Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.06.27

Miuosh powraca na naszą scenę!

Sprzedaż biletów na koncerty „Muzyka/Miasto/My. MIUOSH AKUSTYCZNIE II” rusza 30 czerwca

WIĘCEJ

W 2016 roku koncerty „Opowiem Wam moją historię. MIUOSH AKUSTYCZNIE” zdobyły serca i uznanie słuchaczy katowickiego rapera w całym kraju. Po tegorocznym albumie Miuosha, „POP.”, który już został okrzyknięty jego największym osiągnięciem tekstowym i muzycznym, możemy spodziewać się tylko i wyłącznie poprawienia efektu poprzedniej edycji akustycznych wydarzeń. Nowi goście, nowy reżyser, specjalnie zaprojektowana scenografia oraz zupełnie inna charakterystyka utworów. Przed nami 6 koncertów „Muzyka/Miasto/My. MIUOSH AKUSTYCZNIE II” – najlepsze, co katowicki raper może nam dać, podane w najciekawszy sposób, w wyjątkowym miejscu i towarzystwie.

 

Już w najbliższy piątek, 30 czerwca, o godz. 12.00 rozpoczynamy sprzedaż biletów online TUTAJ. Sprzedaż w kasie będzie możliwa dopiero od 1 września, a rezerwacja w Biurze Obsługi Widzów od 1 sierpnia.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.06.22

Dziękujemy za wspólnie spędzony sezon i życzymy udanych wakacji

Do zobaczenia we wrześniu!

WIĘCEJ

Sezon artystyczny 2016/2017 dobiegł końca. Za nami 6 premier oraz niezliczona ilość emocji. Dziękujemy, że byliście z nami przez te 10 miesięcy. Przed nami wakacje – dla nas to nie tylko czas wypoczynku, ale też pracy nad przygotowaniem kolejnego sezonu, w którym czekają nas m.in. 110. urodziny Teatru, premiera „Sztuki” Y. Rezy w reż. Tadeusza Bradeckiego, autorski spektakl Przemysława Wojcieszka czy przedstawienie Ingmara Villqista inspirowane postacią Josepha Conrada. Na naszych scenach zagoszczą także m.in. Nikołaj Kolada oraz Maja Kleczewska. Do zobaczenia na widowni!

Kasa Teatru będzie zamknięta w okresie wakacyjnym – otwieramy ją ponownie 1 września (czynna w poniedziałki w godz. 10.00–18.00, od wtorku do soboty w godz. 10.00–19.00). Rezerwacji będzie można dokonywać już od 1 sierpnia poprzez kontakt z naszym Biurem Obsługi Widzów (od poniedziałku do piątku w godz. 9.00–17.00).


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.06.22

Larsa Kocha sądzi cały świat

Jesteście ciekawi, jakie wyroki zapadły w innych krajach?

WIĘCEJ

Nie tylko katowiccy widzowie mogą uczestniczyć w procesie sądowym Larsa Kocha zatytułowanym „Terror”. Choć nasza realizacja w Sali Sejmu Śląskiego jest jedyną w Polsce, uczestniczyć w procesie mogą także mieszkańcy 11 innych krajów na całym świecie. Powstała specjalna strona internetowa, która zbiera informacja na temat przeprowadzonych rozpraw i oddanych głosów. Do tej pory odbyło się 1355 procesów, w których głosowało 334 669 ławników – aż 204 148 z nich oddało głosy uniewinniające, choć nie każdy pokaz „Terroru” kończył się wynikiem pozytywnym dla majora Kocha. Na mapie znaleźć można już także informacje o rozprawach, które odbyły się w Katowicach. Więcej szczegółów TUTAJ.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.06.18

Prapremiera „Terroru” i wyrok niewinności dla bohatera

Za nami pierwsza rozprawa sądowa w Sali Sejmu Śląskiego

WIĘCEJ

Pierwsza rozprawa sądowa z udziałem publiczności za nami. Ze 185 osób, które brały udział w prapremierowym pokazie „Terroru” w formie odtworzenia rozprawy sądowej, za uniewinnieniem bohatera głosowało 140 osób a 45 wskazało wyrok przeciwny.

„Terror” według niemieckiego tekstu F. von Schiracha to najnowszy tytuł Teatru Śląskiego, który prezentowany jest w formie procesu na Sali Sejmu Śląskiego z finałowym udziałem publiczności w roli ławników. Kolejne pokazy zaplanowaliśmy we wrześniu, w nowym sezonie teatralnym.

Nad tym nietpowym projektem teatralnym pracowali:

Robert Talarczyk rekonstrukcja procesu

Agata Kurzak adaptacja przestrzeni

Ewa Kerger-Gardas odwzorowanie strojów

Kamil Małecki, Mateusz Znaniecki dokumentacja filmowa

Przemysław Jendroska dokumentacja fotograficzna

Mirosław Witek realizacja światła i dźwięku podczas rozprawy

Marcin Müller nadzór techniczny nad projekcjami

Anna Kandziora koordynacja działań procesowych

Katarzyna Dudek wierność dokumentacji dowodowej

Małgorzata Długowska-Błach producent działań rekonstrukcyjnych

Maciej Rokita kierownik techniczny działań rekonstrukcyjnych

adwokat Marcin Prasałek konsultacje prawnicze

W CHARAKTERZE UCZESTNIKÓW PROCESU WYSTĘPUJĄ:

Marcin Szaforz jako oskarżony major Lars Koch

Alina Chechelska jako przewodnicząca Dużej Izby Karnej Sądu Przysięgłego

Katarzyna Brzoska jako prokuratorka Stefanie Nelson

Bartłomiej Błaszczyński jako obrońca Hans Biegler

Marek Rachoń jako świadek Christian Lauterbach

Agnieszka Radzikowska jako oskarżycielka posiłkowa Franziska Meiser

Oliwia Spisak jako protokolantka

Mikołaj Hajduk jako woźny sądowy


MNIEJ