Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2017.01.23

Kto za tym stoi?

Poznajcie zespół Nagrobki, który przygotowuje muzykę do „Słowa o Jakóbie Szeli”

WIĘCEJ

Po raz kolejny, po Danielu Szwedzie z formacji BNNT, zespole Chłopcy Kontra Basia oraz Miuoshu, zapraszamy do współpracy nad spektaklem młodych artystów, którzy za pomocą autorskich tekstów i muzyki stają się częścią przedstawienia.

Poznajcie Nagrobki – zespół, któremu reżyser Michał Kmiecik powierzył przygotowanie oprawy muzycznej do spektaklu „Słowo o Jakóbie Szeli”. Tworzą go Adam Witkowski i Maciej Salamon, wcześniej związani z zespołem Gówno. Swój autorski styl muzyczny, który określają mianem nekropolo, jest mieszanką starego polskiego big beat'u, gitarowego hałasu i wczesnego black metalu. Niedługo po debiucie zostali wyróżnieni Pomorskim Sztormem w kategorii Odkrycie Roku „Gazety Wyborczej”. W 2015 roku ich alternatywnej muzyki mogliśmy też posłuchać na katowickim Off Festivalu.

W swoim projekcie Witkowski i Salamon konsekwentnie tworzą teksty o śmierci i przemijaniu. Twierdzą, że tematyka cmentarna jest stale obecnym wątkiem w naszej kulturze, jednak często pomijanym w utworach muzycznych, dlatego też styl nagrobkowy stał się przewodnim motywem ich piosenek.

Na co dzień Adam Witkowski i Maciej Salamon pracują jako wykładowcy w Katedrze Intermediów Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.01.23

Zmiana godziny urodzin Kazimierza Kutza

Spotkanie z artystą i jego gośćmi rozpocznie się o 18.00

WIĘCEJ

Drodzy widzowie, zmianie uległa godzina rozpoczęcia obchodów urodzin Kazimierza Kutza, które odbędą się na naszej Dużej Scenie 16 lutego. Spotkanie z artystą i jego gośćmi rozpoczniemy o godzinie 18.00.

Za wszelkie niedogodności z tym związane, przepraszamy.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.01.20

Wariacja według Doroty Masłowskiej dziś na Scenie w Galerii

Przegląd TU i TERAZ trwa!

WIĘCEJ

Balansująca na granicy wzruszenia i dobrej zabawy podróż po świecie kiczu, opowieść o szybkim zaspokajaniu potrzeby bycia-z-kimkolwiek. Katarzyna Gorczyca i Oskar Malinowski stwarzają w swoim autorskim projekcie obraz ludzi bezradnych, który uwodzi publiczność swoją błyskotliwością i sugestywnością.

Spektakl „#DBRMPP”, inspirowany utworem Doroty Masłowskiej „Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku”, do zobaczenia dziś o godz. 19.00 na Scenie w Galerii w ramach przeglądu TU I TERAZ. Do zobaczenia na widowni!

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2017.01.17

Zakończył się pierwszy etap konkursu Złotych Masek

Realizatorzy z pięciu naszych produkcji będą oceniani przez jurorów, wyniki poznamy w marcu br.

WIĘCEJ

Z siedmiu produkcji, jakie przygotowaliśmy w 2016 roku, pięć zostało zarekomendowanych do oglądania przez członków komisji, by następnie wskazali oni nominacje do nagród Złota Maska, przyznawanych w województwie śląskim. Dwunastoosobowa komisja będzie oglądać u nas następujące tytuły:

  • „Antygona w Nowym Jorku”
  • „Podróż do wnętrza pokoju” (spektakl dyplomowy Szkoły Aktorskiej)
  • „W 80 dni dookoła świata. Tam i z powrotem”
  • „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci”
  • „Wujek.81. Czarna ballada”

Gala wręczenia nagród została zaplanowana na 27 marca, w Międzynarodowym Dniu Teatru, i odbędzie się tym razem w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.


MNIEJ