Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2016.03.14

Wystawa Marty Czarneckiej odwołana

Z powodów od nas niezależnych jesteśmy zmuszeni odwołać czwartkowy wernisaż oraz wystawę Marty Czarneckiej.

WIĘCEJ

Drodzy Widzowie,

z powodów od nas niezależnych, najbliższa wystawa w Galerii Foyer, poświęcona malarstwu Marty Czarneckiej oraz jej czwartkowy wernisaż zostają odwołane. Za wszelkie niedogodności spowodowane zaistniałą sytuacją serdecznie przepraszamy. Mamy nadzieję, że wystawa odbędzie się w innym terminie.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.03.11

Z Mariackiej na Scenę w Malarni

Trwają przygotowania do premiery „Antygony w Nowym Jorku”. W nowojorski pejzaż scenografka postanowiła wpisać dobrze znane w Katowicach ławki

WIĘCEJ

Już za tydzień premiera „Antygony w Nowym Jorku” J. Głowackiego, którą w naszym teatrze przygotowuje Filip Gieldon – reżyser współpracujący dotychczas m.in. z Nikołajem Koladą czy Pawłem Łysakiem. Za scenografię i kostiumy odpowiada znana naszym widzom z „Westernu” Adrianna Gołębiewska. Młodzi artyści w swoim spektaklu zainspirowali się lokalnym kontekstem, a dokładniej… ulicą Mariacką w Katowicach! To właśnie tam znaleźli jeden z najważniejszych elementów scenografii „Antygony w Nowym Jorku”, jakim jest metalowa ławka (model kabaretka). Meble miejskie tego typu można oglądać także na wzgórzu w Cieszynie obok siedziby centrum dizajnu – Zamku Cieszyn. Producenta metalowych mebli przeznaczonych do przestrzeni publicznej poprosiliśmy dodatkowo o przygotowanie dla nas pozostałych elementów scenografii wg projektu A. Gołębiewskiej. Na scenie pojawi się m.in. duże metalowe drzewo i kosz na śmieci. Efekt końcowy wspólnych prac będzie można oglądać od piątku 18 marca, kiedy to zaplanowaliśmy premierę sztuki Janusza Głowackiego, której akcja toczy się w nowojorskim parku zamieszkałym przez bezdomnych.

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.03.04

Premiera spektaklu o Leni Riefenstahl odwołana

Z powodu kontuzji aktorki prapremiera spektaklu „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci” zostaje przesunięta na inny termin

WIĘCEJ

Drodzy widzowie,

w związku z kontuzją aktorki występującej w spektaklu „Leni Riefenstahl. Epizody niepamięci”, jesteśmy zmuszeni odwołać  premierę przedstawienia oraz wszystkie zapowiedziane pokazy. W najbliższym czasie poinformujemy o nowej dacie prapremiery przygotowywanej przez Ewelinę Marciniak. Wszystkie osoby, które zdążyły już zakupić bilety na spektakl, prosimy o kontakt z naszym Biurem Obsługi Widzów pod numerem telefonu: 32 258 89 67.

Za wszelkie niedogodności spowodowane zaistniałą sytuacją serdecznie przepraszamy.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.03.04

Strawiński i piksele

Za nami pierwszy wspólny projekt Teatru i NOSPR

WIĘCEJ

Do listy wrażeń możemy dodać owację na stojąco w sali NOSPR. Publiczność z dużym entuzjazmem przyjęła współczesną interpretację „Historii żołnierza”, którą wyreżyserował Robert Talarczyk. Ten niezwykły utwór z 1918 roku, z polskim librettem w tłumaczeniu Juliana Tuwima, jest połączeniem teatru, tańca i muzyki. Kameralna obsada orkiestry (skrzypce, kontrabas, klarnet, fagot, trąbka, puzon i perkusja) jest tu równoważnym partnerem dla aktorów. Baśniową opowieść o przebiegłym diable i jego sztuczkach Talarczyk postanowił potraktować z dystansem i przefiltrował historię przez estetykę gier komputerowych. Wizualizację przygotowała Ewa Satalecka wraz z młodymi adeptami ASP. Grze na scenie na równi poddali się muzycy - Kameraliści NOSPR, narrator opowieści, Olgierd Łukaszewicz oraz improwizująca tancerka - Anna Kasprzak-Chowaniec.
„Historia żołnierza” zostanie powtórnie zaprezentowana - tym razem w naszej teatralnej przestrzeni 9 maja - bilety są już w sprzedaży.

 


MNIEJ