Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2015.02.11

Tomek Kowalski ponownie na scenie w „Skazanym na bluesa“

Kowalski w marcu pojawi się w teatrze i zaśpiewa dla widzów w finałowej scenie bisów przedstawienia

WIĘCEJ

 

Tomek Kowalski, pierwszy odtwórca roli R. Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”, pojawi się na Dużej Scenie 12 i 13 marca i zaśpiewa z zespołem podczas finałowej sceny bisów. Występy Tomka Kowalskiego w naszej produkcji przerwał nieszczęśliwy wypadek, jakiemu uległ solista pod koniec czerwca 2014. Poniżej kilka słów do widzów od Tomka Kowalskiego:

Jeszcze ładnych parę lat temu śpiewałem sobie beztrosko: „Chociaż puste mam kieszenie, no i wódy czasem brak...“ Nie sądziłem, że moje życie tak diametralnie się zmieni. Wygrana w „Must Be The Music“ i zaistnienie w Teatrze Śląskim w Katowicach w roli Ryszarda Riedla dały mi niewyobrażalną szansę, bym mógł szerzej zaistnieć w artystycznym świecie. Wszystko to, czym zajmowałem się wcześniej, jak „Małe Muzeum u Kowalskich“ i zespół FBB udowodniło, że miało sens. Grałem w teatrze, nagrywałem płytę i udzielałem się na koncertach. Do momentu, gdy 8 czerwca 2014 cudem uniknąłem śmierci. Wypadek, paraliż, smutek i agonia... Tak mogło być, ale nie poddałem się. Musiałem wrócić do śpiewania, do uśmiechu na twarzy, po prostu do normalności. Dzięki wszystkim, którzy mi pomagają, a jest ich cała armia, mogę wrócić do mojego ukochanego Teatru w Katowicach. 12 i 13 marca spróbuję na nowo zaśpiewać w Teatrze Śląskim. Codziennie pokonuję godziny ćwiczeń i tony bólu, żeby stanąć przed Wami. Niespodzianką będzie niewiarygodny wyczyn, który umożliwia mi firma Ergo Hestia w asyście Centrum Pomocy Osobom Poszkodowanym. Będę dla Was śpiewać w pionie, na egzoszkielecie :-). Nie zawiodę Was.

Tomek Kowalski


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.02.11

Nagroda Publiczności dla „Operetki” Gombrowicza z teatru IMKA

Znamy wyniki głosowania widzów Katowickiego Karnawału Komedii

WIĘCEJ

Widzowie 8. Katowickiego Karnawału Komedii wybrali najlepsze przedstawienia tegorocznej edycji. Wśród spektakli pokazywanych na scenie Teatru Śląskiego i Pałacu Młodzieży widzom najbardziej podobała się „Operetka” Gombrowicza, którą pokazali artyści ze sceny IMKA Tomasza Karolaka. Gratulujemy zespołowi z Warszawy, a karnawałowej publiczności dziękujemy za wszystkie oddane głosy.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.02.09

Szekspir na warsztacie

Robert Talarczyk pracuje z włoskimi aktorami nad scenami z „Romea i Julii”

WIĘCEJ

Trwają właśnie międzynarodowe warsztaty w Turynie, organizowane przez Fundację Teatro Piemonte Europa. Trzyletni artystyczny projekt zakłada aktorsko-reżyserskie warsztaty, które co roku w lutym zakończy pokaz wspólnej pracy. Punktem wyjścia jest jeden z najsłynniejszych dramatów Szekspira: „Romeo i Julia”. Zaproszony do współpracy Robert Talarczyk, zgodnie z złożeniem warsztatów, odchodzi od wiernej włoskim realiom tragedii na rzecz swobodnych improwizacji i sprawdza, czym dziś jest poszukiwanie miłości dla współczesnych Romeów i Julii, w różnym wieku i z różnymi doświadczeniami życiowymi. W warsztatach udział biorą m.in. członkowie zespołu Compagnia dei Giovani di Sala Prove. Szóstka aktorów (Diego Casalis, Alessanro Meringolo, Stefano Moretti, Assunta Occhionero, Maria Alberta Navello, Riccardo Ripani) zaprezentuje efekty warsztatowej pracy podczas spektakli 13, 14 i 15 lutego na scenie Teatro Astra.

Fundacja Teatro Piemonte Europa, realizująca projekt, prowadzi scenę Teatro Astra w Turynie oraz co roku realizuje jeden z najważniejszych międzynarodowych festiwali teatralnych „Teatro a corte”, od lat proponując publiczności jak najszersze spektrum scenicznych form (od teatru muzycznego, przez współczesną sztukę akrobacji i cyrku, aż po artystyczne instalacje czy akcje performatywne).

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.02.05

Ferie w teatrze

przyjdź na pokazy „Sindbada Żeglarza” 6 i 7 lutego

WIĘCEJ

Śniegu jak na lekarstwo, na zabawę z sankami czy lepienie bałwana nikłe szanse, proponujemy zatem podróż w gorące kraje dla dzieci i ich rodziców podczas tegorocznych ferii. Przyjdźcie do nas 6 lutego w piątek o 11.00 lub 7 lutego w sobotę o 16.00 by wyruszyć w morze z Sindbadem.

Niebezpieczne przygody młodego Żeglarza, niecne zakusy Diabła Morskiego i zaskakująco kiepskie wiersze Wuja Tarabuka – wszystko to czeka na odważnych widzów, którzy nie boją się morskich podróży. Za namową potwora z głębin, nie bez powodu zwanego Diabłem Morskim, młody Sindbad wyrusza w świat. Podczas swych podróży nie tylko pozna kolejne magiczne krainy, ale także dowie się czegoś nowego o sobie. Na widowiskowy spektakl zapraszamy w szczególności tych, którzy lubią opowieści o dalekich krajach, niezwykłych wydarzeniach, tajemnicach i niebezpiecznych przygodach, które dobrze się kończą. Tych, którzy marzą o wyprawach w nieznane, o poznawaniu nowych miejsc i światów, ukrytych tam, gdzie wzrok nie sięga…
 
Przygody Sindbada Żeglarza to niezwykły  utwór dla dzieci, z pogranicza poezji i prozy autorstwa Bolesława Leśmiana z 1913 roku, który nawiązuje do postaci Sindbada Żeglarza z arabskiej „Księgi tysiąca i jednej nocy”... Sindbad Żeglarz mieszka w Bagdadzie z wujem Tarabukiem, poetą. Pewnego dnia, zachęcony przez Diabła Morskiego, postanawia wypłynąć w świat. 

6 lutego w piątek, godz. 11.00  (bilety parter, I balkon 29 zł, II balkon 15 zł)

7 lutego w sobotę o 16.00 (bilety normalne 40 zł, bilety ulgowe 30 zł)

fot. Wioletta Kowal


MNIEJ