Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2016.06.05

Zapraszamy na „Lato w Teatrze”!

Rusza nabór na letnie warsztaty, które organizujemy wspólnie z Fundacją Szafa Gra i Pałacem Młodzieży w Katowicach

WIĘCEJ

W sierpniu tego roku rozpoczynamy akcję „Lato w Teatrze”. Razem z Fundacją Szafa Gra oraz Pałacem Młodzieży w Katowicach przygotowaliśmy projekt „Zabawa – Bajki i Bery”. Do udziału w planowanych warsztatach reżyserskich, aktorskich, scenograficznych, muzycznych i tanecznych zapraszamy młodzież w wieku 13-19 lat.

20 czerwca w Pałacu Młodzieży w godz. 10.00-18.00 odbędzie się nabór uczestników do poszczególnych grup warsztatowych.

Do zobaczenia!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.06.01

Dzień Dziecka w Teatrze Śląskim

Wszystkim dzieciom: tym młodszym, starszym i dorosłym, składamy dziś najlepsze życzenia i zapraszamy na spektakle, które pokazujemy w dniu ich święta!

WIĘCEJ

W teatrze wierzymy, że okres dzieciństwa – raz rozpoczęty – nigdy się nie kończy, dlatego dziś w naszym repertuarze każdy znajdzie coś dla siebie! O 10.00 gramy na Dużej Scenie dla naszych młodych widzów „Przygody Sindbada Żeglarza” z muzyką Grzegorza Turnaua. Na Scenie w Malarni o 19.30 pokazujemy dyplom Szkoły Aktorskiej, „Podróż do wnętrza pokoju” Michała Walczaka, natomiast już o 19.00 na Scenie w Galerii kolejna okazja do zobaczenia naszej najnowszej premiery – „Psubraci” Artura Pałygi, czyli naszego krwawego hołdu dla Quentina Tarantino. Każdy ze spektakli do zobaczenia także jutro w tych samych godzinach. Zapraszamy!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.05.30

W Gdyni zabrzmiał „Śląski blues”

Ostatni dzień festiwalu R@Port w całości poświęcony był śląskim zagadnieniom

WIĘCEJ

Ostatni dzień 11. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port w Gdyni był w całości poświęcony zagadnieniom związanym ze specjalną częścią festiwalowego programu, zatytułowaną „Śląski blues”. W związku tym przygotowaliśmy dla uczestników Festiwalu oraz mieszkańców Gdyni specjalne wydarzenia. Oto jak wyglądał wczorajszy dzień:

 

12.30 – warsztat „Smoki, święte i górnicy” poświęcony twórczości artystów nieprofesjonalnych związanych z Grupą Janowską

14.15 – warsztat teatralny „Klasyka po śląsku”, w ramach którego uczestnicy mogli odegrać sceny z dramatów „Ożenek” N. Gogola oraz „Zemsta” A. Fredry w tłumaczeniu na język śląski (warsztat poprowadził Maciej Wizner, aktor Teatru Miejskiego w Gdyni, wcześniej związany z Teatrem Śląskim w Katowicach)

16.00 – prezentacja programu śląskiego, czyli debata poświęcona przenoszeniu lokalnych klimatów na sceniczne deski, w której udział wzięli Robert Talarczyk, Arkadiusz Jakubik i Artur Pałyga (prowadzenie: Jacek Sieradzki)

17.30 – gala finałowa 11. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port, przyznanie Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej oraz nagrody im. A. Żurowskiego

18.30 – zamknięcie festiwalu naszym spektaklem „Skazany na bluesa”

 

na zdj. montaż scenografii do „Skazanego na bluesa” na Dużej Scenie gdyńskiego Teatru Miejskiego (fot. K. Malcharek)


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2016.05.28

To był ostatni w tym sezonie PIĄTEK ZA PIĄTKĘ

W piątek, 27 czerwca, sprzedawaliśmy bilety za 5 zł na spektakle „Psubracia” i „Kamienie”

WIĘCEJ

Ostatnia w tym sezonie akcji PIĄTKI ZA PIĄTKI już za nami!

Tym razem przygotowaliśmy dla naszych widzów wyjątkową wersję tej promocji – można było kupić bilety za jedyne 5 zł aż na dwa nasze spektakle ze Sceny w Galerii! 

  • „Psubraci” Artura Pałygi w reż. Mateusza Znanieckiego, naszą najnowszą premierę, pokażemy 2 czerwca o godz. 19.00
  • „Kamienie” według prozy Grażyny Jagielskiej w reż. Bartłomieja Błaszczyńskiego, spektakl, który znalazł się w finale 22. Konkursu na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej, zwycięzcę naszego plebiscytu na najlepszą premierę 2015 roku, zobaczycie 9 czerwca o godz. 18.00

 

Publiczność jak zwykle dopisała, wykupując bilety na nasze promocyjne spektakle. Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom kolejnych edycji akcji PIĄTKI ZA PIĄTKI, która towarzyszyła nam w tym sezonie. Do zobaczenia na widowni!


MNIEJ