Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2015.08.10

Ruszyła sprzedaż on-line

Bilety na spektakle i wydarzenia z jesiennego repertuaru do kupienia przez internet

WIĘCEJ

Repertuar na wrzesień i październik jest już dostępny na naszej stronie internetowej. Uruchomiliśmy już także sprzedaż biletów on-line (kasa będzie czynna od 20.08 w godz. 14.00-19.00) – zapraszamy do rezerwowania biletów na ulubione spektakle i przygotowane przez nas wydarzenia, tel. 32 258 89 67.

Przygotowania do nowego sezonu trwają – już lada dzień możecie rozpocząć poszukiwania naszych plakatów i książeczek repertuarowych w przestrzeni miejskiej. Przed nami m.in. premiery nowego tekstu Artura Pałygi („Western"), monodramu Tadeusza Różewicza („Śmieszny staruszek") czy sztuki Mikołaja Gogola („Ożenek") w nowym tłumaczeniu. Zapraszamy również na niezwykłe koncerty i intrygujące spotkania, których nie zabraknie nadchodzącej jesieni.

 


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.07.15

Przerwa wakacyjna

Sprzedaż biletów od sierpnia.

WIĘCEJ

Odpoczywamy. Nasz zespół na wakacjach, ale repertuar na wrzesień i październik już zatwierdzony. Zaglądajcie do zakładki REPERTUAR. Sprzedaż biletów on-line na nowy sezon zostanie uruchomiona 3 sierpnia, natomiast kasa biletowa będzie czynna od 20 sierpnia w godzinach od 14:00 do 19:00. Do zobaczenia!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.07.07

Znamy werdykt 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej

Nagroda za muzykę do spektaklu „Morfina"

WIĘCEJ

Do tegorocznego, 21. Ogólnopolskiego Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej zostało zgłoszonych 91 inscenizacji. Finałową dwunastkę wyłoniła na początku maja Komisja Artystyczna, którą w tym roku współtworzyli Jacek Sieradzki (przewodniczący), Andrzej Lis, Piotr Morawski, Łukasz Rudziński, Joanna Targoń, Mike Urbaniak oraz Kalina Zalewska. Podczas finałowej gali jedną z nagród odbierali członkowie zespołu „Chłopcy kontra Basia" - autorzy muzyki i odtwórcy ról w spektaklu „Morfina" wg prozy Szczepana Twardocha w reżyserii Eweliny Marciniak. Jury uznało, że członkowie zespołu zaangażowani w przedstawienie są autorami najlepszej muzyki do spektaklu tegorocznej edycji.

Ogólnopolski Konkurs na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej prowadzony jest od 1994 z inicjatywy ówczesnego Ministra Kultury i Sztuki Kazimierza Dejmka. Konkurs ma na celu nagradzanie najciekawszych poszukiwań repertuarowych w polskim teatrze, wspomaganie rodzimej dramaturgii w jej scenicznych realizacjach oraz popularyzację polskiego dramatu współczesnego. Teatr Śląski był laureatem grand prix kilka lat temu za realizację „Piątej strony świata".

Werdykt oraz lista nagrodzonych.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.07.06

Zakończenie KATO/LATO

Spotkanie sąsiedzkie i spektakl familijny na zakończenie festiwalu

WIĘCEJ

W niedzielę zakończyliśmy pierwszą edycję Festiwalu KATO/LATO. W wydarzeniach udział wzięło kilka tysięcy widzów. Za nami prapremiera, koncert, warsztaty, wystawa, spektakle i spotkanie. W ostatnim dniu odbyło się spotkanie sąsiedzkie, podczas którego odczytaliśmy zebrane opowieści z ulic Teatralnej i Warszawskiej, a później na Dużej Scenie pokazaliśmy familijne przedstawienie „Fragile XXL” Teatru Pantakin z Wenecji.

Spotkanie Sąsiedzi

Teatro Pantakin

 


MNIEJ