raspberry Hills
 • Tymoteusz Bucki

Już teraz zapraszamy na majowy przegląd, podczas którego jury pod przewodnictwem Miuosha wybierze zwycięzcę, który zagra jesienią koncert na Dużej Scenie naszego Teatru.

Wykonawców zakwalifikowanych do przeglądu prosimy o przygotowanie dwóch własnych utworów oraz jednego covera oraz przesłanie riderów technicznych na adres j.korus@teatrslaski.art.pl do 30 kwietnia.

Do usłyszenia w maju!

 

 


MNIEJ




Projekt


data publikacji: 2017.04.21

Robert Talarczyk przewodniczącym jury „Kontrapunktu”

W Szczecinie trwa Przegląd Teatrów Małych Form

WIĘCEJ

Od dziś (21 kwietnia) przez tydzień trwa 52. Przegląd Teatrów Małych Form „Kontrapunkt” w Szczecinie. Jurorzy oraz widzowie wezmą udział w kilkudziesięciu wydarzeniach, w tym spektaklach z głównego nurtu konkursowego, nurtu off czy przeglądu spektakli dla młodych widzów. Wśród tytułów znalazły się m.in. „Drugi spektakl” w reż. Anny Karasińskiej, „Każdy dostanie to, w co wierzy” w reż. Wiktora Rubina, „moja mama leczy się u doktora oetkera” w reż. Wojtka Klemma,  „Zapolska Superstar (czyli jak przegrywać, żeby wygrać)” w reż. Anety Groszyńskiej czy „Punkt Zero: Łaskawe” Janusza Opryńskiego. Najlepszy spektakl przeglądu wybierze jury pod przewodnictwem Roberta Talarczyka, w którym znaleźli się także Edwin Bendyk i Anna Burzyńska.


MNIEJ




Projekt


data publikacji: 2017.04.19

Nagroda w konkursie „Klasyka Żywa”

Nasz program do spektaklu „Wesele” w reż. R. Rychcika doceniony!

WIĘCEJ

Miło nam poinformować, że wczoraj (18 kwietnia) podczas gali otwarcia festiwalu Opolskich Konfrontacji Teatralnych w Teatrze im. J. Kochanowskiego w Opolu odebraliśmy nagrodę za program teatralny do spektaklu St. Wyspiańskiego „Wesele” w reż. Radosława Rychcika. Festiwal jest wydarzeniem podsumowującym II edycję Konkursu na Wystawienie Dawnych Dzieł Literatury Polskiej „Klasyka Żywa”.


MNIEJ




Projekt


data publikacji: 2017.04.18

Grosze grają rolę!

13 maja uruchamiamy sprzedaż biletów za 500 groszy na „Porwanie Europy”

WIĘCEJ

23 maja 2015 roku, z okazji obchodów 250-lecia teatru publicznego w Polsce, obchodzony był po raz pierwszy Dzień Teatru Publicznego. Okazji tej towarzyszyła akcja „Bilety do teatru za 250 groszy”, która spotkała się z dużym i pozytywnym odzewem publiczności. Także w tym roku obchodzimy święto teatru publicznego – tym razem udział w akcji bierze 98 teatrów z 39 miast w Polsce, a świętowanie trwa aż 2 tygodnie. W naszym Teatrze pokażemy z tej okazji nasz najnowszy spektakl, czyli prapremierowe wykonanie – po ponad 40 latach – farsy Jarosława Marka Rymkiewicza „Porwanie Europy” w reż. Piotra Cieplaka. Do zobaczenia na Dużej Scenie już 19 maja o godz. 19.00.

Akcja „Bilet do teatru za 500 groszy”, finansowana jest ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowana przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Sprzedaż biletów rozpocznie się 13 maja o godz. 10.00. Jedna osoba może kupić maksymalnie 2 bilety.


MNIEJ