Logo

BĄDŹ NA BIEŻĄCOCzytaj co ważnego dzieje się w naszym teatrze.
Projekt


data publikacji: 2015.10.08

Otwieramy sezon praktyk studenckich!

Zapraszamy na praktyki do Teatru Śląskiego

WIĘCEJ

Interesuje Cię praca w kulturze? Lubisz nowe wyzwania? Nie poddajesz się łatwo? Kochasz teatr? Chcesz sprawdzić, jak scena funkcjonuje „od kuchni”? Chcesz zdobyć doświadczenie zawodowe?

Jeśli Twoje drugie imię to kreatywność i chcesz spróbować swoich sił współpracując z jedną z największych instytucji kultury w regionie, to czekamy na Ciebie!

Zapraszamy na praktyki w Teatrze Śląskim im. St. Wyspiańskiego w Katowicach. Przez cały rok czekamy na Wasze zgłoszenia pod adresem: j.korus@teatrslaski.art.pl

 

W sezonie 2015/2016 m.in. planujemy premierę „Ożenku” M. Gogola w reż. Nikołaja Kolady, nad „Weselem” St. Wyspiańskiego będzie pracował Radosław Rychcik, Ewelina Marciniak przygotuje spektakl o Leni Riefenstahl, a Ingmar Villqist przeniesie na scenę „Sklepy cynamonowe” B. Schulza. Powstają także nowe dramaty, które piszą dla nas Weronika Murek i Artur Pałyga. Przed nami również Festiwal INTERPRETACJE, otwarcie nowej sceny czy organizacja letniego festiwalu KATO/LATO.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.10.01

Tomek Kowalski ponownie na scenie w „Skazanym na bluesa“

Kowalski w październiku pojawi się w teatrze i zaśpiewa dla widzów w finałowej scenie bisów przedstawienia

WIĘCEJ

Tomek Kowalski, pierwszy odtwórca roli R. Riedla w spektaklu „Skazany na bluesa”, pojawi się ponownie na Dużej Scenie 6 i 7 października i zaśpiewa z zespołem podczas finałowej sceny bisów. Występy Tomka Kowalskiego w naszej produkcji przerwał nieszczęśliwy wypadek, jakiemu uległ solista pod koniec czerwca 2014, ale dzięki intensywnej rehabilitacji muzyk wraca do nas do teatru jeśli tylko może i pojawia się na scenie śpiewając na finał kultowe piosenki zespołu „Dżemu”. Do zobaczenia na Dużej Scenie!


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.28

Zakończył się 3. Festiwal Nowej Scenografii

Znamy laureatów Nagrody Scenograficznej im. Jerzego Moskala

WIĘCEJ

W sobotę ogłoszono zwycięzców konkursu scenograficznego, który był częścią 3. Festiwalu Nowej Scenografii, który powstał w koprodukcji Muzeum Śląskiego, Instytucji Silesia Film i Teatru Śląskiego. Poniżej lista laureatów nagród teatralnych. Wśród nich znalazła się m.in. Adrianna Gołębiewska, która w naszym teatrze zrealizowała swoją pracę dyplomową – scenografię do przedstawienia „Western” (premiera 4 września br.). Jedną z nagród jest także zaproszenie do współtworzenia przedstawienia w naszym teatrze.

  • Najlepszy projekt dyplomowy magisterski w dziedzinie teatru – dla Ludmiły Bubánovej
  • Najlepszy projekt dyplomowy licencjacki w dziedzinie teatru – dla Marty Kodeniec
  • Najlepszy projekt dyplomowy magisterski w dziedzinie kostiumy – dla Lidii Kanclerz
  • Najlepsza realizacja teatralna – dla Olgi Warabidy
  • Wyróżnienie za najlepszy projekt dyplomowy zgłoszony przez wyższe uczelnie artystyczne dla Adrianny Gołębiewskiej
  • Nagroda Dyrektora Roberta Talarczyka – zaproszenie do realizacji scenografii w jednym z przedstawień w Teatrze Śląskim – dla duetu scenograficznego: Iga Słupska i Szymon Szewczyk.


MNIEJ
Projekt


data publikacji: 2015.09.27

Zakończyła się 6. Metropolitalna Noc Teatrów

Dziękujemy za wspólne spotkanie!

WIĘCEJ

Szanowni widzowie, dziękujemy wam za wczorajszą obecność. W tym roku nasze działania były rozproszone na kilka lokalizacji. Tłumy i nadkomplety chętnych włóczyły się po Nikiszowcu do późnych godzin nocnych na spcerze "Nie z tej ziemi!". Kolejna grupa widzów oglądała naszą "Morfinę" w Szybie Wilson lub "Małe zbrodnie małżeńskie" na Scenie Kameralnej. Dużą Scenę, jak co roku, oddaliśmy w wasze ręce zapraszając do wspólnego śpiewania piosnek z naszych spektakli i do grania scen z kultowego spektaklu "Mayday". A komu mało teatru, mógł w pracowni plastycznej nauczyć się jak teatr zrobić w domu wykorzystując m.in. zużyte przedmioty.

Dziękujemy za wspólny czas i do zobaczenia za rok!

Galeria zdjęć na naszym profilu portalu Facebook.


 


MNIEJ