Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.12.14

Przedpremierowy pokaz Teatru Telewizji już dziś!

Zapraszamy do Muzeum Śląskiego na specjalny pokaz spektaklu „Wujek.81. Czarna ballada”

WIĘCEJ

Już 18 grudnia spektakl „Wujek.81. Czarna ballada” według scenariusza i w reżyserii Roberta Talarczyka zostanie pokazany w ramach premier Teatru Telewizji na antenie TVP1 i TVP Katowice. Specjalny przedpremierowy pokaz spektaklu Teatru Telewizji odbędzie się już dziś o godz. 18.00 w audytorium Muzeum Śląskiego. Na pokaz obowiązują darmowe wejściówki, które można odbierać w kasie biletowej Teatru (wejściówka upoważnia też do wejścia na wystawy Muzeum Śląskiego w cenie 1 zł).

Przedstawienie rejestrowane było przez zespoły Teatru Telewizji TVP i TVP 3 Katowice dla TVP 1.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.12.11

Zapraszamy na spektakl do Teatru Polskiego w Warszawie!

Zobaczcie rolę Dariusza Chojnackiego w „Wujaszku Wani” w reż. Iwana Wyrypajewa.

WIĘCEJ

Są już pierwsze głosy recenzentów po sobotniej premierze „Wujaszka Wani” w Teatrze Polskim w Warszawie. Namawiamy Was koniecznie do obejrzenia tego przedstawienia, a z dumą informujemy, że tytułową rolę gra w nim nasz aktor Dariusz Chojnacki. W spektaklu reżyserowanym przez Iwana Wyrypajewa towarzyszą mu na scenie m.in. Teresa Budzisz-Krzyżanowska, Karolina Gruszka, Andrzej Seweryn czy Maciej Stuhr. Zespołową grę docenił m.in. Jacek Wakar: „Zebrawszy w Polskim taką stawkę aktorów Wyrypajew czyni z Wujaszka Wani rodzaj własnego teatralnego manifestu. Jak najkrócej go odtworzyć? Chyba tak – najważniejsze jest wybrzmienie ze sceny każdej sylaby, każdej litery tekstu. Aktor więc wypełnia w tym teatrze specyficzne zadania. Owszem, buduje rolę i ma ją zagrać jak najbardziej wyraziście, Ale jest przede wszystkim brakującym ogniwem między autorem a widzem. Medium, które zostaje powołane do wyartykułowania wszystkich słów pisarza. Jedynym w swoim rodzaju przekaźnikiem jego myśli.”

Terminy przedstawień znadziecie TUTAJ.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.12.10

Program 11. Katowickiego Karnawału Komedii

Już jest!

WIĘCEJ

Program 11. Katowickiego Karnawału Komedii jest już oficjalnie dostępny. Jak co roku, połowa wydarzeń odbywa się na naszej Dużej Scenie. Zobaczycie u nas: „Klatkę dla ptaków” Teatru Gudejko (po pierwszym pokazie w Galerii Foyer odbędzie się wernisaż wystawy „Ściana Śmiechu Henryka Sawki”), komedię o teatrze „Czego nie widać” z Teatru Kwadrat, głośną „Pomoc domową” warszawskiego Och-Teatru, gwiazdorskie „Być jak Elizabeth Taylor”, aktorski duet „Pół na pół” oraz komedię „Aktu równoległy” z krakowskiego Teatru Ludowego.

Sprzedaż biletów rusza 15 grudnia.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.12.09

Już za chwilę Teatr Śląski w Teatrze Telewizji i na specjalnym pokazie w Muzeum Śląskim!

18 grudnia o godzinie 20.25 spektakl „Wujek.81. Czarna ballada” w TVP1 i TVP Katowice, a już 14 grudnia przedpremierowy pokaz w Muzeum Śląskim

WIĘCEJ

Spektakl „Wujek.81. Czarna ballada” według scenariusza i w reżyserii Roberta Talarczyka zostanie pokazany w ramach premier Teatru Telewizji już 18 grudnia o godz. 20.25 na antenie TVP1 i TVP Katowice. Zapraszamy do wspólnego oglądania! Na potrzeby realizacji telewizyjnej przedstawienie zostało skrócone oraz dokręcono do niego specjalne zdjęcia w plenerze.

Specjalny przedpremierowy pokaz spektaklu Teatru Telewizji odbędzie się 14 grudnia o godz. 18.00 w audytorium Muzeum Śląskiego. Na pokaz obowiązują zaproszenia, które możecie odebrać w kasie biletowej Teatru (zaproszenie upoważnia też do wejścia na wystawy Muzeum Śląskiego w cenie 1 zł).

Przedstawienie rejestrowane było przez zespoły Teatru Telewizji TVP i TVP 3 Katowice dla TVP 1.


MNIEJ